16

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

krzyzak napisał/a:

Masz rację Kacper ... MA nie jest drogie ... tylko prowizja dealera jest olbrzymia  smile

17

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

kiju napisał/a:

a ze przegrywa w parametrze cena, coz nie mozna miec wszystkiego

Zależy jak prowadzi się rachunek kosztów. Albo liczymy samą cenę zakupów, albo policzymy też do tego oszczędność czasu (a czas to pieniądz) oraz wysiłku.

bob34 napisał/a:

Czyli jak rozumiem twierdzisz ze inne systemy pt. Martin,AVO,ETC itd. to tylko takie zabawki do piaskownicy porownywalne z Eurolite-em za 500zl?

Zupełnie nieuzasadniona aluzja.

bob34 napisał/a:

Zaawansowanie systemu nie tlumaczy takiej roznicy cenowej w stosunku do konkurencji (w zakresie wingow).

Te ceny też znam, ale każdy może zostać przy swojej opinii. smile

18

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:
kiju napisał/a:

a ze przegrywa w parametrze cena, coz nie mozna miec wszystkiego

Zależy jak prowadzi się rachunek kosztów. Albo liczymy samą cenę zakupów, albo policzymy też do tego oszczędność czasu (a czas to pieniądz) oraz wysiłku.

bob34 napisał/a:

Czyli jak rozumiem twierdzisz ze inne systemy pt. Martin,AVO,ETC itd. to tylko takie zabawki do piaskownicy porownywalne z Eurolite-em za 500zl?

Zupełnie nieuzasadniona aluzja.

bob34 napisał/a:

Zaawansowanie systemu nie tlumaczy takiej roznicy cenowej w stosunku do konkurencji (w zakresie wingow).

Te ceny też znam, ale każdy może zostać przy swojej opinii. smile

Przypominam raz jeszcze ze poruszamy sie w watku tyczacym NISKOBUDZETOWYCH rozwiazan  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 10:46:02)

19

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Kacper, ja mowie o parametrze cena w "przetargowym" kontekscie. Wiesz dobrze ze mnie do Ma2 przekonywac nie trzeba.

20

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

W "przetargowym" kontekście można to rzeczowo uzasadnić. Od tego są specyfikacje.

21

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Prosze Cie Kacprze abys sprobowal spojrzec na to od strony klienta niskobudzetowego.Tacy goscie maja przewarznie w d* jaki stol im postawisz (aby sie rusalo,migalo i dym byl  big_smile ).To nie jest swiat rentalu,gdzie obowiazuja pewne standardy,a wydaje mi sie ze w takim wlasnie watku sie poruszamy.Ja sam nie tak dawno proponowalem zleceniodawcy komplet wing+PC,a skonczylo sie na SmartFade ML (bo to stol,a nie jakis gowniany pecet smile ) .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 12:31:18)

22

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Dyskusję o niskobudżetowych rozwiązaniach i punkcie widzenia klienta niskobudżetowego nie wyobrażałem sobie jako krytykę cen MA Lighting oraz o postrzeleniu się w stopę wink
Nie widzę też sensu w krytyce osób proponujących grandMA2 do najniższych budżetów. Takich osób po prostu nie ma.

23

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:

Dyskusję o niskobudżetowych rozwiązaniach i punkcie widzenia klienta niskobudżetowego nie wyobrażałem sobie jako krytykę cen MA Lighting oraz o postrzeleniu się w stopę wink
Nie widzę też sensu w krytyce osób proponujących grandMA2 do najniższych budżetów. Takich osób po prostu nie ma.

