Temat: Szczerze, nie wierzę ;)

Nie wierzę, ale wszystko na to wskazuje, że w robinie 600 LW, bateria odpowiedzialna za wyświetlacz dzięki któremu możemy adresować urządzenie nie podłączone do prądu, jest tą samą która odpowiada za "pamiętanie" adresu i mode urządzenia gdy jest odłączone od zasilania. Wszystkie próby wskazują na to, że pepiki tak to właśnie wymyśliły. Powoduje to nie mniej, nie więcej, że jak macie próby dzień wcześniej, a sztukę następnego dnia i na noc zrzucicie zasilanie, a jakimś trafem będziecie mieli na kracie urządzenia z uszkodzoną baterią to musicie się zaopatrzyć w baaaaardzo wysoką drabinę ;D
spotkaliście się z tym kiedyś? Ja już nie pierwszy raz wink

2

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

kajmar888 napisał/a:

Nie wierzę, ale wszystko na to wskazuje, że w robinie 600 LW, bateria odpowiedzialna za wyświetlacz dzięki któremu możemy adresować urządzenie nie podłączone do prądu, jest tą samą która odpowiada za "pamiętanie" adresu i mode urządzenia gdy jest odłączone od zasilania. Wszystkie próby wskazują na to, że pepiki tak to właśnie wymyśliły. Powoduje to nie mniej, nie więcej, że jak macie próby dzień wcześniej, a sztukę następnego dnia i na noc zrzucicie zasilanie, a jakimś trafem będziecie mieli na kracie urządzenia z uszkodzoną baterią to musicie się zaopatrzyć w baaaaardzo wysoką drabinę ;D
spotkaliście się z tym kiedyś? Ja już nie pierwszy raz wink

ooo dzięki za info... przyda się ...

a to tylko w 600 tak jest czy w innych washach też ?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

A clay paky? Np. Alpha beam czy sharpy lub Alpha profile też tak mają?

4

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

wiesz co Avekamil, ja to zaobserwowałem w 600, ale nie wykluczone że 300 i 1200 też mają tą przypadłość

5

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

ale przecież ekran się wyłacza po jakiejś minucie
może ktoś potwierdzi to w prolight?

6

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

ale co ma wygaszanie ekranu do sprawy?

7

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

bo jak zgaśnie to nie ciągnie prądu z baterii?
u mnie na kracie 600 Led wash i 600E wiszą bez prądu przez cały tydzień i nic nie gubią

8

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

więc, ja nie mówię, że tak mają odkąd wyjadą z fabryki! ale jak się wysra bateria od ekraniku to i adresu nie zapamięta - są sprzężone

9

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

Dziwne..
Tam powinna być jakaś pamięć wbudowana... a bateria tylko do odpalenia elektroniki i wklepania nowych ustawień plus ładowanie baterii podczas zasilania urządzenia. Teoretycznie zachowuje sie to jak komputery minionej epoki - bada bateria to bios kaput smile

Wpływ na baterie w dużym stopniu maja warunki przechowywania głowy, temperatura pracy lub wadliwa bateria która od samego początku ma problem z żywotnością

10

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

większość producentów ma niezależne zasilanie dla wyświetlaczy i pamięci, gdzie są przechowywane podstawowe informacje. Szkoda, że Prolight się tutaj rzadko udziela, może potrafili by coś podpowiedzieć mądrego

11

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

bez sensu - zadzwoniłem i :
pierwsze modele faktycznie miały jedną baterię i takie rzeczy mogły się wydarzyć
nowsze mają osobne baterie
pozdrawiam

12

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

haha, więc jednak !!!

13

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

bez sensu - zadzwoniłem i :
pierwsze modele faktycznie miały jedną baterię i takie rzeczy mogły się wydarzyć
nowsze mają osobne baterie
pozdrawiam

masz prawie racje artmajster, tylko w nowych modelach też jest jedna bateria, a dodatkowo informacje są zapisywane do pamięci trwałej, czyli dla bezpieczeństwa pozostaje albo upgrade urządzenia, albo RDM (np. przez RunitWTX http://prolight.com.pl/product/akcesori … t-wtx.html ) , za którego pomocą można szybko zaadresować/zmienić mody itp w całej linii DMX, bez szukania długiej drabiny smile

14

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

fiodor napisał/a:

masz prawie racje artmajster

ja tylko przekazałem to co powiedział mi człowiek z serwisu Prolight

15

Odp: Szczerze, nie wierzę ;)

artmajster napisał/a:
fiodr napisał/a:

masz prawie racje artmajster

ja tylko przekazałem to co powiedział mi człowiek z serwisu Prolight

No to trochę się nie dogadalismy :-)

Generalnie w nowych  typach LW600 zastosowano inny model akumulatorów i elektronika też wygląda inaczej.