1

Temat: Problem z USB - MQ100 EXPERT

Witam,

Mam problem co jakiś czas nagle przestaje wychodzić sygnał ze stołu.
Przy każdym braku sygnał jest ten komunikat. Stół zawiesza się w różnych momentach.

W końcu udało mi się zrobić foto błędu...

Czy to może być spowodowane?

Stół to Chamsys MQ100 EXPERT

http://imageshack.us/a/img441/9747/img0358hp.th.jpg

Ostatnio edytowany przez oSA (2013-01-26 23:56:18)

2

Odp: Problem z USB - MQ100 EXPERT

ten obrazek to Ci nie za duży wyszedł

3

Odp: Problem z USB - MQ100 EXPERT

Hej

Podeślij na PM, opis co się dzieje i czy jest to powtarzalne zawsze przy tej samej operacji na konsolecie. Podeślij też to zdjęcie, jeśli masz większe to daj większe. Podaj nr seryjny konsolety, z tego co kojarzę to konsoleta ma już kilka lat i jest to jeden z pierwszych MQ100.
Koniecznie musisz podesłać logi, są w katalogu "log". Ale poproszę nie o wszystkie logi tylko najlepiej o ten z dnia i godziny kiedy wystąpił problem. Napisz też jaka wersja softu.
Nie rozumiem tylko tytułu tematu, "problem z usb" - na zdjęciu widzę, że temat dotyczy USB ale Ty piszesz o wyjściach?

A jeszcze kiedyś pisałeś, że musisz się zgłosić z tą konsoletą na serwis ale nigdy się nie odezwałeś. Nie pamiętam o co chodziło, ale samo się naprawiło czy jak?

Ostatnio edytowany przez makon (2013-01-27 09:45:44)

4

Odp: Problem z USB - MQ100 EXPERT

Witam, po kliknięciu na to zdjęcie mi się otwiera w normalnych rozmiarach.

Problem polega na tym, że nagle przestaje wychodzić sygnał DMX... Głowy stają w miejscu z otwartym shutterem albo mrugają w zależności od programu, Wszystko co z efektora nagle staje w miejscu. Stół działa normalnie, tzn. mogę sobie przełączać EXECI, palety itp. Ale nic się nie dzieje. Jak kliknę na OUT parametry normalnie działają, te z efektora również.

To dzieje się w różnych sytuacjach... Nie raz po prostu przy fleszowaniu, dwa razy się zdarzyło, że stół tylko włączyłem [nic więcej, żadnych urządzeń] po 40 minutach podchodzę do stołu odpalam głowy i sygnał nie wychodzi. To się zdarza za każdym razem przy innej sytuacji nie ma na to zasady. Zawsze jest ten komunikat ze zdjęcia. Dlatego też taka nazwa tematu...

Wyjścia wyglądają tak: 1 - głowych pary led, tuby led, 2 - stroboskopy, wyjście 3 i 4 jest na tej przystawce na USB Chamsysa. Tak więc wyjście 3 - całe puste, 4 - sterowniki do pasków led [około 50 sterowników].

W sumie mogę wszystko zapiąć w wyjścia 1 i 2 bez użycia przystawki, ale chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Tak, kiedyś pisałem, że muszę pojechać do serwisu, ale niestety ciężko jest dogadać się z szefostwem z powodu braku zastępczego stołu.

Logi podrzucę na dniach jak będę w klubie.

Chyba teraz lepiej opisałem sytuacje smile

Ostatnio edytowany przez oSA (2013-01-27 11:18:24)

5

Odp: Problem z USB - MQ100 EXPERT

Podeślij mi wszystko na maila, koniecznie napisz wersje softu, swoje show też podeślij.
Nie rozumiem czy jak się tak dzieje to pokazuje się powyższy błąd czy system dalej działa? A jak dalej działa to kiedy wyskakują Tobie informacje, które sfotografowałeś?

czekam na PM