16

Odp: Grand Ma on PC

kamilkarol napisał/a:
avekamil napisał/a:
kamilkarol napisał/a:

na samą myśl że po za samym programem grma_on_pc sam musiał bym jeszcze coś dokupić.

A za ile kupiłeś GMA on PC?

Ściągłem ze strony http://www.malighting.com

http://kwajk.pl/static/post/e8/4e/e84e7b2f175f5356f296862152dd81eei.jpg

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

17

Odp: Grand Ma on PC

Marchw napisał/a:

Nie ma żadnej tajemnicy. Komuś gdzieś kiedyś udało się uruchomić jakąś (bardzo starą jak na dzisiejsze czasy) wersje omijając zabezpieczenia producenta, ale generalnie rzecz biorąc onPC nie ruszy bez licencji na parametry, którą to licencję nabyć można wraz z kupnem np. wymienionego wyżej 2PortNode i nie widzę nic dziwnego w tym, że sztab ludzi, który napracował się nad systemem, chciałby dostać za to pieniądze. Tym bardziej nie rozumiem, czemu miałoby Cię negatywnie nastrajać do tego rozwiązania. smile
O systemach udostępniających w jakimś zakresie wyjście przez tanie konwertery usb->dmx było na forum ileś tematów. Na pewno przewinął się kilkukrotnie chamsys, vector i jeśli dobrze pamiętam Congo? Jeśli tylko poczytasz wątki które już były i informacje na stronach producentów, wiele wątpliwości zniknie i zostaną Ci rzeczowe pytania, na które ludzie będą chcieli Ci udzielać rzeczowych odpowiedzi. Na marginesie te odpowiedzi, które dostałeś, też są dość rzeczowe. Wystarczy poczytać co pisze producent.

No nareszcie konkret. Nie wiedziałem o tym ze bez noda nie pójdzie to,rozumiem sztab ludzi pracujących nad tym programem, i szanuje ich prace, lecz no przykro mi , ale nie wiedziałem. Ale gdy zainstalowałem gma,to byłem wręcz pewny że wystarczy dopiąć usb-dmx i będzie hulać. Tak czy inaczej, dziękuję za odpowiedzi w temacie gma, wiem ze jest to to samo co konsola i jest mocno rozbudowany ,ale skoro wymaga wyłożenia 3tysie na noda, to raczej do eksperymentów przerzucę sie na freestyler-a, nie ma takich wodotrysków, ale obsługuje też 512 kanałów. A nawet jak będę miał sprzęt pożyczony to i tak tylko kilka pozycji do obskoczenia.

18

Odp: Grand Ma on PC

kajmar888 napisał/a:

Kacper

Kacper? hmm to taki przyjazny duszek, co nikomu krzywdy nie robi,a pomaga i jest uczynny, jednak mogę się mylić. big_smile

19

Odp: Grand Ma on PC

W zasadzie to dobrze go określiłeś wink Jeśli chodzi o MA szczególnie.

20

Odp: Grand Ma on PC

No mam nadzieje że dobrze,jednak nie chce nikogo obrażać <peace> Ale wracają do tematu przedniego.Konsolete mam w pracy, jak dla mnie jest to super sprawa,i co najgorsze zaczyna mnie to bardziej wciągać niż noszenie kejsów ,albo wpinanie kabli i kabelków, jednak że nigdy nie ma czasu na pogaduchy w robocie to zadam tu kolejne pytanie, a w zasadzie chce wiedzieć czy sam dobrze trybie temat. rozbija się on o adresowanie.Idąc po najmniejszej linii oporu podaje przykład paneli led, mają tylko kilka funkcji świecenia (r,g,b(w),(strob)) czyli jak rozumiem wykonują tylko cztery,pięć motywów świecenia. zakładając że mam takie dwa,pierwszy adresuje od 1 do 3 czy od 1 do 5 kolejny 4 do 6 czy 6 do 10.
dla kogoś kto zada pytanie co kombinuje, to odpowiadam.Mam w koncepcji kupić usb-dmx z separacją, ale ze mam w domu trochę taśm led rgb, to i wynalazłem sterownik dmx-rgb. przyznam że wole pobawić sie w domu i coś uwalić swojego niż uwalić sprzęt w pracy.Bo to że szefu by mi urwał łeb to pół biedy, ale nie stać mnie na serwis takiego urządzenia,a ceny niekiedy są powalające. Pragnę dodać iż elektronika nie jest mi obca.

