16

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

kurde fajne...:D, ale moze kiedys dorobie sie tkiego sprzetu jak narazie zadowolie sie perelka bo mam fajna tylko z 2000 roku ale tableta ma odrazu to powinno mi na poczatek starczyc, chyba ze uda mi sie kupic lepszy model a tableta gdzies oddzielnie to dopiero byla by bąba. Ok dziex za info, ale mam jeszcze taki pytanko jak zmieniam rolke z A na B to playback tez mi sie zmienia czy musze go uruchomic na nowo mimo ze sowak jest wyciagniety....???

17

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

typ0 napisał/a:

[...]a to-port-nodem czyli MA on PC bo wiem że wszystko tym obskoczę a z tabletem będę maił nadal dotykowa bo suwaki w MA można na midi podłączyć a i tak są używane minimalistycznie[...]

Z mówieniem o podłączaniu się do suwaków grandMA przez MIDI to bym uważał, bo instrukcja nic o tym nie mówi.
Można zdalnie (przez touchboard, wejście MIDI oraz wejscie DMX) aktywować PRZYCISKI executorów, zarówno tych mających suwaki, jak i tych przyciskowych, ale tylko przyciski, ale samych suwaków nie ruszysz wprost.
A tak w ogóle to da się skrótami klawiszowymi to samo robić, ale już nie tak wygodnie
Co do 2portNode to potrzebna jest wersja "2portNode onPC", albo "2portNode onPC pro", bo dopiero ona daje wyjścia DMX dla grandMA onPC.

Lepiej precyzować to od razu, bo wiele robi się zamieszania i rozczarowania jak później ktoś planuje, kupuje a potem próbuje używać niezgodnie z przeznaczeniem.

18

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

suwaki też działają albo przez kupienie Winga by MAlight (świadkiem byłem że działa) a powiedziano mi też że można praktycznie małą konsole podpiac i jakoś skonfigurować (to raczej dmx-in sie tyczy) ale i midi ponoć też fakt nie sprawdzałem to już ze słuchu. 
Jak kupisz już 2portNod-a to raczej dostaniesz te wersje programu smile więc tutaj problemu chyba nie ma smile

19

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Sprawdziłem.
Nie ma specjalnych wingów do grandMA. MA nic takiego nie robiła.
Nie można sterować suwakami grandMA przez MIDI. Można jednak nimi sterować, ale tylko przez DMX-IN.
Nie ma "wersji oprogramowania" do 2Port Node, ale wersje "onPC" i takie co tylko z konsoletami działają.
Zwykły 2Port Node to trochę ponad 2k, 2Port Node onPC trochę ponad 4k a 2Port Node onPC Pro to prawie 8k.

W budżecie 10tys (nawet przy podstawowych cenach) osiągalny jest zestawik 2Port Node onPC w wersji 1xDMX IN + 1xDMX OUT oraz sterownik ELC SideKick Fader10, który jest skonstruowany tak że może być wingiem, m.in. dla grandMA.
http://www.elclighting.com/web/index.ph … ;Itemid=10

Jest jeszcze bardziej ambitny wariant, aby zamiast 2Port Node onPC brać NSP.

20

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Co do wingów to MA wypusciła do dwójki
http://www.grandma2.de/  zakładka overview

21

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

myślałem o tym ELC bo zawsze (znaczy w Polsce) to dorzucają  zbyt duży skrót myślowy przepraszam, z tym MIDI hmmmm ostro mi sie musiało pogiąć przepraszam.

A co do progów to żal tylko że w onPC wycieli Alien attack a zostawili sterowanie jasnością lampki:P

22

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

"Wypuściła" to za mocno powiedziane wink Reklamuje co najwyżej. Wingi te będą wyłącznie do grandMA2 i są podłączane wprost do stołu.
Perspektywa używania z potencjalnym grandMA2 onPC to temat na raczej zbyt daleko posunięte gdybanie.

23

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Ale pogdybać zawsze sobie można. Co prawda dopiero jest to reklama, ale stół juz istnieje tyle że nie ma jeszcze całego softa.

24

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Stare stoly nie sa zle..stare szkoly nie sa zle, stare kanony oswietleniowe..a i nowe tez czesto nie.
Przeciez kogo obchodzi na czym ty pracujesz (organizator, zespol i tyle). Dla twojej wygody sa tworzone nowe opcje..Ale swiecic mozna zawsze i na wszystkim..tylko nie za-darmo.
Pozatym, jasna sprawa, nowy stol wiecej opcji..no ale alfa daje rade, jesli trzeba. Avo daje rade, compulight daje rade. Daje rade kazdy kto daje rade.
Niewazne czy sie swieci pod publiczke, pod zespolik czy pod stolik, pod wlasne widzimisie, lub pod dyktando.
Oby nie swiecic pod kariere, bo ja takich lodzi powaznie niebiere.
Pozdrawiam wszech-stolnikow, stolowcow i ..oswietleniowcow.

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

25

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Sory..sprostowanie. Nie Compulight ale Compulite.
Przepraszam wasc watache swiatlowcow, swietlikow, swiatowcow i oswietleniowcow, ..i realizatorow przez duuuuuze r i...tyle

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

26

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

http://www.enttec.com/index.php?main_me … w=tutorial widzial to ktos w akcji????? i czy dziala bez 2port a , zreszta w poniedzialek pojde go ogldac i zobacze co i jak smile

Ostatnio edytowany przez bart_krk (2008-09-23 16:57:18)

27

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Dawid napisał/a:

Ale pogdybać zawsze sobie można. Co prawda dopiero jest to reklama, ale stół juz istnieje tyle że nie ma jeszcze całego softa.

Czyli jeszcze nie wiadomo czy wogóle zadziała.. big_smile
Windows Vista też się reklamował kiedy jeszcze "nie było całego softa", a efekt.. wszyscy wiemy.

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

28

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Witam. mam jeszcze pytanko na czym polega wejscie MIDI.we wszystkich sterownikach, mozna zapisywac na nim programy (sceny) ale rownie dobrze na tym samym programie i MIDI, CZY TO NIE JEST TO SAMO...?????

29

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Sterownik MIDI to drugi sterownik, dodatkowy tzn.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

30

Odp: Czy stare stloly sa juz zle...????

Przeginacie conieco
http://pl.wikipedia.org/wiki/MIDI