Temat: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Witam,
w kapeli mam 2 TV LED na których puszczam różne animacje bezpośrednio z tv na USB - fajna sprawa, ale szukam animacji typu sun strip nawet bym sam zrobił tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Może jest jakiś plugin takiej wizualizacji pod winampa, windows media player?
Z góry dziękuję za podpowiedzi - pozdrawiam, Piotr!

2

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Kolejny kolega - zrób to za mnie, bo się nie znam smile .. witamy smile ... pozdrawia Cię loża szyderców smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

avekamil witaj smile
heh kolejne forum w którym od razu mam dostać po głowie smile i lepiej nie pytaj bo i tak odpowiedzi nie dostaniesz smile

Ja nie chcę aby ktoś za mnie tego typu animacje zrobił - tylko pytam może jest jakiś plugin. Obawiam się że w Final Cut musze zrobić sobie podobne efekty - będzie jak dla mnie to ciężko ale postaram się zrobić smile Jakby ktoś miał pomysł będę wdzięczny za info - pozdrówka

4

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Wydawało mi się że do winampa standardowo jest plugin w którym można samemu programować efekty wizualizera.

5

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

wystarczy 1/2 sec. sampla z żarówką , program i... trochę chęci i czasu

6

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

pakodeos napisał/a:

Witam,
w kapeli mam 2 TV LED na których puszczam różne animacje bezpośrednio z tv na USB - fajna sprawa, ale szukam animacji typu sun strip nawet bym sam zrobił tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Może jest jakiś plugin takiej wizualizacji pod winampa, windows media player?
Z góry dziękuję za podpowiedzi - pozdrawiam, Piotr!

Masz jakiś budżet na oprogramowanie?

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Hmmm to jest myśl nagrać kamerą w live żarówkę która się zapala i gaśnie resztę sprubować w programie do montarzu - jest to myśl smile
Z przyjemnością podzielę się później efektem bo na pewno jest to tańsze rozwiązanie niż zakup sunstripów - te moje TV LED smile

8

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

jesteś Polakiem? posługujesz się Polskim na poziomie "Kali chcieć jeść", także chyba na forum robi się światowo big_smile

9

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Sale weselne są chyba jednak na tyle duże, że dwa telewizory 40" zaczną "zanikać w tłumie".
Chaser ze sunstripa w kontrze ma znacznie większą "siłę rażenia". Animacja na ekranie 40" gdy się patrzy wprost z 2 metrów to nie to samo gdy jest to na sali weselnej i patrzy się z 5-8 metrów i dalej.

Oczywiście rozumiem że te TV jako główne zadanie mają co innego, ale nie ma co się łudzić że w ramach bonusu wyświetlenie efektu sunstrip zastąpi oryginał świecący na żywo.

10

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

KacperP - nie jest to moje główne oświetlenie bo mam głowy led. Sale weselne nie są aż tak duże. TV mam obrócone o 90 stopni czyli są w pionie i robią wrażenie smile To ma być dodatek do całokształtu smile Jak patrzę na większość kapel to nawet PARów nie mają a co dopiero takie TV LED smile poza tym Pary Młode mają możliwość abym wyświetlał na TV ich zdjęcia podczas wesela i to kolejny plusik. Oczywiście jak ktoś ma więcej kasy i miejsca wokół siebie niech kupi nawet 50" LED - zazwyczaj z tym miejscem kiepsko jest na salach stąd ja mam te tv led między subbasem a górką zamontowane na rampie między głośnikami.

kajmar888 - bez przesady polonistą nie jestem ale jak ty zrozumiałeś o co mi chodzi to wszystko ok smile miłego dnia smile

11

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Wiem, "wygulgałem" stronę już wcześniej, zobaczyłem mniej więcej co i jak wink

12

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Sale weselne - mniejsze lub większe - owszem. Jednak 1x Sunstrip to 750W, 2 sztuki to 1500W, 4 sztuki - 3kW. A realia są takie, że w połowie salek/restauracji do dyspozycji dostajesz 1 gniazdo 16A (no dobra - podwójne big_smile jednak z jednego kabla i jednej "eski"). Uciągniesz backline kapeli, nagłośnienie i pozostałe urządzenia w przydziale mocy 3680W? O dymiarce już nie wspomnę roll Używana może sporadycznie, jednak piec temperaturę trzymać musi.

Nie jest tak łatwo robić "Hałtury" na ciut lepszym poziomie, niż połowa Polskich kapeli weselnych z 1 PAR led świecącym na grajka z klawiszem tongue

Sunstripy nie muszą w sumie pracować z dimmerem na 100%, w sumie przy ilości 4 sztuk w mniejszym pomieszczeniu byłby to już niezły Blinder, ale 1 błąd "Świetlika" i mamy przerwę techniczną.

13

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Kamil myślę że śmiało możesz nazywać się przewodniczącym loży szyderców. smile

14

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

Zawsze możesz założyć żarówki ledowe do sunstripa hehe smile będzie mniej brało hmm. A tak serio to lepszy efekt daje ekran do projekcji tylnej i mocny rzutnik... ekran za "artystami", widziałem, fajne zastosowanie, bo wzrok nie lata po telewizorach z boku sceny, tylko skupia się na "artystach" a przy okazji również na projekcji. Co do telewizorów, to znam jedną firmę która wykorzystuje takie bajery: (Uwaga: audycja zawiera lokowanie produktu) firma Relax wygląda to tak, wieszają po dwa tv przy dachu, stawiają kilkanaście na scenie, mają ich w cholerę, ale efekt nie powala na kolana, chociaż zwraca uwagę... przy użyciu lepszego softu do wizualizacji byłoby lepiej, nadrabiają to światłem. Mam nawet ich koszulkę, się kiedyś coś dla nich robiło wink

15

Odp: Wizualizacja na TV - animacja sun strip

MateuszJ napisał/a:

Mam nawet ich koszulkę, się kiedyś coś dla nich robiło wink

została po "hotelu" czy po tradycyjnej wymianie spoconych rzeczy po sztuce...