1

Temat: ETC Congo tak / nie

Witam.
Czy macie jakieś doświadczenia z konsoletą ETC Congo...
Jestem ciekawy Waszych uwag na temat tego stołu...

2

Odp: ETC Congo tak / nie

Mamy pewne niewielkie doświadczenia dokładnie w związku z juniorem. Przede wszystkim jest na windows'ie ... poza tym w nowiutkim stole rolka po 2 dniach tak piszczy  że aktorzy mają ubaw że świnki morskie trzymamy pod stołem, a poważnie to bardzo bogato wyposażony soft aby go poznać bo oczywiście na polskim języku sie wiesza, trzeba spędzic dużo czasu. Ja poznałem go w jakiś 10 procentach mniej więcej na poziomie alfy, po 2 mies użytkowania.Ale myślę że w bardo poważnych produkcjach sie sprawdza. Do naszych teatrów i ich raczej skromnego wyposażenia jest przerostem formy nad treścią. Zwłaszcza jeżeli chodzi o cenę. W zupełności wystarczy o połowę tańszy compolite. Jednym słowem wypasiona zabawka dla tych co kochają stoły ,dla tych co wolą s sztukę sprawnie robić,a czasu nie mają, raczej zbyt absorbujący.

3

Odp: ETC Congo tak / nie

Hmm bawilem sie congo i congo jr na paru pokazach i targach i moje doświadczenia są troche inne.
Nawrot napisz najpierw czy jesteście teatrem małym czy dużym a może domem kultury.
Nie sądze żeby ktoś wam zaproponował congo jr jeżeli jesteście małą instytucją.
Co do piszczącej rolki to może wypada skontaktować się z serwisem a nie płakać na forum tongue
Na windowsie stoją juz chyba wszystkie poważniejsze i nowoczesne stoły ale nie jest to windows typu "komputer domowy". Co masz na myśli mowiąc że wystarczy tańszy compulite? - chyba nie mówisz o vectorze bo tańszy nie jest i tez na windowsie po za tym etc też robi tańsze stoły może trzeba było sie zastanowić przed zakupem co naprawde jest wam potrzebne zamiast narzekać. Co do jezyka polskiego to chyba nie ma innej tego typu konsolety w rodzimym języku więc to i tak dobrze że nad tym firma pracuje....z tego co wiem to niedługo jezyk polski niedługo będzie działał bez problemów.
btw. Radziłbym poznać congo jr lepiej niż w 10% a potem coś pisać bo poznanie go na poziomie Alfy to naprawde mało - może trzeba było kupić sobie Alfe lol

Ostatnio edytowany przez w-w (2007-04-13 09:42:38)

-------------------------------
od jutra rzucam palenie.....

4

Odp: ETC Congo tak / nie

Nawrot napisał/a:

Do naszych teatrów i ich raczej skromnego wyposażenia jest przerostem formy nad treścią.

W polskich teatrach nie ma wystarczająco dużo urządzeń??

5

Odp: ETC Congo tak / nie

No tak bo głównie są to reflektory konwencjonalne a ni8e ma ruchomych reflektorów a tem sterownik jest do tego stworzony.

6

Odp: ETC Congo tak / nie

Witam Panów.
W teatrze w którym pracuję urządzenia automatyczne pojawiły sie jakieś 10 lat temu. Z tego co wiem nie jesteśmy jedynym teatrem w Polsce posiadającym takie rozwiązania. Stół ETC Congo nie jest stołem, który zaprojektowano aby obsługiwał jedynie urządzenia "inteligentne". Z tego co sie orientuję jest to konsoleta bezpieczna, posiadająca wszystkie potrzebne zarówno dla teatru jak i dla estrady funkcje. W przyszłym sezonie będę miał możliwość pracy na Congo, zdam relację - mam nadzieję obiektywną!
Pozdrawiam

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: ETC Congo tak / nie

admin napisał/a:

