Temat: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Super sprawa

http://www.martin.com/product/product.asp?product=m-pc

2.92.411.0 (5/11/2012)
==========
New M-PC Free Edition
- Unrestricted Art-Net output on Universe 1
- Support for Universe 1 and 2 on Martin USB DMX devices when no One-Key is detected
- Support for Universe 1 on genuine ENTTEC USB Devices (DMX PRO, DMX PRO MK2)
- Support for Universe 1 on OPEN DMX USB compatible devices, including ENTTEC
- DMX IN and RDM are not enabled for ENTTEC devices
- Only one single ENTTEC device is supported for M-PC

Ostatnio edytowany przez avekamil (2012-12-07 14:05:14)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

2

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Szkoda tylko że wszystko robią pod Windowsa smile

3

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

ja tam sobie chwale M1 mimo że jest na "windzie" smile

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

4

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Na Martinie M1 działa klub Ministry of Sound.Bez dalszych komentarzy smile

PS.Po mimo,ze zgadzam sie z Kacprem iz jest to sterownik przeznaczony glownie do klobow,koncertow,itp. to jednak dalej uwazam za MA Lighting mogloby sie duzo od Martina nauczyc w kwestii interfejsu uzytkownika.I nie dotyczy to tylko kwestii zastosowan teatralnych,gdzie jak na razie brak funkcji recznego crossfadera smile ,ale ogolnej filozofii obslugi.Natomiast uwazam ze w ciagu najblizszych 2 do 3 lat Martin zaprezentuje cos zupelnie innego.Wynika to z prostego faktu,ze jest to firma majaca nieporownywalnie wiekszy potencjal finansowy niz MA Lighting i z tego potencjalu skorzysta.Nie lekcewazyl bym tez Avo z ich obecnymi pomyslami (vide Avo Sapphire Touch-45 zmotoryzowanych faderow oraz HES-a z ich nowym HOG-iem).A skoro jak juz kiedys napisalem Transcolor wszystkie sztuki realizowal kiedys na HOG-ach 3 (i to za czasow kiedy GMA 1 byla juz powszechnie dostepna) to kto wie co sie moze w najblizszej przyszlosci wydazrzyc.Wedlug mnie duzym bledem MA jest brak udostepnienia LEGALNEJ wersji GMAonPC2 obslugujacej 1 interfejs Open DMX duzo kasy by nie stracili,a zyskali by sobie darmowa reklame.Po za tym ceny wingow w ich wykonaniu to jakis zart.Nie dziwne ze chinczycy to kopiuja i powstaja konstrukcje typu selfmade.Skoro za zestaw 2 wingow (control+command) trzeba zaplacic ponad 40 tys. to nie dziwne ze popularnosc zyskuja rozwiazania typu MagicQ ,ktore za niewielka czesc tej kwoty oferuja podobne rozwiazania.Poniewaz sa to rozwiazania skierowane do NISKOBUDZETOWEGO rynku (a nie wylacznie cos co mialo by sluzyc za backup do "duzej"konsolety) o czym MA jak widac do tej pory nie zdaje sobie sprawy.

PS.I nikt nie jest w stanie mi wmowic (lacznie z pitoleniem jakie to WIELKIE naklady musieli poniesc w celu napisania tego NAJLEPSZEGO NA SWIECIE OPROGRAMOWANIA) ze 40 tys. za dwa klocki pod USB to jest sluszna cena.Za sprawa Chinczykow w MA rowniez wkrotce sie o tym przekonaja.Dlatego wlasnie rozwiazania innych firm typu AVO czy MagicQ ciesza sie takim powodzeniem,ale NIESTETY poki co oryginal jest najlepszy.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-24 02:53:24)

5

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

bob34 napisał/a:

to jednak dalej uwazam za MA Lighting mogloby sie duzo od Martina nauczyc w kwestii interfejsu uzytkownika

Też uważam że w M-kach jest dużo dobrych pomysłów, np. ekranowe paski nastaw parametrów oraz znacznie fajniejsza funkcja "fan", ale ja bym podstawowej filozofii działania grandMA2 nie naruszał.

bob34 napisał/a:

Natomiast uwazam ze w ciagu najblizszych 2 do 3 lat Martin zaprezentuje cos zupelnie innego.

Nie wydaje mi się aby musieli robić coś nowego, ani długo czekać. Jeszcze będą robić ewolucję i rozwój w M. Zobaczymy co nowa konsoleta przyniesie, a będzie parę ciekawostek (tak, "wiem ale jeszcze nie powiem").

bob34 napisał/a:

A skoro jak juz kiedys napisalem Transcolor wszystkie sztuki realizowal kiedys na HOG-ach 3 (i to za czasow kiedy GMA 1 byla juz powszechnie dostepna) to kto wie co sie moze w najblizszej przyszlosci wydazrzyc.

Do momentu gdy zewnętrzni zagraniczni realizatorzy upomnieli się o grandMA i pokazali dlaczego.

bob34 napisał/a:

Wedlug mnie duzym bledem MA jest brak udostepnienia LEGALNEJ wersji GMAonPC2 obslugujacej 1 interfejs Open DMX duzo kasy by nie stracili,a zyskali by sobie darmowa reklame.

MA Lighting zwyczajnie nie musi tego robić. To inni muszą to robić z powodu MA Lighting.

bob34 napisał/a:

Po za tym ceny wingow w ich wykonaniu to jakis zart.

Zawartość wingów oraz funkcjonalność systemu grandMA2 jest bardzo dalekie od żartów. Pierwsze wingi i tak kupili ci co mają konsolety. Przy tej architekturze systemu to nie jest po prostu tańszy substytut konsolety.

bob34 napisał/a:

Nie dziwne ze chinczycy to kopiuja i powstaja konstrukcje typu selfmade.

Takie stawianie sprawy to moim zdaniem przegięcie.

bob34 napisał/a:

Skoro za zestaw 2 wingow (control+command) trzeba zaplacic ponad 40 tys.

Właściwe nazwy to MA onPC command wing oraz MA onPC fader wing. Nawet płacąc podstawową cenę, bez zniżek, to łączna cena BRUTTO nie sięga tych 40 tysięcy. Skąd nagle te "ponad 40 tys"?

bob34 napisał/a:

to nie dziwne ze popularnosc zyskuja rozwiazania typu MagicQ ,ktore za niewielka czesc tej kwoty oferuja podobne rozwiazania.

Proponuję spróbować zrobić z zestawu PC + wing dodatkowe stanowisko operatora działające z systemem sterowania złożonego z dwóch konsolet połączonych w sieci, całość ma działać z jednym show, każda konsoleta i stanowisko ma mieć niezależny edytor i uprawnienia.
Bez tego nawet słowo "podobne" jest nadużyciem.

bob34 napisał/a:

Poniewaz sa to rozwiazania skierowane do NISKOBUDZETOWEGO rynku (a nie wylacznie cos co mialo by sluzyc za backup do "duzej"konsolety) o czym MA jak widac do tej pory nie zdaje sobie sprawy.

Za "wyłącznie backup" wystarczy gołe grandMA2 onPC bez dodatków. Wystarczy zdawać sobie z tego sprawę.  big_smile Mało tego, gołe onPC robi również za pełnoprawne stanowisko operatora. Był niedawno temat o tym. Wing w tej sytuacji po prostu czyni je znacznie wygodniejszym w obsłudze.

6

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Ad.1 Jesli wiesz to powiedz chociaz w ogolnych zarysach  smile .Moim zdaniem bedzie to chyba "duza" konsoleta,bo od czasu zaprzestania produkcji maxxyza takiego produktu im brakuje do kompletu.Mysle ze nie bez powodu obecny nosi nazwe Compact  smile .

Ad.2 Nie wydaje mi sie aby to miala byc rewolucja,raczej ewolucja,prawdopodobnie z silnym naciskiem na "usieciowienie" systemu.

Ad3 Bardzo mozliwe.Najlepsi korzystaja z najlepszego a MA rzeczywiscie obiektywnie rzecz biorac obecnie oferuje taki wlasnie system.

Ad.4 Mysle ze musi  smile .Do zmiany decyzji przekonaja ich predzej czy pozniej Chinczycy oraz utalentowani hakerzy z Rosji.To ze nikt dotychczas nie zcrackowal tego programu wynika tylko z faktu ze branza oswietleniowa jest dla nich produktem niszowym  smile .Poza tym jest to jak najbardziej racjonalne z marketingowego punktu widzenia.

Ad.5 Zawartosc wingow nie tlumaczy ich ceny,nawet gdyby slizgi w faderach P&G byly zrobione ze zlota  smile .

Ad.6 Chinczycy wcale nie uwazaja tego za przegiecie  smile  tylko okazje do wypuszczenia taniego substytutu,ktory zapewne bedzie sie sypal i popsuje marke firmie.

Ad.7 Mea Culpa.Mialo byc ponad 30 tys.Po prostu sie jebnelem.

Ad.8 Zaden problem.Hog+HogOnPC+ew. playback wing,master wing.Nawiasem mowiac HES sprzedawal tak usieciowiony system w czasach gdy w MA dopiero o tym mysleli.Polecam to jako temat do przemyslen kto od kogo sciagnal  smile .

Ad9 W pelni zdaje sobie z tego sprawe,ale przypomne ze poruszamy sie w watku o NISKOBUDZETOWYM rozwiazaniu,a nie skalowalnych rozwiazaniach sieciowych obejmujacych kilka rownoprawnie polaczonych konsol.

Reasumujac.Poki co rzeczywiscie rozwiazanie MA na obecna chwile wydaje sie byc najlepsze do rozwiazan,gdzie na to pozwala budzet.W mojej ocenie natomiast pozycjonowanie cenowe wingow wyklucza je z realizacji niskobudzetowych.Poza tym jak juz kiedys pisalem nie jest to rozwiazanie JEDYNE  smile . W zwiazku z tym upraszam o troche bardziej heterogeniczne spojrzenie na swiat,bo inaczej bedziemy jak Katon konczacy kazda swa wypowiedz slowami "Ceterum censeo Carthaginem delendam esse ".A wtedy boje sie ze znajde MA nawet w toalecie  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-24 16:30:03)

7

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

1. http://www.youtube.com/watch?v=X1A8q5v80yI - Film sporo pokazuje, ale nie wszystko, a ja nie jestem uprawniony do wychodzenia przed szereg.

2. Użyłem słowa "ewolucja". Tak, z naciskiem na "usieciowienie". Martin to już od dłuższego czasu zapowiada.

4. Chińczycy podrabiają wszystko, nawet mleko, nie oglądając się na jakość, przyzwoitość i inne wartości etyczne lub ekonomiczne. Co do konsolet to zarówno grandMA1 jak i 2 były i są ciągle podrabiane.

5. Kupuje się dostęp do możliwości systemu oraz wszystkich przyszłych jego aktualizacji. Można patrzeć na to tylko jako cenę, ale można jeszcze patrzeć na to jako narzędzie do zarabiania pieniędzy. Dlaczego np. multitool Leatherman miałby być po cenie złomu lub cenie multitoola z Lidla?

6. Nie uważają, ale ja nie uważam że należy praktyki "biznesowe" polegające na podrabianiu i kradzieży projektów czymkolwiek usprawiedliwiać.

7. No to 31 netto, za dwa wingi, ale to i tak podstawowa cena bez zniżek.
Za tą cenę mamy zestaw pozwalający zrobić dwa niezależne stanowiska, lub jedno silniejsze będące funkcjonalnie w połowie drogi między zestawem z jednym wing a ultralight.

8. Jasne że "żaden problem", ale skoro się wywołuje winga MQ jako kontrargument, to nie należy się wykręcać hogiem. Nawiasem mówiąc Flying Pig Systems zrobił system sieciowy, ale MA Lighting zrobiła system sieciowy, który jest szybki, stabilny i był testowany na swoich projektowanych limitach. Do przemyśleń polecam historie z edycją efektów, oraz synchronizacją wyjść DMX. wink

9. A dlaczego nie? Ktoś kupi winga, potem przejdzie na konsoletę i co? Wing w niesieciowym systemie w odstawkę bo jest konsoleta? A w grandMA2 takie wingi będą przydatne w każdym scenariuszu. Jak już wspomniałem, pierwsze command wingi kupili właśnie ci co i tak mieli pełne konsolety.

8

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:

1. http://www.youtube.com/watch?v=X1A8q5v80yI - Film sporo pokazuje, ale nie wszystko, a ja nie jestem uprawniony do wychodzenia przed szereg.

2. Użyłem słowa "ewolucja". Tak, z naciskiem na "usieciowienie". Martin to już od dłuższego czasu zapowiada.

4. Chińczycy podrabiają wszystko, nawet mleko, nie oglądając się na jakość, przyzwoitość i inne wartości etyczne lub ekonomiczne. Co do konsolet to zarówno grandMA1 jak i 2 były i są ciągle podrabiane.

5. Kupuje się dostęp do możliwości systemu oraz wszystkich przyszłych jego aktualizacji. Można patrzeć na to tylko jako cenę, ale można jeszcze patrzeć na to jako narzędzie do zarabiania pieniędzy. Dlaczego np. multitool Leatherman miałby być po cenie złomu lub cenie multitoola z Lidla?

6. Nie uważają, ale ja nie uważam że należy praktyki "biznesowe" polegające na podrabianiu i kradzieży projektów czymkolwiek usprawiedliwiać.

7. No to 31 netto, za dwa wingi, ale to i tak podstawowa cena bez zniżek.
Za tą cenę mamy zestaw pozwalający zrobić dwa niezależne stanowiska, lub jedno silniejsze będące funkcjonalnie w połowie drogi między zestawem z jednym wing a ultralight.

8. Jasne że "żaden problem", ale skoro się wywołuje winga MQ jako kontrargument, to nie należy się wykręcać hogiem. Nawiasem mówiąc Flying Pig Systems zrobił system sieciowy, ale MA Lighting zrobiła system sieciowy, który jest szybki, stabilny i był testowany na swoich projektowanych limitach. Do przemyśleń polecam historie z edycją efektów, oraz synchronizacją wyjść DMX. wink

9. A dlaczego nie? Ktoś kupi winga, potem przejdzie na konsoletę i co? Wing w niesieciowym systemie w odstawkę bo jest konsoleta? A w grandMA2 takie wingi będą przydatne w każdym scenariuszu. Jak już wspomniałem, pierwsze command wingi kupili właśnie ci co i tak mieli pełne konsolety.

