1

Temat: Jaki sterownik do 50000zł

Witam wszystkich serdecznie. smile

Potrzebuję wybrać jakiś stół do sterowania średniej wielkości sceną. Kilkadziesiąt obwodów na dimmerach, kilka washy, jakies głowy, skanery i takie tam nowe zabawki.
Dotychczas pracowałem na Alfie i z bardziej rozbudowanymi sterownikami miałem niewiele do czynienia. Jedyne co zawsze źle wspominam, to congo. Ale może wynikało to z braku umiejętności obsługi. Gdy facet powiedział mi, że nie może mi wyprowadzić dmx na scene pod 4 kanałowy dimmer, bo nie ma bibliotek. Mniejsza.
Szukam czegoś bardziej teatralnego. Żeby było dużo suwaków i sprawnie dało się tym wszystkim operować. Fajnie by było, gdyby do reflektorów był dostęp z ręki, a nie klikanie, wybieranie grup i wklikiwanie procentów. Szału można dostać.
Co do obsługi reszty, to tutaj chciałbym się pobawić. Zapisywanie grup, pozycji, ustawień. Tak żeby programując efekt dało się wybrać konkretną grupę i np. konkretne pozycje. Tak, żeby dało się zaprogramować obszar po którym porusza się głowa. Żeby przy ładowaniu efektów dało się wybrać w efekcie priorytet na konkretne urządzenie. Ogólnie chodzi o to, żeby to wszystko sprawnie szło i było bardzo elastyczne.
Chciałbym mieć możliwość wyprowadzenia dmx i bezproblemowego dostępu do kanałów, przypisania ich do jakiejś tam grupy, skorzystania z nich w efekcie bez kombinowania i scigąnia jakiśtam bibliotek.
To wszystko aby dało się zapisać na dużej ilości suwaków. smile
Żeby nie było problemu z ładowaniem pozycji na kolejne sceny. Żeby nie było tak jak miałem w congo. Programujemy scenę. Później zjechałem suwakiem, wjechałem kolejną sceną, a wszystko świeci gdzieś indziej, w innym kolorze. Jakiś koszmar.
Fajnie byłoby, gdyby stół miał midi i np. osc, serwer midi. Żeby szło kombinować, z kompasu w androidzie sterować głową i takie tam. Żeby dało się z suwaka wysłać sygnał midi do jakiegoś urządzenia. Żeby miał też wejście na jakieś fajne zabawki, sterowniki, klawiature. Fajnie by było, ale bez tego nie umrę.
Do tego krosowanie dmx, albo jakoś czegoś innego. Jak ktoś przyjedzie, żeby mógł sobie odwzorować mniej więcej swoje ustawienie i na nim pracować.
Jak są jakieś przeglądy amatorskie itp. i pełno ludzi wisi nad głową, to fajnie byłoby, żeby to wszystko dało się gdzieś sprawnie zapisywać, wczytywać.
Podejrzewam, że to wszystko są podstawowe funkcjonalności, jednak na pewno są stoły lepsze i gorsze.
Maksymalna kwota, którą mogę wydać, to ok 50 tyś, ale może jest coś tańszego?
Sterowniki oparte o system windows chyba odpadają na starcie? Nie może być tak, że mi się stół zawiesi. Nie ma prawa się nic zawiesić! smile
Jeśli chodzi o system operacyjny do ewentualnej współpracy, to będzie to mac os x.

Pozdrawiam smile

2

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

Trochę reklamy: http://chamsys.co.uk/
Zobacz MQ100 Expert, PRO2010, MQ60, MQ70

Duży wybór sterowników w kwocie do 50tyś, ale są też tańsze rozwiązania w tym konsolety.

3

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

i frytki do tego...:P Słuchaj jeśli chcesz mieć miliardy hebli po łapą no to coś z rodziny avo, bo tam hebli masz od zajeb...np w diamondzie czy sapphirze, nawet expert wink co do pięknej obsługi urządzeń inteligentnych, dobrego edytowania cue w kolejkach, pełnej kontroli nad tym co dzieje się z urządzeniami, podgląd wyjść na kanałach dmx, czy też kompatybilność show, między konsoletami ( z tej samej rodziny wink ) no to Grand MA 1&2, compulite, lub świnia....ew chamsys bądź jands... Z własnego doświadczenia polecam Babcie, co by nie powiedzieć tam przejrzystość tego co robisz, co się dzieje w danej chwili z urządzeniami...jaki efekt został podpięty pod seq. no wszystko masz podane jak na tacy....no i to co w teatrze najważniejsze, idealne tworzenie kolejki cue, gładko, bez problemów, czasy fade, outfade, delay, edycja czy kopiowanie cue....

ps. Mit o niezawodności Ma jebnął soczyście na ostatnim evencie gdzie świeciłem z dwóch Ma...2 full i 1 micro, gdyż 2 postanowiła się wysrać i musiałem część urządzeń sterować z micro....

Ostatnio edytowany przez kajmar888 (2012-12-21 09:44:02)

4

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

W takim budżecie poszedłbym na PC-ta z win 7 + grandMA2 onPC + command wing + fader wing połączone razem + jeden/dwa monitory ELO. Od windowsa 7 stabilność systemu jest znacznie lepsza jak kiedyś i ludzie chętnie kupują/dokupują sobie wingi onPC.

Oczywiście że grandMA2 też ma ryzyko zawieszenia. Kilka razy udało mi się to zrobić (szczególnie jak konsoleta była betą v0.8), ale każdy przypadek który udało mi się zdiagnozować i odtworzyć a następnie zgłaszałem, został poprawiony w następnej wersji. Poprawki powstają dość szybko i o awarię jest coraz trudniej.