21

Odp: Grand Ma on PC

No offence, ale zrozumiałem może 1/3 wypowiedzi.
Generalnie z adresowaniem sprawa jest prosta: ustawia się zawsze adres pierwszego kanału urządzenia. Jeśli Twój panel led ma 5 kanałów, to pierwszy ustawiasz na 1, następny na 6 itd. Oczywiście nie ma problemu, żebyś ustawił wszystkie na adres 1 jeśli nie potrzebujesz sterowania pojedynczymi panelami, tylko wszystkimi na raz.

22

Odp: Grand Ma on PC

Ok,pomińmy pozostałą część mojej wypowiedzi i skupmy się na panelach,ok rozumiem, a jak zaadresować dwa panele 5 kanałów każdy,i jedna głowa jezeli głowa ma 17 kanałów ,gdzie dajemy to na jednej linij dmx? przykład, panel-głowa-panel. i panelami steruje jednocześnie, druga możliwość osobne chce sterować każdym z paneli i głową. Ja rozumiem to tak.Jeżeli panelami steruje jednocześnie to ustawiam je 1 do 5 a głowę 6 do 18. A jeśli panelami osobno chciał bym sterować to adresuje je 1 do 5,6 do 10, (głowa)11 do 27 .?

23

Odp: Grand Ma on PC

Początkowe adresy się zgadzają.

24

Odp: Grand Ma on PC

Marchw napisał/a:

Początkowe adresy się zgadzają.

okej, a co się nie zgadza ?

25

Odp: Grand Ma on PC

Jak głowa ma 17 kanałów i adresujesz ją na adres 6, to na pewno na 18 kanale się nie skończy. smile

26

Odp: Grand Ma on PC

Marchw napisał/a:

Jak głowa ma 17 kanałów i adresujesz ją na adres 6, to na pewno na 18 kanale się nie skończy. smile

Marchw napisał/a:

Jak głowa ma 17 kanałów i adresujesz ją na adres 6, to na pewno na 18 kanale się nie skończy. smile

Z całym szacunkiem do ciebie kolego, ale jezeli głowa ma 17 kanałów to w czym jest problem? ojjj zaraz bedzie off coś mi tu nie pasuje, albo ja czegoś nie zrozumiałem. Poproszę cię o rozwinięcie . a ja biorę się za dalszą lekturę .

27

Odp: Grand Ma on PC

Eh... Jeśli adresujesz urządzenie, które ma 17 kanałów, na adres 6, to jaki będzie następny wolny adres?
6 + 17 = 23, tak? Zatem ostatni zajęty to 22, a nie 18, tak?
Z całym szacunkiem.

28

Odp: Grand Ma on PC

Wybaczcie, może wyjdę na gbura, ale na litość boską, to jest forum oświetlenia, a nie elementarz małego świetlika. Adresowanie jest taką podstawą, że już bardziej podstawowej podstawy nie ma wink Poczytaj publikacje, usiądź na magazynie poadresuj urządzenia na różne adresy, pokryj kilka, zobacz jak pięknie wszystko dostaje pierdolca. Ucz się sam, dociekaj, drąż temat...nie idź na łatwiznę!!!

29

Odp: Grand Ma on PC

Gdzie tu się klika lubię to? wink

30

Odp: Grand Ma on PC

Marchw napisał/a:

Gdzie tu się klika lubię to? wink

Nie ma ale jest zakłada udostępnij... Ukryta po quote...