31

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Panowie, wydaje mi się, że dyskusja dotarła do momentu, w którym bez 0.7 na stole na konsensus nie ma szans. big_smile

32

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

pytanie tylko na jakim stole to postawić

33

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Marqgraff napisał/a:

pytanie tylko na jakim stole to postawić

Oby na plaskim  big_smile . I zeby jeszcze tylko szkla wystarczylo  big_smile .Po za tym znajac nasza branze to to 0,7 to chyba tylko na rozgrzewke co?  big_smile I jeszcze cos do smiechu i na temat:klawiatura w Hog4 jest spill resistance! big_smile

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 16:23:11)

34

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Nabla napisał/a:

w którym bez 0.7 na stole na konsensus nie ma szans

Tyle nie wystarczy. Potrzebny jest jeszcze kurs klasycznej ekonomii z akcentem na udział kosztów stałych.

35

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:
bob34 napisał/a:

Skoro za zestaw 2 wingow (control+command) trzeba zaplacic ponad 40 tys.

Właściwe nazwy to MA onPC command wing oraz MA onPC fader wing. Nawet płacąc podstawową cenę, bez zniżek, to łączna cena BRUTTO nie sięga tych 40 tysięcy. Skąd nagle te "ponad 40 tys"?

spinka spinką a tu proszę Katowicki Niemiec smile
ma kpl. za 30.000 brutto

fader wing
http://allegro.pl/grandma-onpc-fader-wi … 25804.html

command wing
http://allegro.pl/grandma-onpc-command- … 67580.html

36

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

vandj napisał/a:
KacperP napisał/a:
bob34 napisał/a:

Skoro za zestaw 2 wingow (control+command) trzeba zaplacic ponad 40 tys.

Właściwe nazwy to MA onPC command wing oraz MA onPC fader wing. Nawet płacąc podstawową cenę, bez zniżek, to łączna cena BRUTTO nie sięga tych 40 tysięcy. Skąd nagle te "ponad 40 tys"?

spinka spinką a tu proszę Katowicki Niemiec smile
ma kpl. za 30.000 brutto

fader wing
http://allegro.pl/grandma-onpc-fader-wi … 25804.html

command wing
http://allegro.pl/grandma-onpc-command- … 67580.html

Ile jescze razy mam pisac ze sie jebnalem i  30 nie 40  smile .Uwazam ze te 30 tys BRUTTO z Allegro to rzeczywiscie jest sensowna realna cena za taki komplet.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 19:58:13)

37

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:
Nabla napisał/a:

w którym bez 0.7 na stole na konsensus nie ma szans

Tyle nie wystarczy. Potrzebny jest jeszcze kurs klasycznej ekonomii z akcentem na udział kosztów stałych.

W takim razie musisz go dolaczyc w promocji dla wszystkich przyszlych ewentualnych nabywcow (nie uzytkownikow) gdzie powyzszy komplet bedzie pracowal w roli samodzielnej konsolety  smile .Ja osobiscie nie mam problemu,zeby np. wykorzystywac full size-a do relatywnie niewielkiej ilosci swiatel (zreszta raz juz to cwiczylem na GMA1  smile  ),bo to oznacza duzo wiekszy komfort pracy,ale sproboj to wytlumaczyc tym,ktorzy za to placa  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 20:20:29)

38

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

W cenie wingów jest koszt opracowania sprzętu, oraz koszt stworzenia oprogramowania. W ogóle liczenie że narzędzie będzie kosztować wyłącznie wg. ceny samych części elektronicznych to nieporozumienie. Proszę spróbować stworzyć coś takiego samemu, zainwestować swoją pracę. smile
Logiką części składowych można by zrównać wartością garść miału węglowego z syntetycznymi diamentami. Skład w sumie ten sam.

39

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:

W cenie wingów jest koszt opracowania sprzętu, oraz koszt stworzenia oprogramowania. W ogóle liczenie że narzędzie będzie kosztować wyłącznie wg. ceny samych części elektronicznych to nieporozumienie. Proszę spróbować stworzyć coś takiego samemu, zainwestować swoją pracę. smile
Logiką części składowych można by zrównać wartością garść miału węglowego z syntetycznymi diamentami. Skład w sumie ten sam.