Czyli mialem w 100% racje-nowy "duzy" Maxxyz  big_smile .Co do ceny Lethermana to uwazam ze jest jak najbardziej na miejscu,co do ceny wingow MA juz niekoniecznie.Zgadzam sie ze za jakosc (i mysl techniczna) trzeba placic,ale niekoniecznie przeplacac.W tym konkretnym wypadku jest troche (podkreslam troche-nie jest to calkowita analogia) tak samo jak z iPhonem,ktory produkowany jest w Chinach (nie imputuje bynajmniej ze tak samo jest z MA) a koszt jego produkcji stanowi ulamek ceny za jaka jest sprzedawany.Chinczycy podrabiali,podrabiaja i beda podrabiac bo to taki narod ze specyficzna dla siebie mentalnoscia i wszelkiego rodzaju etyke binesowa w europejskim znaczeniu tego slowa maja w d*  smile .Pytanie jak zmieni sie przez to polityka f-my?Raz juz musiala sie zmienic gdy podrobki GMA 1 ruszyly w swiat (co zreszta sam przyznales na tym forum  smile ).Ja absolutnie nie pochwalam tego procederu,ale taka jest rzeczywistosc.Mozna udawac ze nic sie nie dzieje i wachac kwiatki,mozna rowniez cos z tym zrobic.Druga sprawa:ja nie wykrecam sie Hog-iem,po prostu skoro wywolales mnie do tablicy pokazalem tylko ze sa rowniez INNE rozwiazania niz MA,niekoniecznie lepsze (choc poki co o Hog 4 niewiele na razie wiadomo) ktore realizuja PODOBNA funkcjonalnosc.Co do podobnych produktow to jest jeszcze Hog 4 Nano (oraz byc moze Titan Mobile z Avo,choc tu akurat o skalowalnosc trudno).Niestety ceny nie znam.Przydatny rowniez w kazdym scenariuszu.Tak jak juz napisalem to HES po raz pierwszy zastosowal skalowalna architekture sieciowa w swoich rozwiazaniach a MA ja udoskonalila w swoich produktach smile .Poza tym uwazam ze kazdy uzytkownik,ktory mogl by skorzystac z GMAOnPC z JEDNYM wyjsciem OpenDMX predzej czy pozniej przesiadl by sie na wieksze rozwiazanie a to juz duza kozysc dla relatywnie niewielkiej firmy jaka jest MA Lighting (oczywiscie w porownaniu z niektora konkurencja).Nawiasem mowiac moze zdradzisz choc rabek tajemnicy na czym i jak bardzo polegaja zmiany w nowym produkcie Martina (bo to dlaczego jest szary a nie czarny to juz wiem)  smile .Z tego co zauwazylem na filmie ma tez niesmiertelne paski P&G.Case 2 rulez!!!  big_smile .Pozdrawiam smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-24 21:55:13)

9

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

bob34 napisał/a:

Druga sprawa:ja nie wykrecam sie Hog-iem,po prostu skoro wywolales mnie do tablicy pokazalem tylko ze sa rowniez INNE rozwiazania niz MA,niekoniecznie lepsze (choc poki co o Hog 4 niewiele na razie wiadomo) ktore realizuja PODOBNA funkcjonalnosc.

Nikt nikogo nie wywoływał, na pewno nie do narzekania na ceny z MA Lighting, w szczególności na te nieprawdziwe, i to w temacie o M-PC wink

bob34 napisał/a:

Skoro za zestaw 2 wingow (control+command) trzeba zaplacic ponad 40 tys. to nie dziwne ze popularnosc zyskuja rozwiazania typu MagicQ ,ktore za niewielka czesc tej kwoty oferuja podobne rozwiazania.

Tak, wskazane było konkretnie MQ jako rozwiązanie podobne do grandMA2, i to w kontekście cen. Pozostaniemy przy różnych opiniach co do interpretacji słów "podobna funkcjonalność".
Jak dałem przykład funkcjonalności sieciowej grandMA2 to uciekacie od MQ w stronę w Hog 4, a na dodatek..

bob34 napisał/a:

Co do podobnych produktow to jest jeszcze Hog 4 Nano (oraz byc moze Titan Mobile z Avo,choc tu akurat o skalowalnosc trudno).Niestety ceny nie znam.

... "ceny nie znam"??

bob34 napisał/a:

Nawiasem mowiac moze zdradzisz choc rabek tajemnicy na czym i jak bardzo polegaja zmiany w nowym produkcie Martina.

