Temat: Hog operator

Mam takie pytanie:)I beż śmiania prosz ebo nie moge dojść do definicji "hog operatora"?
kim on właściwie jest?

2

Odp: Hog operator

;-) Człowiek który pracuje na stole wholehog tak w skrocie:P

3

Odp: Hog operator

koledze pewnie chodzi o to ze , na stronie jednej z firm pisze realizacja swiatla : ktos tam a potem hog operator : ktos tam ,

4

Odp: Hog operator

No tak Albo Hog Operator albo GrandMA Operator;-)

5

Odp: Hog operator

jest to człowiek który zajmuje sie wyłącznie programowaniem stołu...
Pan realizator mówize chce takie coś a operator-programista klepie...
Lub ma wytyczne na papierze... Tak to dziala

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

6

Odp: Hog operator

aha no teraz coś tam kumam:P
ej no to szczerze to co to za realizator ktory musi mieć jakiegoś programiste...

7

Odp: Hog operator

hehe masz jakas wizje przed oczami , jakies zajebiste patenty , a akurtat nie pracujesz na danym stole????? i co wtedy ?? programowanie show dla siebie to tez sama przyjemnosci o ile zna sie dobrze stol na ktorym sie pracuje

8

Odp: Hog operator

no to czy nie jest tak że ten "realizator" staje sie reżyserem?a realizatorem staje sie ten właśnei Hog operator?

9

Odp: Hog operator

czlowiek od programowania to w tej sytlacji dalej czlowiek od programowania , czesto bywa wlasnie tak ze realizator zespolu ktory nie zna stolu , przyjezdza na sztuke mowi Ci , pod tym suwakiem chce miec to, pod nastepnym to i  to , stoi z Toba nad stolem i klepiecie( ty klepiesz a on mowi co ) lub dostajesz wytyczne na kartce , pojniej prychodzi sprawdza i sam realizuje swoj zespol ( gorzej jak sam nie wie  za bardzo czego  chce wtedy rozbola Cie nogi smile )

10

Odp: Hog operator

Z obserwacji mej wynika, że tzw. "light designer" bardzo często ma operatora- klepatora do pomocy.
Jeśli jest to człowiek kompetentny, który zna stół jak własną kieszeń, to bardzo poprawia to komfort pracy reżysera.
Może on wtedy poszybować z wizjami artystycznymi oddając się kreacji, a operator... operuje.
Taki podział ról zdaje się dość skutecznie funkcjonować.

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

11

Odp: Hog operator

mam pytanko do Kolegow co pracują na swińce , mam program na kompie hog 3PC zaczynam  go rozkminiac , i zastanawiam sie czy da sie podloczyc do tego entteca dmx pro i sterowac takim zestawem na zywo ???

12

Odp: Hog operator

takisam napisał/a:

Mam takie pytanie:)I beż śmiania prosz ebo nie moge dojść do definicji "hog operatora"?
kim on właściwie jest?

Gdyby pisali po Polsku, bez zajawki brzmiało by to mniej więcej tak: " operator światła"

takisam napisał/a:

aha no teraz coś tam kumam:P
ej no to szczerze to co to za realizator ktory musi mieć jakiegoś programiste...

Realizator w cywilizowanym kraju, przy dużych produkcjach, w teatrze w filmie to osoba która mówi i myśli jak ma wyglądać obrazek, a nie realizuje showu, przedstawienia, programu czy eventu.. Człowiek od zajebistych koncepcji lub antykoncepcji ale słuchać trzeba... polecam operatorów filmowych, wiele się można nauczyć..

Michał Bystrzycki
--------------------

13

Odp: Hog operator

amen

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

14

Odp: Hog operator

bart_krk napisał/a:

mam pytanko do Kolegow co pracują na swińce , mam program na kompie hog 3PC zaczynam  go rozkminiac , i zastanawiam sie czy da sie podloczyc do tego entteca dmx pro i sterowac takim zestawem na zywo ???

Nie można, nie są kompatybilne. Enttec DMX Pro jest interfejsem USB-DMX dla programu Enttec LightFactory. Interfejs się spopularyzował, bo Enttec opublikował dane techniczne i dokumentację potrzebną przy dodawaniu do programów współpracy z tym interfejsem.
Tego typu interfejsem dla 3PC jest USB DMX Widget z High End.

15

Odp: Hog operator

dziekuje za odpowiedz smile wiesz ile to moze kosztowac?? ten widget??  pytam tak z czystej ciekawosci i ja osobiscie zostaje przy systemie myslenia grandMA smile