1

Temat: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

Nowe główki, które zamiast jednostajnie białego światła mają diodę RGBW.
Ciekawa opcja jak dla mnie smile

http://stageserwis.pl/2013/03/13/nowinki-od-robe/

Serwis oświetlenia i nagłośnienia
www.stageserwis.pl

2

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

MMX WashBeam jest na MSR Platinum.

3

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

Miałem okazje brać udział w prezentacji Washa serii DLF w zestawieniu z MAC AURA, Robin 600 i Robin 800 i włąśnie ten DLF zrobił na mnie największe wrażenie

4

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

A czym zrobiło ten DLF takie wrażenie?
Tym, że czerwony jest pomarańczowy? Byłem na spotkaniu, gdzie był DLF, Aura, Robin600, DTS NRG1201. I ten DLF poza tym, że ma soczewkę Fresnela, co jest dla mnie fajne, to bardzo słabo. A największym dramatem było jak zamiast czerwonego świecił na pomarańczowo.
Chyba, że coś zostało poprawione w tej głowie od grudnia 2012.

5

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

makon... na 1000% jest czerwony może ktoś się tak bawił kolorami...

W DLX fajny jest preset światła żarowego gdzie zmiany wartości dimera też zmieniają odcień ... ma to też minus bo nie znalazłem opcji wrzucania kolorów

+ są blendy i ich prędkość

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

6

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

krzyzak.... nie chciałem tego pisać, ale... panowie, którzy przywieźli tego DLF powiedzieli, że ten kolor to spowodowany jest zastosowaną soczewką....
Więc nie wiem, czy ktoś coś poprzestawiał, nikt nie powiedział, że to kwestia ustawień ale np. nie umie ich zmienić. Przecież można o czymś zapomnieć itd., wtedy rozumiem, a tak wrażenie zostało takie a nie inne.
DLX nie widziałem.

7

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

A zapomniałem napisać, był tam też VL VLX - i mimo dość "starej" już konstrukcji w porównaniu z pozostałymi ciągle pozostaje niedoścignionym wzorem mieszania kolorów z RGBW, oddawania barw i nie chodzi o podstawowe RGB, tylko o te "najtrudniejsze" pomarańcz w różnych nasyceniach, żółty itd..

8

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

makon napisał/a:

A zapomniałem napisać, był tam też VL VLX - i mimo dość "starej" już konstrukcji w porównaniu z pozostałymi ciągle pozostaje niedoścignionym wzorem mieszania kolorów z RGBW, oddawania barw i nie chodzi o podstawowe RGB, tylko o te "najtrudniejsze" pomarańcz w różnych nasyceniach, żółty itd..

Każda myszka swój ogonek chwali, więc też się podłączę  cool
"Pozostaje niedoścignionym wzorem" ma mieszanie RGBW i tryb z kalibrowanymi poziomami jasności chipów. Naprawdę niedoścignione w VLX to modułowość konstrukcji i ilość światła.
Mieszaniem barwy RGBW lepiej spisuje się już Aura robiąc to w znacznie krótszej obudowie, mając znacznie większy zakres zoom a algorytm sterowania barwą pozwala sterować tylko składowymi RGB, a głowa sama wylicza całe RGBW. Sam algorytm kalibrowanego przeliczania RGB na większą ilość barw składowych jeszcze pochodzi ze Stagebar 54, który miał diody RGBAW.

9

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

To nie chodzi o chwalenie swojego ogonka...
Nie wiem jakie są algorytmy itd., nie znam się na tym. Fakt jest taki, że ani Aura, NRG 1201 czy Robin600 nie potrafi dać takich barw jak VLX.
I tutaj nie ma co dalej rozwijać dyskusji, fakt jest taki a nie inny. Osoby obecne na tym pokazie jak i na innych zawsze mówią to samo, VLX nie  odpalajcie bo jest poza konkurencją i to nie są moje słowa.
A to czy obudowa krótsza/dłuższa, ma taki czy siaki algorytm jest mi obojętne, ważny jest efekt.

10

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

makon napisał/a:

Osoby obecne na tym pokazie jak i na innych zawsze mówią to samo, VLX nie  odpalajcie bo jest poza konkurencją i to nie są moje słowa.

O tym że VLX daje najwięcej światła to również moje słowa wink

makon napisał/a:

Nie wiem jakie są algorytmy itd., nie znam się na tym.
[...]
A to czy obudowa krótsza/dłuższa, ma taki czy siaki algorytm jest mi obojętne, ważny jest efekt.

To dotyczy również konsolet?

11

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

KacperP napisał/a:

...
To dotyczy również konsolet?

Bez komentarza...

12

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

To dotyczy również konsolet?

  To było dobre:P

Ostatnio edytowany przez takisam (2013-03-16 08:59:45)

13

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

makon napisał/a:

A czym zrobiło ten DLF takie wrażenie?
Tym, że czerwony jest pomarańczowy? ...

Nie wiem jakiego DLFa oglądałeś ale czerwony był czerwonym.
Światło z DLFa było najbardziej równomierne w porównaniu z Aurą czy Robinami co w Teatrze ma niezwykle ważną rolę (niekoniecznie na koncertach).

14

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

Oooo jak milo obejrzec kolejny odcinek walk dystrybutorow. Mysle ze mozna by zorganizowac wyjazdowa edycje np. w kisielu ;-)

15

Odp: Nowe głowy od ROBE DLS, DLX, DLF i MMX

Moja racja jest mojsza niż twojsza !!! big_smile