Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Nazywa się to osobne zasilanie dla światła. Właśnie to przerabiam ;]

17

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

no powiem Ci że jeszcze nie jedna instalacja elektryczna Cię w życiu zadziwi;)

18

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Dawid, znawca -elektoniki fazowej- , ladnej fazy dostal apropo padania faz,ktore zabezpieczaly elektronike dimmerow.
Wow!
To sie nazywa firmowa ekspertyza. 125A,63A,32A, 3y fazy, i to wstystko aby zabezpieczyc tyyyyyyyyyyyyyyyyle elektroniki w srodku.
BINGO.
No to teraz mam pytanie ile -firma- potrzebuje bezpiecznikow do zabezpieczenia mnostwa elektroniki np w stole z dwoma liniami DMX,
albo zagadka dla Dawidka.Ile bezpiecznikow potrzeba zeby zabezpieczyc takie nierozsadne jak twoje-gadanie.

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

19

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

kajmar888 napisał/a:

Słuchajcie może sprecyzuje, potrzebuje dimmera który w żaden sposób nie będzie siał mi w wizji i dźwięku... u mnie w firmie właśnie na to stawiany jest największy nacisk

Panie kajamara 888. Trzeba pamietac o tym ze siac, moze z kilku powodow.
Wspolny punkt zrodlowy, jest w wielu wypadkach, standardowym problemem dla pracy roznego typu uzadzen.
Pozatym pole magnetyczne wokol kabla.
Sa takie teorie ,ktore mowia iz nalezy stosowac bezpieczna odleglosc ciagow zasilajacych i lini sterujacych, dla  emisji pola na 22-28cm.
To jest teoria.Natomiast w praktyce spotkalem sie z tego typu problemami wielokrotnie.
Zecz jasna, i niedyskusyjna.
Ekranowane kable niewystarczaja dla duuuzego pola.
Ale.  Problem brumienia, to nie jest problem dimmerow, ale problem sieci.
Nie szukajmy rozwiazania, w problemach ktore nas niedotycza.
Brumy- to, przeciez problem akustyki.To odrebna plamneta, i choc jedna ma wplyw na druga, to warto zejsc z orbity..
Dobur dimmera jest tylko naszym problemem wtedy, jesli chodzi nam o charakterystyke pracy, a brumy to problem sieci.


Jesli kupujecie dimmer, to spytajcie sie o parametry dlawikow, o charakterystyki krzywych dimmera(ze stolu albo z ustawien na samym dimmeze,jest to samo).
Pytamy sie o zabezpieczenie, o rodzaj zabezpieczenia, o ochrone przeciwporazeniowa, o stabilizacje pradowa, o punkt nasycenia, o zachowanie, w przypadku zaniku sterowania, o uklady odbiornikowe, przekazniki, przekrztaltniki...etc, jesli chcemy byc dociekliwi.
Niema co dywagowac, jednak.
Pracowalem na Elektronach, na Show tec(..i nie polecam), na Light putter(kompletnie bezawaryjne) na Agat(super, bo proste i masywne, duuzo dobrej miedzi w srodku i malo zbednej elektroniki.Sluszna konstrukcja.Nie do zajechania)
Pozatym. Im mniej elektroniki do sterowania elektryka, tym wiecej dobrej roboty z odbiornikami ...-elektrycznymi.
A praca, moze o wiele bardziej uciazliwa., ale ja separuje linie sterujace od zasilajacych, i niema problemu..,z doborem i zakupem Dimmera.Pozdrawiam

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

20

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Lukasz Wojtas. napisał/a:

No to teraz mam pytanie ile -firma- potrzebuje bezpiecznikow do zabezpieczenia mnostwa elektroniki np w stole z dwoma liniami DMX,
albo zagadka dla Dawidka.Ile bezpiecznikow potrzeba zeby zabezpieczyc takie nierozsadne jak twoje-gadanie.

I żle zrozumiałeś. Elektronika w electronie jest tak skonstruowana że jak pada jedna faza to procesor dmx zasila się z innej, ale kanały które były na tej fazie zapalają się na full a po wyłączeniu i włączeniu ta faza wogóle nie działa.
Stół najczęściej ma zabezpieczenie prądowe  w zasilaczu. Ja nie mówiłem zę linia DMX jest zabezpieczona tylko że elektronika sterująca.

Ostatnio edytowany przez Dawid (2008-11-17 12:12:44)

21

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Cześć.

Czy ktoś z Was miał przyjemność z tym dimmerem? AGAT RC-MAX

http://www.agat.warszawa.pl/grafika/rc-max01.jpeg

Musze kupić do firmy dimmer i zastanawiam się czy to dobry wybór. Do tej pory pracowałem na analogowym AGACIE typu RP i mam z o nim jak najlepsze zdanie, lecz cyfrowy to dla mnie nowość.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2009-08-20 23:40:12)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

22

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

polecam. W poprzedniej firmie miałem 3 , teraz mam też 3 i dokupuję jeszcze 5. Pracują bez problemów

23

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Ja pracuje na Light Puter (symbolu nie pamiętam) ale dimery nie do zajechania. Podobnie jest z cyfrowym Botex-em

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

24

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

HANS napisał/a:

Ja pracuje na Light Puter

Chyba chodziło raczej o Lite Puter smile

Byłem na stronie tej firmy smile ... Jedno co mnie urzekło to wygląd tych dimmerów smile Wyglądają jak nowoczesne serwery smile Ale nie wygląd się liczy, dlatego zdecyduję się chyba na AGATA smile

http://www.liteputer.com.tw/product/dx-1230.jpg

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

25

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

KacperP napisał/a:
krzyzak napisał/a:

nawet w trancolor maja agaty tongue

I dokupili dimmery MA tongue

Byłem w "siedzibie" AGAT Eurosystems, widziałem jak są robione od podstaw wszystkie regulatory - pooglądałem nowości ( powstaje nowa alfa do urządzeń inteligentnych ) oraz pogadałem sobie z właścicielem firmy. Z rozmowy wynikło, że Transcolor kupił regulatory MA ponieważ AGAT nie wyrobił się z ich produkcją tongue ... Nie wiem ile w tym prawdy ile marketingu... ale jakiś urok w tych regulatorach musi być jeżeli sięgają po nie największe firmy smile

BTW. AGAT RC1220 został zakupiony smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

26

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

Jeśli dimmer nie daje ciała, jest robiony i serwisowany w kraju - praktycznie "na miejscu" w przypadku Warszawy i ma dobrą cenę, to najczęściej to wszystko czego trzeba.

Gdyby była jeszcze była opcja komunikacji dwukierunkowej, systemu zdalnego nadzoru/konfiguracji, to by Agaty pewnie "posprzątały" konkurencję, a coraz częściej jest wymagane zdalne zarządzanie.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-10-24 15:23:17)

27

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

avekamil napisał/a:
KacperP napisał/a:
krzyzak napisał/a:

nawet w trancolor maja agaty tongue

I dokupili dimmery MA tongue

Byłem w "siedzibie" AGAT Eurosystems, widziałem jak są robione od podstaw wszystkie regulatory - pooglądałem nowości ( powstaje nowa alfa do urządzeń inteligentnych ) oraz pogadałem sobie z właścicielem firmy. Z rozmowy wynikło, że Transcolor kupił regulatory MA ponieważ AGAT nie wyrobił się z ich produkcją tongue ... Nie wiem ile w tym prawdy ile marketingu... ale jakiś urok w tych regulatorach musi być jeżeli sięgają po nie największe firmy smile

BTW. AGAT RC1220 został zakupiony smile

Nie mogłem się powstrzymać smile Byłem w siedzibie Agata 3 lata temu smile o tej konsoli do świateł ruchomych słyszałem już wtedy i założę się że nic się kompletnie nie zmieniło w tej sprawie.

28

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

tygrysm napisał/a:
avekamil napisał/a:
KacperP napisał/a:

I dokupili dimmery MA tongue

Byłem w "siedzibie" AGAT Eurosystems, widziałem jak są robione od podstaw wszystkie regulatory - pooglądałem nowości ( powstaje nowa alfa do urządzeń inteligentnych ) oraz pogadałem sobie z właścicielem firmy. Z rozmowy wynikło, że Transcolor kupił regulatory MA ponieważ AGAT nie wyrobił się z ich produkcją tongue ... Nie wiem ile w tym prawdy ile marketingu... ale jakiś urok w tych regulatorach musi być jeżeli sięgają po nie największe firmy smile

BTW. AGAT RC1220 został zakupiony smile

Nie mogłem się powstrzymać smile Byłem w siedzibie Agata 3 lata temu smile o tej konsoli do świateł ruchomych słyszałem już wtedy i założę się że nic się kompletnie nie zmieniło w tej sprawie.

Powiedzieli mi że na początku roku ma być wersja finalna... podobno konsola istnieje tylko walczą z softem smile ile w tym prawdy to nie wiem... przekazuje tylko to co słyszałem :]

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

29

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

avekamil napisał/a:
tygrysm napisał/a:
avekamil napisał/a:

Byłem w "siedzibie" AGAT Eurosystems, widziałem jak są robione od podstaw wszystkie regulatory - pooglądałem nowości ( powstaje nowa alfa do urządzeń inteligentnych ) oraz pogadałem sobie z właścicielem firmy. Z rozmowy wynikło, że Transcolor kupił regulatory MA ponieważ AGAT nie wyrobił się z ich produkcją tongue ... Nie wiem ile w tym prawdy ile marketingu... ale jakiś urok w tych regulatorach musi być jeżeli sięgają po nie największe firmy smile

BTW. AGAT RC1220 został zakupiony smile

Nie mogłem się powstrzymać smile Byłem w siedzibie Agata 3 lata temu smile o tej konsoli do świateł ruchomych słyszałem już wtedy i założę się że nic się kompletnie nie zmieniło w tej sprawie.

Powiedzieli mi że na początku roku ma być wersja finalna... podobno konsola istnieje tylko walczą z softem smile ile w tym prawdy to nie wiem... przekazuje tylko to co słyszałem :]

Fajnie by było mieć wszystko z Agata smile

30

Odp: KOLEDZY I KOLEżANKI, KTORE DIMMERY Są THE BEST?

z tego co wiem w dobrej cenie jest tez dimerek compulite..  ale tu musi się wypowiedzieć Kacper.
Jest fajny bo ma 12 CH i tylko 2u

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl