1

Temat: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Nie chciałem dopisywać już pytań do tematu "GrandMa 2 pytania różne", bo potem trzeba przeglądać ileś stron w poszukiwaniu tego, czy przypadkiem nie było tu już odpowiedzi na moje pytanie.

Do rzeczy:
W oknie Sequence Executor przy każdej cue możemy sobie dopisać komendę. Wiem jak napisać polecenie, które odpali mi cue z innego executora po przejściu do odpowiedniej cue, ale czy da się napisać polecenie które odpali dodatkowo np. 2 cue z 2 różnych executorów? Pewnie można napisać na to makro i tutaj je wywołać, ale zastanawiam się, czy jest może jakiś bezpośredni sposób, jakieś AND, albo coś w tym rodzaju..?
A drugie pytanie - tutaj mam wrażenie że podobne pytanie padło, ale nie udało mi się odszukać: czy da się i jeśli tak to w jaki sposób zostawić na sztywno któryś executor przy przechodzeniu między stronami? Dajmy na to na pierwszy executor zapisuje sobie jasność frontów i chce, żeby niezależnie od strony na której jestem pierwszy fader zawsze odpowiadał za to samo.

2

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

funkcja nazywa się FIX

3

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Just that simple. Dziękuję bardzo.
A ktoś wie może coś odnośnie pierwszego pytania?

4

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

a jak w oknie z comendą wpiszesz executor 1+11 ( np ) AT 100 to nie odpali dwóch cue?

5

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Tzn. mi chodziło raczej o precyzyjne przejście do konkretnej cue, a nie odpalenie executora po prostu. Używam składni typu:
Goto Cue 3 Executor 1.2, a chciałbym móc dopisać jeszcze np. Cue 2 Executor 1.5.

6

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

znając logikę ma powinno być np. ( seq 1 cue 3 + seq 3 cue 5 At 100 ). Jakby nie ma problemu by wskazać konkretne cue w jakiejś sekwencji

7

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Nie działa w taki sposób. Jak wpiszę bezpośrednio w linii komend seq 1 cue 1 i klikne at, to mi zaznacza urządzenia używane w danej cue, ale po wpisaniu dalej wartości nie odpala cue, tylko po prostu wpisuje wartość dimmera do programmera. O ile wiem do odpalania cue służy właśnie GoTo, przy czym też nie w wersji goto seq 1 cue 1, bo w takim wypadku cue się odpala poza executorem, i nie da się go stamtąd wyłączyć, stąd składnia goto executor 1.1 cue 1, bo wtedy odpala się tak jak trzeba, tylko że zastanawiam się czy da się w jednej linii zapisać niejako dwa polecenia.

8

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

W jednej linii można umieścić wiele poleceń, wystarczy je dzielić średnikiem.

9

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

no i się wyjaśniło

10

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Eh, eh... nie sądziłem że w przerwie od programowania nadal będę cierpiał z powodu braku średników... wink
Dziękuję bardzo, nie mam więcej pytań. Tzn na razie nie mam...

11

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Jeszcze jedno:
Czy jest jakiś sposób żeby przy zapętlaniu sekwencji zostawić fade elementów przed zapętleniem? Ściślej rzecz biorąc:
Mam powiedzmy 4 cue, każdy ma jakiś tam fade i przy przechodzeniu między poszczególnymi cue nawet jeśli przeskoczę coś szybciej niż skończy się fade in, to ten fade jest kontynuowany równocześnie z rozpoczęciem następnej cue, ale jeśli dojdę do końca i z czwartej wracam do pierwszej, to fade-y są ucinane.
Wierzę, że ktoś mnie zrozumiał... wink

12

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Jest na to sposób... wystarczy używanie grandMA2. To naturalne działanie trackingu tej konsolety. big_smile

Czas przenikania parametru jest kontynuowany tak długo, dopóki inny playback/programmer na niego nie wejdzie.
Dopóki przenikany parametr nie jest ruszany, to ani następna ani sto lub więcej następnych cue tego nie przerwie.
Mało tego... moment przerwania nie jest liczony od czasu rozpoczęcia cue, ale od czasu przeminięcia czasu delay.
Można robić ciekawe przenikania falami i mieć kilka "goniących się" cue, które nie przerywają sobie "czoła" fali.

13

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Ok, po krótkich testach już znalazłem w czym był problem - faktycznie nadpisuję ten parametr. Dzięki.

14

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

Przepraszam za post pod postem, ale inaczej się chyba to nie pokazuje na głównej.
Mam ten sam problem w innym wydaniu i nie mogę dojść co robię źle.

Mam, powiedzmy, 8 urządzeń. Załóżmy, że z jakiegoś innego executora mam ustawione, że świecą one na czerwono. I teraz robię sobie sekwencję:
1 cue 4 urządzenia niebieskie, fade-y na 0
2 cue spowrotem te 4 urzadzenia na czerwono fade na 1, follow (przy robieniu obu cue mam zaznaczone tylko te 4 urządzenia)
3 cue inne 4 urządzenia niebieskie, fade-y na 0
4 cue analogicznie do 2

Chciałbym otrzymać efekt tego, że po kliknięciu "go" 4 urządzenia błyskają mi na niebiesko i przejeżdżają płynnie do czerwonego, a w praktyce wygląda to tak, że jak przechodzę z cue 2 do cue 3 do fade zostaje, a jak przechodze z cue 4 do cue 1 to znika.
Chcę to mieć w ten sposób ze względu na specyficzny timing, bo mogę sobie wyklikać odpowiedni rytm.
Wie ktoś gdzie popełniam błąd?

Edit: dodam tylko, że nawet jeśli wszystkie inne executory mam wyłączone, a programmer czysty i chcę zrobić taki sam efekt, tylko na białym kolorze, to jest to samo.

Ostatnio edytowany przez Marchw (2013-01-19 22:17:50)

15

Odp: MA 2 odpalanie kilku cue przez inną cue

A nie myślałeś żeby zrobić taki efekt w edytorze efektów?