Temat: Max obciążenie Decotrussa

Witajcie,
chciałbym policzyć max obciążenie na mb zestawu zrobionego z Decotrussa. Podstawa prostokątna o wymiarach 3m (2x1.5m) x 1.5m, wysokość 3m. Łączenia na śrubach M8.
Przykładowy element:
http://www.thomann.de/pl/decotruss_3_pu … er_15m.htm

Producent milczy na temat obciążenia, w necie znajduję wyłącznie informacje 'do celów dekoracyjnych'. Czy przy takiej długości jednego boku (3m lub 4m) uda się uzyskać obciążenie typu 30kg/m? W Dura Trussie (tak wiem nie ta półka) na 4 metrowym odcinku da radę powiesić aż 62kg/m (nie wiem czy jest to jeden trawers 4m czy 4 łączone po 1m). Chętnie policzyłbym sobie podobne rzeczy dla Decotrussa ale po prostu brakuje mi danych. Dlatego liczę na Was smile

2

Odp: Max obciążenie Decotrussa

Ja bym nic nie wieszał.... cele dekoracyjne to adekwatne określenie.

3

Odp: Max obciążenie Decotrussa

Zadowoliłoby mnie choćby 20kg/m...nadal szukam odpowiedzi.

Edit:// a może jakby postawił 4 słupki wysokościowe z Decotrussa, a boki złożonego prostokąta z Dura Trussa lub czegoś wytrzymalszego?

Ostatnio edytowany przez zieluch (2013-03-19 01:43:11)

4

Odp: Max obciążenie Decotrussa

Prościej (choć drożej) byłoby zainwestować choćby w Alustage lub cokolwiek innego mocniejszego, nie kupuj na siłę czegoś, co chcesz obciążyć jakby nie patrzeć znacznym obciążeniem w porównaniu z kratami stricte do dekoracji.

5

Odp: Max obciążenie Decotrussa

Decotruss constructions are (...) for installing low weights.

Obecnie szukam odpowiedzi ile to 'low weights'. Wiem, że Alustage to konkretna krata jednak nie widzę sensu instalowania jej dla kilku PARów ledowych i 2 głów po 12kg/sztuka.

6

Odp: Max obciążenie Decotrussa

... zobaczysz sens jak się zawali tongue

7

Odp: Max obciążenie Decotrussa

Jeśli krata jest "dekoracyjna" zarówno z nazwy jak i opisu, to znaczy że jest dekoracyjna - sama z siebie jest ozdobą a jeśli ma coś unieść to raczej coś w stylu baneru reklamowego itp.

8

Odp: Max obciążenie Decotrussa

http://www.thomann.de/pl/stairville_adj … le_hor.htm
i do tego Global Truss 3x 1.5m
piękne to nie będzie ale 150kg z powodzeniem pociągnie z tego co widzę cool