Najnowszy przypadek jaki ja znam (i już zgłosiłem) to wywalenie programu przy klikaniu na nagłówku kolumn "low" lub "high" w tabeli edytora efektu gdy jest w edytorze wiele linii.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-12-21 10:02:27)

5

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

Na scenę teatralną Congo jr. jest optymalne. Używamy reguralne 4 szt. w teatrze, na wyjazdach; koncertach - nie ma rzeczy której nie udało by się zrobić. Wpadnij to Ci pokaże.

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

tak naprawdę brakuję mi podglądu ( tak jak było to w ma1 ) jaki efekt w danym momencie jest uruchomiony. Chodzi mi o to by tak jak w 1 bylo coś na kształt kulki która w 1 zasuwała dookoła okna efektu. w 2 zaprzęgnięcie efektu do sekwencji powoduje, że widzisz w oknie runnings effect, że w tej sekwencji działa jakiś efekt, ale jaki??? zgaduj tongue lub zapamiętaj wink

7

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

"Oj tam oj tam", a poza tym nieprawda. wink

Jeśli w sekwencji, w określonym cue, wpiszemy do linii komend polecenie uruchomienia efektu z puli (Go Effect #), wtedy mamy sytuację jak w MA1, jest uruchomiony cały efekt jako niezależny byt. Wtedy są znaczniki na puli, widać w oknie "running effects" w niezależnych efektach.

Jeśli użyjemy tego efektu jako presetu w cue, to możemy wyświetlać ID efektu w arkuszu urządzeń. Wtedy widzimy w komórkach na parametrach numer i nazwę efektu.

Jeśli zaprogramujemy efekt wprost w cue, to wtedy tak naprawdę ma niczego do wyświetlania - cue ma w sobie własne autonomiczne wartości efektu.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-12-21 11:08:10)

8

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

ale czyż nie było by pięknie gdybym widział w oknie running effects w jakiej seq działa efekt i JAKI TO JEST EFEKT, oraz w oknie efektów np widział jaki efekt został uruchomiony przez seq i np. ile urządzen ( poprzez take selection ) go wykonuje smile znacznie ułatwiłoby to życie

9

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

kajmar888 napisał/a:

ale czyż nie było by pięknie gdybym widział w oknie running effects w jakiej seq działa efekt i JAKI TO JEST EFEKT

"Running effects" pokazuje źródło odtwarzania efektu. Gdy efekt jest użyty jako preset w cue, to sekwencja jest odtwarzaczem efektu, a nie efekt w puli. On tylko jest presetem ustawień. To zupełnie co innego jak w MA1. Do tego jakie efekty i na jakich parametrach efekt chodzi w cue sekwencji jest już okno sequence tracking.

kajmar888 napisał/a:

oraz w oknie efektów np widział jaki efekt został uruchomiony przez seq i np. ile urządzen ( poprzez take selection ) go wykonuje smile znacznie ułatwiłoby to życie

Przecież widać które efekty są aktywne i ile urządzeń korzysta z każdego z nich. W "Running effects" widać też podział na sposób aktywowania.

10

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

widać, gdy są wyzwolone "z palca" gdy są częścią cue widać tylko, ze w danym cue/seq działa efekt, ale nie ma już info JAKI

11

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

kajmar888 napisał/a:

gdy są częścią cue widać tylko, ze w danym cue/seq działa efekt, ale nie ma już info JAKI

"Running effects" jest do roboczo-diagnostycznego podglądu aktualnie odtwarzanych źródeł efektów, i potencjalnie wyłączanie ich tam gdy przeszkadzają.
Jak efekt jest częścią cue, to źródłem efektu jest sekwencja.

Załóżmy że to okno wyświetlałoby też wszystkie ID użyte w sekwencji, i załóżmy że to nie zapchałoby widoku do stanu niepoczytalności (na co raczej bym nie liczył gdy już potrzebujemy "running effects").
Do czego miałaby służyć taka lista w tym oknie? Przecież to i tak nie byłyby obiekty do wyłączenia.
A co jeśli nie użyto efektu jako presetu a stworzono go bezpośrednio w cue?

12

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

wydaję mi się, że jest to wybitnie użyteczna funkcja, gdy widzisz że w sekwencji działa dany efekt, wiesz wtedy który wyedytować, np gdy używasz dwóch efektów w jednej sekwencji łatwiej ci znaleźc konkretny, który chcesz wyłączyć

13

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

Chamsys do teatru dobry dowcip !!!!!!!!!!!!!!
smile:):):):):):):):):):):):):):):):):)

14

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

kajmar888 napisał/a:

wydaję mi się, że jest to wybitnie użyteczna funkcja

Gdyby to było MA1 to tak... ale tu mowa o sekwencji w MA2.

kajmar888 napisał/a:

gdy widzisz że w sekwencji działa dany efekt

Co widać w "Sequence tracking" dokładnie na poszczególnych parametrach.

kajmar888 napisał/a:

wiesz wtedy który wyedytować

A wiedzieć to będziesz dopiero sprawdzając "sequence tracking", bo sama informacja o użyciu efektu to za mało.

kajmar888 napisał/a:

gdy używasz dwóch efektów w jednej sekwencji łatwiej ci znaleźc konkretny, który chcesz wyłączyć

A jeśli efekt w sekwencji nie używa ID do pobrania parametrów to nie ma niczego do znalezienia.
Również nie wyłączysz efektu z sekwencji wyłączając efekt z puli (Off Effect #) bo to nie on odtwarza efekt.
Trzeba użyć programera, a aby wiedzieć jak - znowu "Sequence Tracking".

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-12-22 05:55:05)

15

Odp: Jaki sterownik do 50000zł

przyjżę się " sequence tracking ", zobaczymy czy o tym samym mówimy wink