To są sprawy poufne przeznaczone tylko dla dystrybutorów. Martin zapowiedział "otwarcie" na 28 stycznia i tego się trzymamy. Takie reguły wink

10

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:
bob34 napisał/a:

Druga sprawa:ja nie wykrecam sie Hog-iem,po prostu skoro wywolales mnie do tablicy pokazalem tylko ze sa rowniez INNE rozwiazania niz MA,niekoniecznie lepsze (choc poki co o Hog 4 niewiele na razie wiadomo) ktore realizuja PODOBNA funkcjonalnosc.

Nikt nikogo nie wywoływał, na pewno nie do narzekania na ceny z MA Lighting, w szczególności na te nieprawdziwe, i to w temacie o M-PC wink

bob34 napisał/a:

Skoro za zestaw 2 wingow (control+command) trzeba zaplacic ponad 40 tys. to nie dziwne ze popularnosc zyskuja rozwiazania typu MagicQ ,ktore za niewielka czesc tej kwoty oferuja podobne rozwiazania.

Tak, wskazane było konkretnie MQ jako rozwiązanie podobne do grandMA2, i to w kontekście cen. Pozostaniemy przy różnych opiniach co do interpretacji słów "podobna funkcjonalność".
Jak dałem przykład funkcjonalności sieciowej grandMA2 to uciekacie od MQ w stronę w Hog 4, a na dodatek..

bob34 napisał/a:

Co do podobnych produktow to jest jeszcze Hog 4 Nano (oraz byc moze Titan Mobile z Avo,choc tu akurat o skalowalnosc trudno).Niestety ceny nie znam.

... "ceny nie znam"??

bob34 napisał/a:

Nawiasem mowiac moze zdradzisz choc rabek tajemnicy na czym i jak bardzo polegaja zmiany w nowym produkcie Martina.

To są sprawy poufne przeznaczone tylko dla dystrybutorów. Martin zapowiedział "otwarcie" na 28 stycznia i tego się trzymamy. Takie reguły wink


Kacprze ja od poczatku nie twierdzilem ze jest to zle rozwiazanie,twierdzilem tylko i twierdze nadal ze jest mocno przeszacowane cenowo.Co zas do ceny to chyba sie juz pokajalem (niniejszym deprekuje-cena 2 wingow MA wynosi 31 tys. netto BEZ ZNIZEK) w poprzednim poscie  smile .Napisalem 40 jest 30 i tego sie trzymajmy.Nadal jednak uwazam ze jest to co najmniej o 30% za duzo w porownaniu do konkurencji.Co do Hog 4 to nie znam cen i watpie zeby na ta chwile ktokolwiek je znal,ale dalej uwazam ze w naszym srodowisku tak zreszta jak w kazdym innym biznesie nic nie robi tak dobrze na jakosc jak KONKURENCJA.Co do MQ to uwazam ze jest to firma poruszajaca sie z zalozenia w dziale NISKOBUDZETOWYCH konsoli bez aspiracji pod tytulem:skalowalnosc,sieciowosc itd.I jest to moim zdaniem zalozenie sluszne w  wypadku produktu jaki oferuja.Nie bylo moim zamiarem porownywanie OGOLNYCH zalet roznych systemow,lecz raczej wskazanie na rozwiazania alternatywne do MA w zakresie rozwiazan NISKOBUDZETOWYCH.Ktore to rozwiazania rowniez Ty masz w swojej firmie Kacprze  smile.A na dodatek naprawde moglbys nie uzywac zwrotu "uciekacie" ,gdyz ja nie reprezentuje zadnej konkurencji w stosunku do Ciebie ani Twojej firmy big_smile .A Bog mi swiadkiem,gdybym mial wydac 31 tys.(netto,czyli ponad 38 tys.brutto) na 2 wingi,to bardzo powaznie zastanowil bym sie nad uzwana GMA2 UL za 55 tys. z Allegro (brutto bez znizek,z FV big_smile ).Stad tez moj wnisek ze MA samo strzelilo sobie w stope  smile .Co zas do cen to nawet gdyby dzielic je w stosunku 40/60 ,gdzie 60 jest kosztem mysli technicznej to i tak ten rachunek sie nie zgadza smile .Polecam jako temat do przemyslen smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-24 21:36:23)

11

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Nie skorzystam wink
Sam fakt że są inne firmy produkujące sterowanie DMX i za znacznie niższe ceny jest de facto komunałem.
Równie oczywiste jest to, że grandMA2 nigdy nie miała być niskobudżetowa, lecz zaawansowana.
Przy grandMA2 nie chodzi o to aby zaoszczędzić pieniądze. Chodzi tu o oszczędność czasu, wysiłku i nerwów podczas zarabiania pieniędzy.