To bardzo bys sie zdziwil.Jest mnostwo osob,ktore musza swiecic na jakims badziewiu wlasnie z powodu polityki cenowej MA.Na szczescie Martin wypuscil M2GO.Co zas do rozwiazan niskobudzetowych to chyba wlasnie o tym jest ten watek,czyz nie?  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 13:05:59)

24

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Aaaaa... w końcu wyszło o co naprawdę chodzi. Czyli istotą problemu jest nie to że MA Lighting za wysoko się ceni, ale to że niektórzy cierpią przez przereklamowane "badziewia"   tongue big_smile
To jest jeszcze inne postawienie sprawy.
Niestety coś za coś. Rzeczywistość jest taka że praca włożona w opracowanie systemu grandMA2, oraz jego bieżący rozwój jest ogromna. Naprawdę. Patrząc na grandMA2 z przeznaczeniem na samotny sterowniczek bez użycia funkcji systemowych, to faktycznie nie widać tej różnicy. Ona jednak jest i kosztuje.
Można za to częściowo poczuć tą różnicę, gdy za pomocą makra stworzy się własne specjalistyczne funkcje które z marszu zaoszczędzą nawet po kilka godzin przed każdą imprezą.

(edit)
Oczywiście trudno znaleźć w MA Lighting coś podobnego poręcznością i ceną do M2GO. To prawie naturalne. M2GO jednak nie ma aż tak rozległej wszechstronności co np. MA onPC command wing. Jak zwykle "coś za coś" i jest miejsce oraz zastosowanie dla jednego i drugiego.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-01-25 13:55:54)

25

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:

Aaaaa... w końcu wyszło o co naprawdę chodzi. Czyli istotą problemu jest nie to że MA Lighting za wysoko się ceni, ale to że niektórzy cierpią przez przereklamowane "badziewia"   tongue big_smile
To jest jeszcze inne postawienie sprawy.
Niestety coś za coś. Rzeczywistość jest taka że praca włożona w opracowanie systemu grandMA2, oraz jego bieżący rozwój jest ogromna. Naprawdę. Patrząc na grandMA2 z przeznaczeniem na samotny sterowniczek bez użycia funkcji systemowych, to faktycznie nie widać tej różnicy. Ona jednak jest i kosztuje.
Można za to częściowo poczuć tą różnicę, gdy za pomocą makra stworzy się własne specjalistyczne funkcje które z marszu zaoszczędzą nawet po kilka godzin przed każdą imprezą.

Wydaje mi sie ze ten watek jest wlasnie o "samotnym" sterowniczku.Nie musisz Kacprze przekonywac nas do systemu MA,gdyz jak juz wielokrotnie napisalem na obecna chwile wydaje sie on byc najlepszy z rozwojowego punktu widzenia.Natomiast nie widze mozliwosci zeby dla potencjalnych nabywcow zestaw 2 wing MA+PC byl konkurencja dla np. M2GO ,ktory rowniez masz w ofercie (o produktach innych firm nie wspominajac  smile ).Stad moja konstatacja o strzeleniu sobie w stope  big_smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 14:00:56)

26

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

bob34 napisał/a:

Nie musisz Kacprze przekonywac nas do systemu MA,gdyz jak juz wielokrotnie napisalem na obecna chwile wydaje sie on byc najlepszy z rozwojowego punktu widzenia.

Uważam tylko że zarzut o zbyt wysokich cenach MA Lighting jest niesłuszny. Wysokie ceny - tak, ale konkurencja potrafi mieć wyższe (naprawdę widziałem co nieco cenników). Za wysokie - nie, bo system jest bardzo zaawansowany i umożliwia zarabianie na największych instalacjach i imprezach.

bob34 napisał/a:

Natomiast nie widze mozliwosci zeby dla potencjalnych nabywcow zestaw 2 wing MA+PC byl konkurencja dla np. M2GO ,ktory rowniez masz w ofercie (o produktach innych firm nie wspominajac  smile ).Stad moja konstatacja o strzeleniu sobie w stope  big_smile .

Aż dwóch wingów MA? Dlaczego akurat dwóch z MA a z Martina tylko jeden M2GO? O co w tym chodzi?
A dlaczego nie 10 wingów z MA vs. jedno M2PC? Takie porównanie byłoby tak samo nieuzasadnione.

27

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

smile  smile

KacperP napisał/a:
bob34 napisał/a:

Nie musisz Kacprze przekonywac nas do systemu MA,gdyz jak juz wielokrotnie napisalem na obecna chwile wydaje sie on byc najlepszy z rozwojowego punktu widzenia.

Uważam tylko że zarzut o zbyt wysokich cenach MA Lighting jest niesłuszny. Wysokie ceny - tak, ale konkurencja potrafi mieć wyższe (naprawdę widziałem co nieco cenników). Za wysokie - nie, bo system jest bardzo zaawansowany i umożliwia zarabianie na największych instalacjach i imprezach.

bob34 napisał/a:

Natomiast nie widze mozliwosci zeby dla potencjalnych nabywcow zestaw 2 wing MA+PC byl konkurencja dla np. M2GO ,ktory rowniez masz w ofercie (o produktach innych firm nie wspominajac  smile ).Stad moja konstatacja o strzeleniu sobie w stope  big_smile .

Aż dwóch wingów MA? Dlaczego akurat dwóch z MA a z Martina tylko jeden M2GO? O co w tym chodzi?
A dlaczego nie 10 wingów z MA vs. jedno M2PC? Takie porównanie byłoby tak samo nieuzasadnione.

Wystarczy jeden M2GO i jeden wingMA+stosowny PC  smile(o awersji tego typu uzytkownikow/wlascicieli nt. zestaw PC+Wing juz wspominalem) .Wydaje mi sie ze w tym akurat watku nie rozmawiamy o najwiekszych/duzych  instalacjach i imprezach  big_smile .Poza tym wydaje mi sie ze uparcie ciagniesz ten temat w strone rentalu,podczas gdy ja jasno powiedzialem ze chodzi o instalacje NISKOBUDZETOWE,a wiec z definicji instalacje raczej stale niz mobilne (tak,tak wiem-target M2GO  smile ).A jezeli chodzi o tego typu rozwiazania to jest ich naprawde troche wiecej niz tylko MA i sam masz je w firmie (i nie chodzi wylacznie o Martina)  smile.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 14:48:23)

28

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

Co zas do systemu ogolnie to na razie trudno wyrokowac,ale z tego co widac teraz dla odmiany HES sciagnal z MA (display),a co do rozwoju systemu to maja nieporownywalnie wieksze mozliwosci finansowe,aby go rozwijac.Jak to sie skonczy-nie wiem.Mam nadzieje ze z pozytkiem dla naszej branzy  smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 14:37:55)

29

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

bob34 napisał/a:

Poza tym wydaje mi sie ze w tym akurat watku nie rozmawiamy o najwiekszych instalacjach i imprezach  big_smile .

Liczba mnoga jest na wyrost. wink
Ja wypowiadam się tylko w temacie zasadności cen jakie życzy sobie MA Lighting, bo napisane zostało o tym dużo nieprawdziwych rzeczy, i to ,nie wiedzieć czemu, w temacie o M-PC.
Udowadnianie że wing MA jest niepotrzebny, w sytuacji gdy jest niepotrzebny, wydaje mi się... niepotrzebne. smile

30

Odp: M-PC Free Edition obsługuje popularnego ENTTECA - tylko 1 linię.

KacperP napisał/a:
bob34 napisał/a:

Poza tym wydaje mi sie ze w tym akurat watku nie rozmawiamy o najwiekszych instalacjach i imprezach  big_smile .

Liczba mnoga jest na wyrost. wink
Ja wypowiadam się tylko w temacie zasadności cen jakie życzy sobie MA Lighting, bo napisane zostało o tym dużo nieprawdziwych rzeczy, i to ,nie wiedzieć czemu, w temacie o M-PC.
Udowadnianie że wing MA jest niepotrzebny, w sytuacji gdy jest niepotrzebny, wydaje mi się... niepotrzebne. smile

Oczywiscie ze MA wing jest potrzebny,a nawet jest BARDZO potrzebny,tylko na Boga nie za taka cene.Co do cen konsolet MA nie mam zadnych zastrzezen,natomiast co do cen wingow jak najbardziej.Ostatecznie jest to tylko klocek pod USB z wbudowanymi faderami,enkoderami itd.Cala ta elektronika nie kosztuje wiecej jak 3 tys. w porywach. smile.Stad tez moja konstatacja ze predzej,czy pozniej zolci to skopiuja.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-25 15:01:56)