Witam Panów.
W teatrze w którym pracuję urządzenia automatyczne pojawiły sie jakieś 10 lat temu. Z tego co wiem nie jesteśmy jedynym teatrem w Polsce posiadającym takie rozwiązania. Stół ETC Congo nie jest stołem, który zaprojektowano aby obsługiwał jedynie urządzenia "inteligentne". Z tego co sie orientuję jest to konsoleta bezpieczna, posiadająca wszystkie potrzebne zarówno dla teatru jak i dla estrady funkcje. W przyszłym sezonie będę miał możliwość pracy na Congo, zdam relację - mam nadzieję obiektywną!
Pozdrawiam

Minęło kilka miesięcy, stół jest, działa.
Polecam bardzo serdecznie. Congo jest bardzo przyjazne dla użytkownika, ma bardzo dużą możliwość konfiguracji - każdy znajdzie swoją drogę. Wygodny interfejs graficzny, bardzo intuicyjna praca. Bardzo łatwe zapisywanie, modyfikacja, przypisywanie pamięci, grup czy sekwencji. Trzy wyjścia VGA, więc wszystko co trzeba można wyświetlić w tym samym czasie na monitorach. Biblioteki łatwe w konfiguracji i użytkowaniu. Wszystko co chcemy zrobić można wykonać na kilka sposobów. Projektanci ETC Congo by AVAB : ) nie narzucają realizatorowi swojego toku myślenia! Warto spróbować!

Jak zawsze jest i minus. Pewnie nie jeden : ). Z tego co zauważyłem bardzo podstawowym problemem jest wieszanie się konsolety. Mam nadzieje że PANOWIE Z ETC by AVAB : ) poprawią błędy.

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: ETC Congo tak / nie

Co by tu napisac...hmmm.(by wystarczylo-hmmmm)
Wszyscy jestesmy filozofami, tak jak mysle, tak widze, ze to co slysze to takie tam gadanie, bo ktos tam mysli ze w teatrach niema ruchomych, a ktos tam ze spark lepszy od congo, a ktos ze maluch od trabanta..lepszy,i tak sobie gadamy.Wszyscy ja mysle,ja mysle, a ja mysle ze mysle, a ja mysle bo mysle, a ja w 10%.Nie 10 to zamalo.,ble ble ble, bo ble ble ble.
A ja twierdze ze Congo sie wiesza -bo Windows, ze jest przyjazne, bo -wszystko ma to co trzeba, no i pracowalem na nim 6 razy -i to zamalo by cos napisac.
Napisze jak popracuje,.zyyy 600 razy, albo nie bo to zamalo. No to moze zyyy 60 razy, bo narazie to niemam prawa nawet cokolwiek napisac.
Nawet ze wiem jak wyglada Congo, bo to tylko 1%

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

9

Odp: ETC Congo tak / nie

Po kilkunastu miesiącach pracy na Congo małym i dużym uważam że wiesza się bardzo rzadko i zazwyczaj jest to spowodowane klepaniem złych komend albo konfliktami wynikającymi ze złego operowania...

POLECAM każdemu zawsze!!!

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: ETC Congo tak / nie

Zgadzam się z Michałem.
Bardzo intuicyjna praca.
Łatwy dostęp do komend i wszelakich edycji.
Bardzo podoba mi się to, że po niedługim czasie pracy na ETC Congo można sobie "wymyślić" gdzie co znaleźć, zedytować.
Udało mi się zawiesić CONGO by AVAB smile kilkakrotnie, jednak zawsze spowodowane było to "przekombinowaniem" komend. Po prostu naklepałem strasznych głupot w klawisze powodując konflikt.
Jest kilka drobiazgów, które moim zdaniem można by rozwiązać inaczej, ale są to drobiazgi, które nie tyle utrudniają życie, lecz mogłyby by być wisienką na tym pysznym torciku jakim jest Congo smile
Jeśli macie okazję- spróbujcie!

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)