1

Temat: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

Witam!Tak jak w temacie mam straszną zagwostkę, jest szansa na wyrwanie trochę kasiory i przejść z parów i spotów teatralnych w urządzenia inteligentne:](lepiej późno niż wcale), nie chciałbym  podejmować pochopnych decyzji i myśle że jest na tym forum sporo osób z wiele większym doświadczeniem które na chwile obecną posiadam...chodzi mi o zakup sterownika + głów w tym także paneli led do podświetlania ścian sali dekoracji itp.  .jeżeli chodzi o głowy to najlepszym założeniem jeżeli chodzi o konstrukcje sceny było by takie: 4x spot + 2x(może 4) Wash( w zależności od ceny)+ 8-14 X panel led...myślałem o claypaky albo martin (wiem że na najnowsze modele jak viper, czy macIII nie będzie mnie stać ale w zasadzie do konkretnych cen nie mogłem się nigdzie dokopać..) + sterownik MA On Pc lub Avolites ..pytanie..? czy za tą kwote uda mi się to wszystko dostać..rozpiętość cenowa jest spora i zależna od modelu..chodzi mi po prostu o to żeby mięc sprzęt stosunkowo nowy i świeży..przy budżecie który posiadam..może macie jakieś inne propozycje..ważne jest też to żeby w okresie letnim sprzęt ten sprawdzał sie w plenerze..więc stosunkowo odpowiednia moc lampy.Byłbym wdzięczny za jakieś uwagi i propozycje.Pozdrawiam!

2

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

W takim budżecie na pewno komputer + MA onPC command wing. grandMA2 to już system-instytucja którego jakość i kultura pracy zmagała się z sukcesem w największych realizacjach i największych presjach czasowych.
Mamy dopracowane zestawy komputerów i monitorów do wingów MA onPC i takie gotowce sprzedajemy.
Z głów do domu kultury to Viper czy MAC III będą trochę drogie, ale chyba też znacznie silniejsze jak trzeba?
Z firmy Martin może raczej 101, 350 i Aura. Martin ma też nową budżetową serię Rush. Mamy też dojście do sprzętu firmy Chauvet. Dużo kombinacji będzie można z tego dobrać w takim budżecie. Chauvet też ma dużo różnych paneli i naświetlaczy LED.

Latem w plenerze, dopóki jest dzień, to nic się nie sprawdza, za wyjątkiem paneli LED ustawionych w kontrze do wyświetlania czegoś, bo efekt oświetlenia zaginie smile
Jeśli chodzi o taką siłę aby preprogramming robić, to zalecam akurat MA onPC command wing, bo system grandMA2 ma akurat unikalne możliwości ułatwiające pracę "na ślepo"  cool Pokazywaliśmy to na ostatnich warsztatach o grandMA2.

Zwracam uwagę że już prawie koniec czerwca i zaraz sezon urlopoy.
Radzę się śpieszyć z potencjalną rozmową/wizytą oraz zamówieniem, w szczególności o MA onPC command wing. Z głów mamy co nieco do pokazania na miejscu u nas w studio. Lepiej się umówić aby trafić jednak na moment by był ktoś dyspozycyjny do pokazania tego co trzeba w studio.

3

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

Ja bym ci polecał laptopa + Vista Jands S1 albo (lepiej) S3
co do świecidełek to Martin jest na pewno dobry ale drogi

ja bym brał spoty ROBIN DLX
a washe ROBIN LEDWash 300

lepiej wziąć większą ilość nieco mniejszych urządzeń a efekt będziesz miał lepszy

4

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

Laptop? Nie. tongue
Komputer zintegrowany z monitorem dotykowym, albo monitor dotykowy + mikrokomputer zakładany na mocowanie VESA z tyłu monitora.
Laptop lepiej zostawić innym zastosowaniom.

5

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

Ja pracuję na laptopie i nie mam z nim problemów
ma dużo plusów:
dotykowy monitor 14'
BATERIA na wypadek zaniku prądu
jest LEKKI
PORĘCZNY

bez urazy Kacper ale warto czasem posłuchać głosu ludzi którzy na co dzień pracują "w terenie" smile
jak byś miał codziennie naginać z casem z kompem i ekranem w środku przyznał byś mi rację

6

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

Twój budżet to kwota netto czy brutto?Niestety nie jest to zbyt wiele na to co chciałbyć kupić.Sterownik i 4-6 głów markowych już go wyczerpie.Nic nie wiemy o wielkości sceny jaką chcesz tym ogarnąć,wysokość to też bardzo ważna sprawa.Rozumiem że dimmery,dymiarkę i coś do oświetlenia frontu już masz.Zgadzam się z Artmajsterem,większa ilość mniejszych urządzeń zrobi ci lepszą robotę niż mało dużych.Z ledowych washy pomyślałbym o  martinach 101, gdyż tych miałbyś najwięcej.Mniej będzie Robinów 300 ale to inne możliwości niż 101.Jeśli chodzi o spoty spróbuj wynegocjować dobrą cenę na Robina DLX.Panele ledowe w niższym przedziale cenowym są podobne do siebie.Jeśli myślisz o ledbarach to kup takie które mają jak najwięcej  sekcji.Zawsze przy świeceniu na wprost będziesz miał większe możliwości.A jeśli chodzi o sterownik to do wcześniejszych propozycji dorzucam Chamsysa/ choć sam używam GrandMy/.Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

7

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

artmajster napisał/a:

bez urazy Kacper ale warto czasem posłuchać głosu ludzi którzy na co dzień pracują "w terenie" smile
jak byś miał codziennie naginać z casem z kompem i ekranem w środku przyznał byś mi rację

Bez urazy, ale zobacz czego używa Osentowski. Warto czasem popatrzeć czego używają o wiele bardziej doświadczeni. Motyw z zastąpieniem laptopa takim mikro komputerem pochodzi właśnie od niego. Na wypadek zaniku prądu jest UPS w formacie przedłużacza sieciowego.

"Case z kompem"? Ten komputer jest wielkości dłoni dorosłego człowieka.
http://gadgetznews.com/wp-content/uploa … el-NUC.jpg

8

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

nie widzę przewagi takiego rozwiązania
ani to bardziej wydajne, ani mobilne, ani wygodne
jedynie wielkość monitora będzie większa, ale to wirze się z ciężarem

z resztą to dyskusja z cyklu: "Moje jest lepsze bo jest moje i już"

Ostatnio edytowany przez artmajster (2013-06-28 13:28:57)

9

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

To ma być w domu kultury, a więc więcej pracy z monitorem jak wożenia monitora. Jak często mniejszy wymiar monitora będzie wtedy zaletą? Właściwie wcale.
Tutaj jednak radzę uwierzyć na słowo pracującym na co dzień "na miejscu". Wtedy większy monitor jest wygodniejszy, a 14" a 22" to wielka różnica. Szkoda oczu i kręgosłupa od nachylania się do czternastki. Mamy to dokładnie przerobione i przećwiczone dla naszych potrzeb w studio.

10

Odp: 160 000 na sterownik i światła dla domu kultury co byście polecili...

Nyhcs Wysłałem Ci PW. Jeśli nie dotarła, bo nie mam potwierdzenia, to proszę o info.  smile Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez saper (2013-07-02 07:35:23)