Poza tym ja akurat znam sporo cen  cool . MA Lighting wcale nie jest drogą firmą, ani nawet nie ma najwyższych cen. tongue

12

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Masz rację Kacper ... MA nie jest drogie ... tylko prowizja dealera jest olbrzymia  smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

13

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Przeczytalem to cale - wymagalo nielada poswiecenia - i nasuwa mi sie jedno stwierdzenie, ale niemozna tu przeklinac. Teorie obiegowe sa fajne ale niedokonca zawsze prawdziwe ;-). Ale wracajac do tematu KAZDA, konsoleta ma jakis swoj rynek, swojego klienta. Sa produkty ekonomiczne do malych produkcji i sa zawansowane zawodowe systemy. Jezeli chodzi o GMA2 to jest to w tej chwili jeden z dwoch dzialajacych systemow do zarzadzania duzym zestawem swiatel. Drugi to V676. MA swoje rozwiazania funkcjonalnosci i patenty i naprawde wiekszosc systemow zamiata przy pierwszym podejsciu, a ze przegrywa w parametrze cena, coz nie mozna miec wszystkiego.

14

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:

Nie skorzystam wink
Sam fakt że są inne firmy produkujące sterowanie DMX i za znacznie niższe ceny jest de facto komunałem.
Równie oczywiste jest to, że grandMA2 nigdy nie miała być niskobudżetowa, lecz zaawansowana.
Przy grandMA2 nie chodzi o to aby zaoszczędzić pieniądze. Chodzi tu o oszczędność czasu, wysiłku i nerwów podczas zarabiania pieniędzy.

Poza tym ja akurat znam sporo cen  cool . MA Lighting wcale nie jest drogą firmą, ani nawet nie ma najwyższych cen. tongue

Czyli jak rozumiem twierdzisz ze inne systemy pt. Martin,AVO,ETC itd. to tylko takie zabawki do piaskownicy porownywalne z Eurolite-em za 500zl?Zaawansowanie systemu nie tlumaczy takiej roznicy cenowej w stosunku do konkurencji (w zakresie wingow).

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 09:55:06)

15

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

kiju napisał/a:

Przeczytalem to cale - wymagalo nielada poswiecenia - i nasuwa mi sie jedno stwierdzenie, ale niemozna tu przeklinac. Teorie obiegowe sa fajne ale niedokonca zawsze prawdziwe ;-). Ale wracajac do tematu KAZDA, konsoleta ma jakis swoj rynek, swojego klienta. Sa produkty ekonomiczne do malych produkcji i sa zawansowane zawodowe systemy. Jezeli chodzi o GMA2 to jest to w tej chwili jeden z dwoch dzialajacych systemow do zarzadzania duzym zestawem swiatel. Drugi to V676. MA swoje rozwiazania funkcjonalnosci i patenty i naprawde wiekszosc systemow zamiata przy pierwszym podejsciu, a ze przegrywa w parametrze cena, coz nie mozna miec wszystkiego.

Kiju zgadzam sie z toba w 100%.MA ma w tej chwili bezsprzecznie najlepszy system do sterowania DUZYMI instalacjami i to nie podlega dyskusji.Natomiast watek w ktorym sie znajdujemy tyczy sie instalacjii niskobudzetowych,a tu jak juz napisalem sami strzelili sobie w stope  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 10:01:55)