1

Temat: Zamulająca ZR 44

Hej

Mam dymiarkę Jem ZR 44 która zaczęła zamulać i dymi ?ledwo ledwo?. Przepłukałem ją dzisiaj wodą destylowaną z octem i ten roztwór wyrzucała z siebie elegancko. Kiedy podłączyłem znowu baniak z płynem (I-Fog) wszystko znowu zamuliło. Co jakiś czas zapala się dioda oznaczająca brak płynu, ale bańka jest pełna. Ogólnie to po jakimś kwadransie maszyna powoli zdycha, słychać jak powoli chodzi coraz ciszej.
tego samego płynu używam w ZR 33 i nie ma problemów.

Można to jakoś samemu rozwiązać? Coś można posprawdzać, przeczyścić? Czy wysłać to gdzieś do jakiegoś serwisu? A jeśli taki jest to gdzie?

pozdrawiam
d.

2

Odp: Zamulająca ZR 44

- Po skończeniu się płynu maszyna potrzebuje ponownego rozruchu (nie tylko włączenia, ale rozruchu - wciśnięcie i przytrzymanie na pilocie przycisku FOG i rozkręcenie intensywności na maksa)
- Ktoś mógł przełączyć dip-switcha "Low temp", co przełącza maszynę na używanie płynu Pro Steam Simulation. Ten tryb z I-Fog na pewno dobrze nie działa.
- Serwis jest u nas - LTT, Warszawa.

3

Odp: Zamulająca ZR 44

Dzięki za odpowiedź.

Wiem że trzeba dać maszynie chwilę na rozruch. Tak też zrobiłem.
Nie wiedziałem że jest jakaś opcja ?low temp?. To będę musiał sprawdzić. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.

Pozdrawiam
d.

4

Odp: Zamulająca ZR 44

Z samych uszkodzeń maszyny, to chyba tylko pompa była by "na celowniku"... Ale jakoś w to nie wierzę hmm

5

Odp: Zamulająca ZR 44

Gdyby to była pompa, to by nie dała rady wodzie. Na chwilę obecną moim ulubionym podejrzanym jest przełącznik "low temp" lub coś innego w związku z słabym grzaniem

6

Odp: Zamulająca ZR 44

Maszyna już działa. Zapchane były przewody. Kumpel rozkręcił, przeczyścił i hula jak powinna.