Temat: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Witam,
czy ktoś z szanownych kolegów ma może u siebie jedną i drugą główkę? Potrzebuję zobaczyć (porównać) na żywo jak świeci jedna i druga. Najlepiej tak jak w temacie choć Martin Mac 250 Krypton vs. Showtec Phantom też się ucieszę. Mieszkam w Warszawie więc szukam kogoś z okolic. Jak coś to proszę o informacje na priv.

2

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Mimo mojego sentymentu do martina, powiem Ci, że showtec zrobił fajną , szybką główkę, możliwości większe, gorszy nie jest, ale czy lepszy? trudno powiedzieć.

3

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Jeśli Showtec nie byłby gorszy to już nieźle. Znalazłem porównanie na you tube http://www.youtube.com/watch?v=T5Mpop40zYo ale film a rzeczywistość to czasem dwie różne sprawy. Zależy mi bardzo na porównaniu ich w realu więc gdyby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny.

4

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Świeciłem na Phantomie, świeci w sumie dobrze jak długo nie wiadomo. Po 1 roku zaczeły się problemu, typu niedziałający shutter, problemy z ruchami przy działaniu na ruchach zaprogramowanych w macrach. Napewno jeśli chodzi o Showteca są duże problemy z serwisem gwarancyjnym.

5

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

No tak, oczywiscie pancerna 250 jes bardzo malo awaryjna, nie wiem jak z st phantom, ale wierze koledze,że mogą być z nią problemy.

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

z phantomem sa problemy. mialem od nowosci 4 sztuki po dwoch latach i wyswieceniu okolo 500 godzin zaczely padac jak kawki
teraz mam martina 250 uzywanego starszego ale nie dzieje sie zupelnie nic

7

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Wodzirej, a myślałeś może nad robe spot 250 AT? Też fajna główka, miałem przyjemność na nich pracować.

8

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

robe spot 250 fajna??hmmm moim zdaniem ten model jest totalnie nie udany , swiatło gdzieś w niej ginie i przy konfrontacji z mac250 wychodzi bardzo bardzo słabo!!!

9

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Spot 250 to jeszcze "stare" Robe. Generalnie to  serią Robin wybili się na wyższy poziom. Optyka i sama elektronika to już nie to samo. Pozatym myśle, że to nie ta sama półka cenowa, przynajmniej nie była

10

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

@bart-krak chyba nie wiesz o czym mówisz. Nie wiele różni się od 250, no oczywiście jest bardziej awaryjna, ale co to znaczy, że światło w niej ginie? Jak masz coś sensownego do powiedzenia do pisz całość a nie skróty myślowe. Oczywiście to twoje zdanie, szanuję ale się nie zgadzam. Pzdr

11

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Bartek-krk chyba mówisz o serii Club spot która jest faktycznie nie udana, osobiście stawiałem Color spota 250ATt obok Maca Entoura i różnicy nie widziałem.

12

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

często pracuje w klubie gdzie wiszą 4  spoty 250 At i spoty ct 150 , pisze to kolejny raz , ale z 250 światło boi się wyleciec , kolejna wada: przy szybkich zmianach kolorów które są koło siebie kolor a wchodzi na kolor obok , czyli chcąc zrobic cos na dwóch kolorach , otrzymujemy dyskotekę   ,  fakt poprawiły się trochę względem serii XT na której pracowałem jakieś 9 lat temu , ale moim zdaniem zwykły mac 250 jest o wiele lepszą konstrukcją , ba powiem wiecej , gdybym miał do wyboru w klubie do którego jade , robe 160 lub robe 250 wybrałbym te pierwsze ,,, i uwierz mi MateuszJ ze wiem o czym mówię

13

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

W Megaclubie w Kato jest tam chyba 7 sztuk i moim zdaniem radzą sobie ok te Phantomy, poza tym za sztukę w Thomanie około 650 eur.... nie wiem jak z ceną maca 250, ale myślę, że szybciej na siebie zarobi Phantom 250 - nawet przed pierwszą awarią wink I przestańcie się sprzeczać z Barkiem - bo sztuka jest sztuką, budżet budżetem i umiejętność  zrobienia rozpierdolu Phantomem jest bezcenna, a nie wypisywniem, który jest lepszy... Jak jeżdżę z firmami, to dostaję sprzęt odgórnie i ciężko jest czasem wybronić się plotem stworzonym przez kogoś, kto nie ma pojęcia o oświetleniu oraz z połową sprzętu, który powinien zawisnąć do zrobienia sztuki dobrze (nie mówiąc już o markowych gratach). Uczy to pokory, wykorzystania sprzętu do maksimum jego możliwości, nie pozwala na rutynę;) oraz zajebiście rozwija umiejętności. A jak właściciel nie zagłąda do swojego VL, clay paka, martina to też po 2 sezonach się podda... Choćby przegra z starym smarem po 4000 h...

14

Odp: Martin Mac 250 Entour vs. Showtec Phantom 250 Spot

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Każda informacja i opinia jest dla mnie ważna. Niestety nie miałem możliwości porównać tego na żywo sad Ja nie pracuję w żadnej dużej firmie i na sprzęt wykładam za każdym razem własną kasę a jak widać jestem początkujący.