Nie imputuj mi Kacprze ze 30 tys. brutto to koszt samej elektroniki  smile ,bo to jest koszt co najwyzej ok. 4-5 tys. a wiem co mowie.Jak zwykle gdy koncza sie rzeczowe argumenty popadasz w przesade i przejaskrawianie (vide diamenty)  smile .Ja jak najbardziej sie zgadzam z tym ze producent ma prawo oczekiwac godnego wynagrodzenia za swoje trudy zwiazane z developerka takiego produktu i jak juz wspominalem nie mam zastrzezen do cen "normalnych" konsol GMA,co zas do cen wingow jednak jak najbardziej tak. smile .Ponadto jak juz wielokrotnie napisalem  na obecna chwile MA wydaje sie byc najlepszym systemem do sterowania swiatel na rynku  smile  .Co jednak nie oznacza ze jest to system JEDYNY.A jezeli juz rozwazamy rozwiazanie NISKOBUDZETOWE to chyba i ceny musza byc adekwatne do rozwiazania,bo inaczej ten system bedzie mozna okreslic wylacznie jako backup do "duzych" desek i tyle.A jesli chodzi o proby to kol. Karaluch powinien dac Ci co nieco do myslenia  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 22:30:42)

40

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

bob34 napisał/a:

Nie imputuj mi Kacprze ze 30 tys. brutto to koszt samej elektroniki

Poproszę nie sklejać sobie wypowiedzi różnych osób w nigdy nie wypowiedzianą opinię i nie przypisywać do mnie. To nie ja upieram się wspominać "koszt samej elektroniki", a "30 tys brutto" przyszło z allegro.

bob34 napisał/a:

Co jednak nie oznacza ze jest to system JEDYNY.

A ktoś temu zaprzeczał?

bob34 napisał/a:

A jezeli juz rozwazamy rozwiazanie NISKOBUDZETOWE to chyba i ceny musza byc adekwatne do rozwiazania,bo inaczej ten system bedzie mozna okreslic wylacznie jako backup do "duzych" desek i tyle.

Do backupu konsolet grandMA2 wystarczy samo grandMA2 onPC które, powtarzam kolejny raz, jest DARMOWE.

bob34 napisał/a:

A jesli chodzi o proby to kol. Karaluch powinien dac Ci co nieco do myslenia  smile .

Nie mógł i nie powinien był "dać do myślenia", bo zbyt dobrze znam grandMA od tej strony.
Nigdy nie było tajemnicą że grandMA umożliwia mapowanie przycisków oraz suwaków na wejściach. Wiele innych firm z tego korzysta. Na poczekaniu mogę wspomnieć o ELC oraz ENTTEC, które chwalą się przy niektórych produktach, że współpracują z grandMA1 i/lub grandMA2 jako wingi.
Dla zabawy używając wejścia GPI w grandMA można sobie zrobić flashowanie executora klamką od drzwi.

41

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:
bob34 napisał/a:

Nie imputuj mi Kacprze ze 30 tys. brutto to koszt samej elektroniki

Poproszę nie sklejać sobie wypowiedzi różnych osób w nigdy nie wypowiedzianą opinię i nie przypisywać do mnie. To nie ja upieram się wspominać "koszt samej elektroniki", a "30 tys brutto" przyszło z allegro.

bob34 napisał/a:

Co jednak nie oznacza ze jest to system JEDYNY.

A ktoś temu zaprzeczał?

bob34 napisał/a:

A jezeli juz rozwazamy rozwiazanie NISKOBUDZETOWE to chyba i ceny musza byc adekwatne do rozwiazania,bo inaczej ten system bedzie mozna okreslic wylacznie jako backup do "duzych" desek i tyle.

Do backupu konsolet grandMA2 wystarczy samo grandMA2 onPC które, powtarzam kolejny raz, jest DARMOWE.

bob34 napisał/a:

A jesli chodzi o proby to kol. Karaluch powinien dac Ci co nieco do myslenia  smile .

Nie mógł i nie powinien był "dać do myślenia", bo zbyt dobrze znam grandMA od tej strony.
Nigdy nie było tajemnicą że grandMA umożliwia mapowanie przycisków oraz suwaków na wejściach. Wiele innych firm z tego korzysta. Na poczekaniu mogę wspomnieć o ELC oraz ENTTEC, które chwalą się przy niektórych produktach, że współpracują z grandMA1 i/lub grandMA2 jako wingi.
Dla zabawy używając wejścia GPI w grandMA można sobie zrobić flashowanie executora klamką od drzwi.


