Temat: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

Oglądałem Command winga w LTT - zrobiłem na nim wszystko co chciałem - wszak to pełnoprawne GrandMA. Jednak zastanawia mnie jakie są (o ile ma) jego ograniczenia/niedogodności podczas świecenia live/eventów. Czy nie przeszkadza mała ilość executorów i faderów? Wiem, że można podłączyć pod DMX IN inną konsoletę i wykorzystać jej fadery - czy to dobre rozwiązanie (niezawodne)

Chciałbym uzyskać informacje od realizatorów pracujących na tej desce. Słyszałem same pochlebne opinie - oby tak było dalej smile

Pozdr.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

2

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

avekamil napisał/a:

Chciałbym uzyskać informacje od realizatorów pracujących na tej desce.

No tak... jedno "Nie ma wad" nie wystarcza wink

avekamil napisał/a:

Jednak zastanawia mnie jakie są (o ile ma) jego ograniczenia/niedogodności podczas świecenia live/eventów.

Takie jakie sobie użytkownik sam zgotuje, jeśli będzie programował po jednym PAR na suwak. wink

avekamil napisał/a:

Czy nie przeszkadza mała ilość executorów i faderów?

Zależy jak kto umie programować. Proponuję zgadnąć na ilu executorach średnio mieściły się światła w programie "Bitwa na głosy"  big_smile

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-02-08 22:39:19)

3

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

Zgaduję, że do poszczególnych executorów została przypisana nie jako grupa urządzeń i do każdego po kilka-kilkanaście efektów big_smile
Dajmy na to:
- 1 executor zawierał kilka efektów dla ruchomych głów
- 2 executor miał przypisane efekty do lamp ledowych
itd tongue (czysto hipotetycznie oczywiście)

4

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

KacperP napisał/a:

Zależy jak kto umie programować. Proponuję zgadnąć na ilu executorach średnio mieściły się światła w programie "Bitwa na głosy"  big_smile

nie porównujmy sytuacji w programie do pracy live
w studiu nikt nagle nie zmieni kolejności piosenek, czy zespołów, prawda?

p.s. nie nic nie mam do tego winga - ba myślę nawet że to dobry pomysł

5

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

http://www.ltt.com.pl/produkty/produkt/ … fader-wing  - to po pierwsze
po drugie Kacper Twój przykład z bitwą na głosy nie ma racji bytu gdyż na programach tv wszystko masz porobione albo jako kolejki cue, albo konkretne seq ustalone z reżyserem itp. Problem zaczyna się przy eventach, gdzie nikt nie jest w stanie Ci powiedzieś co się wydarzy. Musisz wtedy mieć przygotowane wszystko po palcem...palety kolorów, gobosów, pozycje...musisz zrobić sobie wszystkie efekty świata, na ruchach, na irisie, na zoome, kolorze etc. i w pewnym momencie nawet tak ogromna ilość executorów jaka jest w Ma2 full robi się mała, tak by wszystko mieć pod ręką, bez przeżucania stron smile

6

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

wydaje mi się że z opcją PC spokojnie ogarniesz temat eventu , tu jest tylko kwestia zaprogramowania rozwiązań aby zmieścić to na małej desce.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

Jednym z minusów było mało wyjść z konsoli 2 lub 3 fizyczne porty DMX. Ale @vandj podrzucił pomysł z relatywnie tanim konweterem Artnet->DMX Oxo Netbox 8, który jednocześnie działa jak recorder DMX i splitter w jednym. Rozwiązało to problem małej ilości wyjść smile
Tak więc już wiem co będzie moim nowym zakupem :]

Ostatnio edytowany przez avekamil (2013-02-09 16:27:12)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

8

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

Mikey napisał/a:

Zgaduję, że do poszczególnych executorów została przypisana nie jako grupa urządzeń i do każdego po kilka-kilkanaście efektów big_smile)

Sekwencja główna która jest tłem i jest zafixowana przed zmianą stron, oraz dwie, trzy sekwencje na piosenkę i jedna na rozmowy po. Potem reaktywacja sekwencji głównej, która też wygasi pozostałe executory (opcja "off on overwritten" na tych pozostałych) i zmiana strony na następną piosenkę z własnymi sekwencjami.

artmajster napisał/a:

nie porównujmy sytuacji w programie do pracy live
w studiu nikt nagle nie zmieni kolejności piosenek, czy zespołów, prawda?

