31

Odp: Grand Ma on PC

Panowie troche cierpliwosci.Kazdy z nas kiedys sie tego uczyl. smile

32

Odp: Grand Ma on PC

no właśnie jest to forum,a na forach powinno się wspólnie wzajemnie pomagać, jeśli ktoś czegoś nie wie,jeśli czegoś ktoś nie wie szuka gdzie ? na forach. I to jest właśnie to co pisałem wcześniej,jest owiane tajemnicą, tak jak na jednej robocie kazali mi zaadresować pary ledowe, i bądź mądry pisz wiersze robiłem to pierwszy raz i tylko raz, a jak przychodzi co do czego to jest wielkie halo jeśli człowiek chce coś wiedzieć, bo jest mu to w nie tylko w pracy przydane. No i chyba moim zdaniem na tym zakończy sie moja zabawa dmx.

33

Odp: Grand Ma on PC

kamilkarol napisał/a:

no właśnie jest to forum,a na forach powinno się wspólnie wzajemnie pomagać, jeśli ktoś czegoś nie wie,jeśli czegoś ktoś nie wie szuka gdzie ? na forach. I to jest właśnie to co pisałem wcześniej,jest owiane tajemnicą, tak jak na jednej robocie kazali mi zaadresować pary ledowe, i bądź mądry pisz wiersze robiłem to pierwszy raz i tylko raz, a jak przychodzi co do czego to jest wielkie halo jeśli człowiek chce coś wiedzieć, bo jest mu to w nie tylko w pracy przydane. No i chyba moim zdaniem na tym zakończy sie moja zabawa dmx.


Niee obrazaj sie tak zaraz i nie rezygnuj.Jak to czesto bywa ludzie nie pamietaja ja to wol cieleciem byl.Np. dla mnie oswietlenie to uboczna czesc mojej dzialalnosci zawodowej.Jestem z zawodu specjalista od sieci komputerowych i mam sporo do czynienia z osobami poczatkujacymi w moim zawodzie i choc czesto zadaja mi banalne dla mnie pytania (np. co to jest DHCP,DNS,RADIUS itd.) to zawsze staram sie na nie odpowiadac,gdyz pamietam,ze byly takie czasy,ze zadawalem podobne.Troche wiary w siebie. smile

34

Odp: Grand Ma on PC

bob34 napisał/a:
kamilkarol napisał/a:

no właśnie jest to forum,a na forach powinno się wspólnie wzajemnie pomagać, jeśli ktoś czegoś nie wie,jeśli czegoś ktoś nie wie szuka gdzie ? na forach. I to jest właśnie to co pisałem wcześniej,jest owiane tajemnicą, tak jak na jednej robocie kazali mi zaadresować pary ledowe, i bądź mądry pisz wiersze robiłem to pierwszy raz i tylko raz, a jak przychodzi co do czego to jest wielkie halo jeśli człowiek chce coś wiedzieć, bo jest mu to w nie tylko w pracy przydane. No i chyba moim zdaniem na tym zakończy sie moja zabawa dmx.


Niee obrazaj sie tak zaraz i nie rezygnuj.Jak to czesto bywa ludzie nie pamietaja ja to wol cieleciem byl.Np. dla mnie oswietlenie to uboczna czesc mojej dzialalnosci zawodowej.Jestem z zawodu specjalista od sieci komputerowych i mam sporo do czynienia z osobami poczatkujacymi w moim zawodzie i choc czesto zadaja mi banalne dla mnie pytania (np. co to jest DHCP,DNS,RADIUS itd.) to zawsze staram sie na nie odpowiadac,gdyz pamietam,ze byly takie czasy,ze zadawalem podobne.Troche wiary w siebie. smile

Ja wcale nie obrażam się i jestem daleki od tego, ale jeśli ktoś odemnie czegoś w pracy wymaga, a ja tego nie umiem, to ja dostaje nerwicy, to co robię nie jest tylko dla mnie pracą samą w sobie, ale i też cześcią zainteresowań,jeśli idzie o mnie to ja zaczynałem zabawe ze światełkami na winampie i diskolezie, lecz mało ma to mozliwości więc gdy zaczełem prace jak większość tu zgromadzonych, pomyślałem ze jest to dla mnie kopalnia wiedzy, i tak siedze przed netem i w wolnych chwilach , miedzy jedną robotą a drugą, staram się coś dowiedzieć, ale jeśli zadaje pytanie lub czegoś nie kumam, bo nie robiłem tego,a w zamian odpowiedzi czy podpowiedzi dostaje info jakie dostaje no to cóż, zycie. Gadałem z moim szefem i może po tym jak zakupie dmx, to może mi pożyczy prywatnie sprzęt, a może a nuż bede mógł posiedzieć w magazynie i "pastwić" się nad tym. A to że sprzet przy złym adresowaniu dostaje zajoba to ja wiem. Natomiast mój zawód nie ma nic wspólnego z pracą, ale jak miałem ucznia to jego pytania też wydawały mi sie idiotyczne, ale rozumiałem człowieka, bo sam sie kiedyś uczyłem.Ale co jeszcze, mała wzmianka o grand ma, siedze na tym przed kompem, i odnosze wrazenie że jest to gorsze niż ślęcenie przed stołem. może dla tego że tu nie widze wszystkiego, a stół to stół.

35

Odp: Grand Ma on PC

Ok, nie ma problemu - dlatego odpowiedziałem na wszelkie pytania i wątpliwości, bo właśnie pamiętam jak sam zaczynałem, czego dowody zresztą są na tym forum w postach sprzed ładnych paru lat. Zgadzam się jednak z kajmarem, że lepszej metody niż sprawdzenie tego w praktyce nie ma. Jeśli kogoś uraziłem, kajam się pokornie, nie miałem nic złego na myśli. Co więcej wydaje mi się, że moje odpowiedzi były dość rzeczowe. Ja osobiście prościej tego wytłumaczyć nie umiem.

36

Odp: Grand Ma on PC

Mysle jednak ze koledzy po zaspokojeniu swojego ego (o co nie jest tak latwo,gdyz ty zapier..asz a inni zbieraja za to laury),chetnie Ci pomoga.Tak jak Ty,oni rowniez oni kiedys zaczynali w tym biznesie. smile

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-24 01:04:09)

37

Odp: Grand Ma on PC

Samcze ego  hmm zbyt wysoki poziom testosteronu. Nie upuszczenie jego może powodować zwierzęce zachowania. Nie mniej jednak, teoria to jedno praktyka to drugie, ja wiem ze każde urządzenie adresuje sie inaczej, da się tego nauczyć, ale bez instrukcji w  rodzimym języku nie da sie ruszyć, można też pokazać na samych urządzeniach, jednak jeśli jeszcze nikt nie pokazał co i jak to zaczynają sie problemy pt: jak to ugryść. by każdy był zadowolony. Po za tym zawsze jest ktoś kto musi zbierać laury a ktoś zapierdzielać. Ale informacje jakie czytam po forach nie sa dla mnie zbyt jasne, dla tego ze nie jest to namacalne. Są podstawy dmx, lecz to nie wszystko może ktoś by mi powiedział że po co ja chce zadawać pytania strefy technicznej ,jak nie bedzie mi to potrzebne. Ale czy bedzie potrzebne czy nie, to ja o tym zdecyduje,ale chce wiedzieć bo rodzą mi się pomysły w głowie na wykorzystanie tego . Kiedyś bawiłem sie rs232, ale że 485 może wiecej to jest jeszcze ciekawiej. Ale co jeszcze jest ciekawe, im wiecej odpowiedzi dostaje,tym wiecej pytan zaczyna mi sie pojawiać.

38

Odp: Grand Ma on PC

kamilkarol napisał/a:

każde urządzenie adresuje sie inaczej, da się tego nauczyć, ale bez instrukcji w  rodzimym języku nie da sie ruszyć,

To żeś teraz dorzucił do pieca ... może najpierw lekcje angielskiego ?

Poza tym, przeczytaj sobie CAŁE forum a później zadawaj pytania jak czegoś nie będziesz wiedział ... a jak Ci się nie chce to jesteś leniem i o!

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

39

Odp: Grand Ma on PC

avekamil napisał/a:
kamilkarol napisał/a:

każde urządzenie adresuje sie inaczej, da się tego nauczyć, ale bez instrukcji w  rodzimym języku nie da sie ruszyć,

To żeś teraz dorzucił do pieca ... może najpierw lekcje angielskiego ?

Poza tym, przeczytaj sobie CAŁE forum a później zadawaj pytania jak czegoś nie będziesz wiedział ... a jak Ci się nie chce to jesteś leniem i o!

eeee tam, nie jestem leniem,:P spokojnie czytam, ile mogę.Ale wiem ze są po angielskiemu big_smiletongue, ale nie zmienia to faktu ze łatwo nie jest. A lekcje ? hmm podstaw sam moge moge uczyć:D kilka lat nauki się przydaje.

Ostatnio edytowany przez kamilkarol (2013-01-24 14:32:18)

40

Odp: Grand Ma on PC

Jest polska instrukcja do grandma - jakieś prehistoryczne wydanie do wersji 5.9 coś tam (może się ktoś spotkał - nawet z ltt chyba...nie jestem pewien) i w zupełności pomoże ci ruszyć z kopyta.

41

Odp: Grand Ma on PC

PIŁA napisał/a:

Jest polska instrukcja do grandma - jakieś prehistoryczne wydanie do wersji 5.9 coś tam (może się ktoś spotkał - nawet z ltt chyba...nie jestem pewien) i w zupełności pomoże ci ruszyć z kopyta.


Hej. W sprawie polskiej instrukcji już pytalem w innych postach innym temacie,sprawdziłem też strone ltt, no i nie ma. Zmieniali coś tam i jest już nie dostępna. Lecz no nie wiem czy dobrze robie,ale jesli idzie o onpc to ide na czuja, szkoda tylko że nie wiem czy dobrze.Pozdrawiam.

42

Odp: Grand Ma on PC

kamilkarol napisał/a:

Lecz no nie wiem czy dobrze robie,ale jesli idzie o onpc to ide na czuja, szkoda tylko że nie wiem czy dobrze.Pozdrawiam.

Odpal MA 3d idealny staff do nauki...

43

Odp: Grand Ma on PC

vandj napisał/a:
kamilkarol napisał/a:

Lecz no nie wiem czy dobrze robie,ale jesli idzie o onpc to ide na czuja, szkoda tylko że nie wiem czy dobrze.Pozdrawiam.

Odpal MA 3d idealny staff do nauki...

mam też, i też to pastwię się nad tym, chociaż zaczynam zastanawiać sie czy przypadkiem nie jest na odwrót big_smile

p.s wybaczcie mi ,ale moze głupie pytanie zadam,lub tez moze mam głupią prośbę ,ale potrzebował bym gotowy plik to wrzucenia w gma onpc, dla tego ze nie mam zadnego punku odniesienia, nie mam jak podejżeć jak to jest stworzone i jak sie tworzy, co i jak ustawia.Nie ma dla mnie znaczenia ile urządzeń bedzie ,chce tylko zobaczyć co i jak sie ustawia. był bym wdzięczny.

Ostatnio edytowany przez kamilkarol (2013-01-26 10:44:57)

44

Odp: Grand Ma on PC

http://www.youtube.com/user/MALightingInt
Całe seriale tutoriali "quick start" do grandMA1, grandMA2, zestawu onPC+ wing

45

Odp: Grand Ma on PC

Gotowe show możesz wczytać z zakładki demoshow big_smile

Ostatnio edytowany przez Bartek_16 (2013-01-26 11:54:49)