Mysle sobie Kacprze ze na prawde nie doceniasz umiejetnosci naszych wschodnich przylaciol  smile .Rozwalenie protokolu MA-Net i jego metod autoryzacji za pomoca prostego analizatora protoklow sieciowych to jest na prawde chwila.To ze nikt dotychczas tego nie zrobil wynika glownie z niszowosci produktu  smile .Sadze jednak ze predzej,czy pozniej tak sie stanie.Tak samo wydaje mi sie ze dosc szybko pojawia sie podrobki wingow MA made in China  smile .Ktore to produkty skutecznie beda sukcesywnie psuc marke firmie  smile .Tak jak  juz napisalem MA wiele by nie stracila udostepniajac swoj soft umozliwiajacy obsluge JEDNEGO wyjscia OpenDMX (tak jak to zrobil Martin,Compulite i jeszcze paru innych  smile). I nie probuj mi wmawiac ze to WYLACZNIE ze wzgledu na konkurencje ze strony MA  smile .Zapewnilo by im to rzesze ewentualnych potencjalnych klientow,gdyz jak wiadomo  powszechnie po jakims czasie PC (a nawet PC+Wing ) przestaje wystarczac  smile. Poza tym Tobie jak mi sie wydaje zdaje sie ze jedynym sposobem podlaczenia sie do MA jest zewnetrzny wing i mapowanie guzikow/faderow z konsoli,a to nie prawda.Protokol MA-Net jest w sumie w kategoriach informatycznych dosc prosty i raczej PRYMITYWNIE zabezpieczony ( w kategoriach  informatycznych oczywiscie-wystarczy przyjrzec sie sesji handshake  smile ).Dlatego tez uwazam ze predzej czy pozniej na rynku pojawia sie podrobki,wzglednie zcrackowana wersja systemu,co na reputacje firmy z pewnoscia dobrze nie wplynie. smile.Poza tym nawiazujac do Twojej wypowiedzi przypominam raz jeszcze ze poruszamy sie w watku o NISKOBUDZETOWYCH i SAMODZIELNYCH rozwiazaniach,a nie o skalowalmych systemach z backup-em  smile. A na tym polu moim zdaniem MA nie ma NIC co moglo by konkurowac z M2GO czy chocby z MQ (co do Hog4 Nano to sie nie wypowiadam,gdyz jak juz poprzednio stwierdzilem cen nie znam  smile ) do zaoferowania w temacie ralacji cena-jakosc-kompletny (nie wingowy) produkt  (czytaj-samodzielny stolik dla goscia w jakiejs pipidowie  smile ) .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-26 18:16:54)

42

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

To ja już nie przeszkadzam w tej dyskusji. wink

43

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:

To ja już nie przeszkadzam w tej dyskusji. wink

Jak sam widzisz Kacprze,gdyby MA zaoferowala coc w stylu M2GO ( z analogiczna cena  smile )  to powiekszyla by tym samym rzesze swoich (i tak-nie bez powodu  smile ) oddanych klientow, a tak to dupa  smile. I tylko prosze Cie nie proboj mi wmawiac ze MA NIE MUSI tego robic,bo ma najlepszy produkt  smile .Przy potencjale  finansowym jaki obecnie reprezentuje np. Martin-MA jest naprawde relatywnie niewielka firma,ktora w ogolnej biznesowej skali mogla by co najwyzej temu Martinowi podawac kapcie  smile .I to tyle w kwestii lekcji ekonomii  smile .Nie wspominam tu o innych firmach  z czystej grzecznosci  smile.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-26 17:56:55)

44

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Podzielam zdanie @bob34 w sprawie ceny i ewentualnej dostępności jednej linii dla onPC za darmo. Ale idąc dalej tym tropem trzeba by wymagać by soft do wizualizacji w m1 był za darmo a tak nie jest ... MA daje taki soft ( tylko o wiele wiele lepszy ) za free co jest wielkim plusem. Wiele osób tak czy siak zaczyna swoją przygodę właśnie z GrandMA onPC ponieważ mogą popracować za darmo i oglądać wyniki swojej pracy ( nie jako kropki i kreski ) a jako rzeczywisty obraz tego co będzie się działo na scenie.

a wracając do tematu, znajomy próbował uruchomić M-PC na konwerterze ENTTECA - no ale niestety nie chciało działać.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2013-01-27 16:05:40)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

45

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

avekamil napisał/a:

znajomy próbował uruchomić M-PC na konwerterze ENTTECA - no ale niestety nie chciało działać.

Tez odpałem i nie działa... To samo dotyczy połączenia artnetowego...