Temat: Martin MAC250

Witam, mam mały problem z jedną głową MAC250, mianowicie gdy na konsolecie dale aby głowy świeciły mi np na biało to wszystkie świecą poza jedną która, świeci na całkiem inny kolor dzieje się tak również prze zmianie kolorów na konsolecie. Jedna świeci tak jakby "po swojemu". Na wyświetlaczy tej głowy pojawił się napis COER co po krótkim dochodzeniu oznacza (nie wiem czy dobrze to rozumiem) jakiś błąd z paletą kolorów lub z czujnikiem magnetycznym odpowiedzialnym za zmianę tych kolorów. Więc rozebrałem tą głowę wyczyściłem w środku oraz troszkę odgiąłem czujnik bliżej tarczy ponieważ był strasznie odgięty, wiec teraz znajdował się mniej wiecej w takiej odległości jak przy tarczy z gobosami. Zrestartowałem głowę i wszystko śmigało jak należy lecz po chwili znowu powtórka z rozrywki... Wiecie może co z Tym zrobić?

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź.

2

Odp: Martin MAC250

no to z pewnością jest problem z tarczą kolorów...jeśli przeczyszczenie nic nie dało ( zrobiłeś jej reset? ) to trzeba by oddać do chłopaków z ltt

3

Odp: Martin MAC250

tak przeczyściłem ją wczoraj przed sztuką tak na szybko, bo nie było więcej czasu, reset też był. Dzisiaj jeszcze raz ją rozbiorę i wyczyszczę porządniej może coś pomoże a jak nie to trzeba będzie podesłać do ltt

4

Odp: Martin MAC250

te głowy są prawie bezawaryjne w 99%

Sprawdź czy jak czyściłeś nie odkleił ci się magnesik od tarczy

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: Martin MAC250

spoko sprawdze, ale ten błąd był również przed czyszczeniem więc raczej mało prawdopodobne że przy czyszczeniu(ale wszystko jest możliwe ).

6

Odp: Martin MAC250

możesz jeszcze przygiąć bliżej tarczy sam czujnik .

p.s. rzadko bo rzadko ale odkleja się magnes.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: Martin MAC250

ok Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie, co mogę zrobić jeśli przesłona od dimmera się zacina? tzn nie zamyka się do końca, dopiero gdy ustawię ją w pozycji żeby świeciła do dołu ( mac jest podwieszony) o zamkne przesłone to się zamyka, a jak włączy jakiś ruch głowami i chce dać np strobo to czasami reaguje a czasami nie. Jest to kwestia jakiegoś porblemu w sygnale czy jakiś problem z silniczkiem poruszajacym przesłoną?

8

Odp: Martin MAC250

Krakers sprawdź jeszcze czy tarcza kolorów jest dobrze przykręcona do ośki.

9

Odp: Martin MAC250

Sprawdź "ręcznie" czy silnik od przesłony pracuje bez oporów (przy wyłączonej głowie), powinien chodzić dość lekko ale z wyczuwalnymi krokami silnika. Ile te głowy mają już przepracowane? Może przewód w wiązce podstawa - głowica się przełamał..

Ostatnio edytowany przez artis-sound (2013-01-31 22:14:41)

10

Odp: Martin MAC250

Sprawdziłem ostatnio ten silniczek, chodzi lekko bez żadnych oporów. Ile te głowy mają przepracowane to nie wiem, własciciel klubu w którym pracuję sprowadził je od jakiegoś gościa, były one używane w jakiejś dyskotece czy coś takiego, w klubie są od czerwca ubiegłego roku. Jak ręcznie na głowie sprawdzałem działanie przesłony to wszystko działało jak należy. Sprawdzę jeszcze kable do silniczka możę tam coś będzie nie tak.

No chyba że ma ktoś jakieś inne pomysły, byłbym wdzięczny za jakąś pomoc smile