Każda piosenka ma oddzielne sekwencje, a wszystko poukładane w innych stronach, które można szybko przełączać.
Przełącza się je dość szybko oknem "Pages" - zarówno standardowym jak i "skrótowym" wywoływanym przez MA+Page i chowanym powtórzeniem kombinacji.

avekamil napisał/a:

Rozwiązało to problem małej ilości wyjść smile
Tak więc już wiem co będzie moim nowym zakupem :]

Jeśli jednak będzie potrzebna synchronizacja wyjść, bo np. będziemy chcieli zrobić "flash" na wszystkich wyjściach, to bez node pracującego w MA-Net2 to się nie uda. Artnet nie da synchronizacji.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-02-09 18:24:35)

9

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

ogolnie wing daje rade. Jak sie go dobrze sprogramuje to spokojnie ogarniesz sobie evenciki. Wiadomo jak nawalisz 300 lamp to zaczyna byc to lekko za male rozwiazanie. Ja osobiscie polecam Ci zbudowanie  dobrego komputera tak abys mogl podpiac kilka monitorow. Ja czesto biore tego winga naprogramowanie wirtualne, i pracuje w ukladzie dwa ekrany dotykowe jeden niedotykowy i wing iidzieto calkiem sprawnie. Wracajac do eventow to konsola daje bardzo duze mozliwosci,wcale nie trzeba rozbijac sie po suwakach, zeby pracowalo sie bardzo sprawnie i wygodnie.

10

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

kiju a feela polecisz z command winga?

11

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

Zespolu z command winga nie polece, ale to nie problem w samym wingu ktory by sie do tego moze i sprawdzil, ale w oprzyzadowaniu. Dostajac konsolete zawsze dostaje ta sama jakosc, nie ma lepszej i gorszej grandma2 full. Tutaj sercem systemu jest tak naprawde komputer oparty o windowsa. Jedna firma do tego podejdzie powaznie i posklada dobry komputer, oparty o kilka kart graficznych do ekranow, druga juz niedokonca dodatkowo okaze sie ze komputer ten sluzyl jeszcze w wolnych chwilach jako przegladarka internetowa itp. Ze stabilnoscia i komfortem pracy moze byc roznie.

12

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

Skoro chodzi o stabilność systemu do świecenia, a Command Wing generalnie jest ok w sensie ergonomii do pracy na koncercie to rozumiem, że spokojnie na MA2 UltraLight zaświecisz?

13

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

Generalnie nie ma problemu zeby sie dogadac na Ultralighta pod warunkiem dostarczenia dodatkowo monitora dotykowego pracujacego z konsoleta, UPS'a, Klawiatury. Troche drazniacy jak dla mnie jest brak polowy guzikow po ekranem multitouch, ale da sie bez nich zyc;-)

14

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

To czegoś nie rozumiem.
Skoro w odpowiedniej konfiguracji wystarczający jest MA2 UL, to po co wpisywać w rider Full? Przecież to jest bezsensowne podnoszenie kosztów koncertu, co ma znaczenie. Niech wynajęcie MA2 Full kosztuje 1300-1600, a UL + ekran 700zł to różnica ta pozwala już pokryć 2-4 urządzenia z rideru.
Ja rozumiem, że Twoja zgoda na UL wynika z tego, że można się dogadać i fajnie. Rozumiem, że wpisuje się, że np Washy musi być 16szt, a jak coś 14 też będzie ok, ale nie pisze się, że może być 14 bo zaraz będą chcieli dać 12, 10...4 smile i powiedzą, że jesteś nieugodowy.
Jednak kwestia konsolety jest prostsza ma być min MA2 UL + ekran i koniec. Jak dadzą Light lub Full to ich fajnie.
A tak to od początku założenia finansowe są wyższe niż faktycznie mogłyby być.

A Wing posiada te przyciski co są pod ekranem multitouch?

15

Odp: MA onPC command wing - czy ma jakieś wady ? - rozkminka zakupowa.

makon w riderze jest konsoleta Light a nie full, to tak w kwestii informacyjnej, bo ona posiada w sobie wszystkie elementy, ktore sa mi potrzebne do pracy. Moge warunkowo zaakceptowac ultralighta, ale chce dodatkowe elementy, ktore sa mi potrzebne do pracy. Dla jedengo prostsze jest postawienie ultralighta + dodatki, dla drugiego postawienie lighta. Generalnie moglbym stwierdzic, ze nie akceptuje ultralighta bo nie ma tego i tamtego i juz, musi byc light bo je ma, ale skoro sie da to czemu nie pojsc na reke komus kto kupil taka konsolke.

Sam jezdzisz z zespolami wiec wiesz, jakie czasami sa telefony. Mysle ze jakbym wpisal external monitor elo touchsystems to znowu wszyscy co maja lighta by sie irytowali, ze "se wymyslilem monitor i dodatkowego ups'a".

Reasumuja w kazdym moim riderze, jest informacja o mozlwiosci stosowania zamiennikow, zawsze mozna zadzwonic i zaproponowac.

Generalnie ja w swoje ridery wpisuje tyle lamp ile potrzebuje nie robie gorek negocjacyjnych;-))))

Co do guzikow to w wingu wogole nie ma ekranu mulititouch wiec analogicznie nie ma tych guzikow spod niego. Nie ma tez encodera od ekranu ktorego mi osobiscie tez bardzo w wingu brakuje.