Temat: TESTY Oświetlenia scenicznego

Na portalu Infomusic.pl pojawił się test ruchomej głowy High End Systems Sola Spot LED smile

Ostatnio edytowany przez infomusic (2013-03-20 11:05:35)

2

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Fascynujące...

Zwraca uwagę "wstawka" o treści:

High End Systems SolaSpot LED najlepszą ruchomą głową typu Spot w swojej klasie. (PLASA 2012)

Skąd to twierdzenie pochodzi? Prawie bym uwierzył że chodzi o wygranie Plasa Award for Innovation, ale... w ruchomych głowach nagrodę za innowację w 2012 roku zdobyły Martin (za MAC Viper Profile), oraz Robe (za Robin DLF Wash), co jest podane w http://www.plasashow.com/press/releases/11b0912/
Rok wcześniej zwycięską głową był MAC Aura z Martina.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-03-12 15:18:23)

3

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Jedyne co mogę powiedzieć po lekturze tego artykułu, że to wyjątkowo paskudna głowa... ale to rzecz gustu...

4

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Bo to taki "Duży Fiat" w tej klasie smile Kanciaty

"High End Systems" chyba jeszcze Martin czy CP nie muszą czuć się zagrożeni ze strony tego producenta.

Coś tam w sieci widziałem, jeżeli to faktycznie tak świeci jak na obrazku, to jakieś zastosowanie pewnie znajdzie. Ale chyba za wcześnie by oceniać tongue

Ostatnio edytowany przez artis-sound (2013-03-12 22:20:58)

5

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Taka bardziej zabawka do klubu, bardziej gadżet. Zeczywiscie paskudnie wyglada, ja bym takiego czegoś nie kupił. Jak ma być 250w to Martin a nie bajery z czterema watowymi diodami na obudowie...

6

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Zastanawiam się jak bardzo w ciemnych pomieszczeniach istotny jest wygląd urządzenia a jak bardzo jego walory techniczne... Hmm? wink

7

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

bardzo często stawiasz, bądź wieszasz głowy tak, że jednak je widać...czasem sam wygląd urządzenia może być elementem scenografii..

8

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

No to wszystkie nowe urządzenia HES z diodami Indigo  wyglądają bardzo dobrze jako element scenografii.
Naprawdę fakt, że obudowy są "kwadratowe" nie robi problemu, ale rozumiem, że to może się komuś nie podobać.
Widziałem na żywo smile Diody odpalone w UV przy zgaszonych urządzeniach wyglądają bardzo fajnie, na scenie mamy UV a nie niebieski!
Zawsze można jako efekt w rozproszonym świetle UV błyskać snopem światła czy co tam kto chce.
Oczywiście przy 4szt urządzeń nie ma to wielkiego sensu, ale już 12 myślę, że ma sens.
Proponuje się też przyjrzeć HES TechnoArc, robi wrażenie.
Diody te są sterowane niezależnie od intensywności urządzenia.

9

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

kajmar888 napisał/a:

bardzo często stawiasz, bądź wieszasz głowy tak, że jednak je widać...czasem sam wygląd urządzenia może być elementem scenografii..


A nie jest tak, że jeśli głowa jest dobra to przyciąga wzrok widowni na efekt świecenia? A nie gdzieś tam w górze? wink

Wygląd to moim zdaniem kwestia gustu dotycząca jedynie realizatorów i osób, które wyposażają swoją scenę - ważność niewielka.

Ostatnio edytowany przez infomusic (2013-03-13 14:43:20)

10

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Czy ktoś jeszcze używa skanerów...? Zapraszam do lektury najnowszego testu.

11

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

ja używam i to często big_smile

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

12

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Najnowszy test mini laserów IMG Stage Line: CRAB-12B & CRAB-22RG na infomusic

13

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Ponownie przetestowaliśmy produkt ze stajni High End Systems. Tym razem TechnoSpot. Sprawdźcie jak wypadła ta główka big_smile

14

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

PRZEPRASZAM, ale ja czegos nierozumiem. Piszecie, że przetestowaliscie, wiec zapytam co? Bo z tekstu to wynika ze przepisaliscie specyfikacje techniczna poszerzajac opisem dla niepelnosprytnych realizatorow. Jak chcecie byc traktowani choc troche powznie jezeli piszecie ze jasnosc byla testowana "metoda na oko" za co nalezy sie pierwsza powazna bura bo jak mowi staropolskie przyslowie "na oko to jeden chlop na wsi umarl" Po drugie porownojecie urzadzenie fabrycznie nowe z nowym zrodlem swiatla z konkurencyjnym urzadzeniem majacym 3lata - zuzycie optyki, 300-400 h pracy zrodla swiatla, i nieznanym stanem jego czystosci. Piszecie ze daje 12 000 lumenow i 7000 kelvinow. Sprawdzil to ktos czy tez uznane to zostalo jako dogmat wiary;-)  te wartosci to wartosci Zrodla swiatla, czy calej oprawy? 

Drogi INFOMUSIC z calym szcunkiem, ale z ciekawoscia kliknalem w ten "test" bo znajomy na targach mnie ta oprawa zainteresowal, liczylem, ze zdobede jakiekolwiek informacje, a tylko zmarnowalem czas.

Ostatnio edytowany przez kiju (2013-07-29 16:01:05)

15

Odp: TESTY Oświetlenia scenicznego

Czytałem o tym wynalazku w Muzyce i Technologii, albo czymś pokrewnym. Pamiętam to dobrze, bo kanciatość tego wynalazku przykuła moją uwagę. Pamiętam też, że recenzent zachwycał się nad wydajnością i dokładnością - no zobaczymy, jeśli ktoś odważy się to kupić.
Pozdr.