Temat: Pin 10?

Witajcie!

Ja wiem że większość rozmów toczy się tu na wyższym poziomie zaawansowania niż moje pytanie ale kto pyta nie błądzi - a ja blady w tej materii kolorowej materii jestem..

Mianowicie muszę czy chce czy nie opiąć to tak żeby zadziałało. Mam do dyspozycji Dimmer Proxima PX091, drugi to schowtec mpx-616D, do tego 12 parów led.

I o tyle kiedy mam opiętą Proximę i spięte garki ledowe problemu nie mam żadnego ustawione adresy DMX tak jak chce żeby działały wszystko na stole mam pod kontrolą, ale ostatnio przyszedł mi czas że muszę dopiąć dimmer schowteca, i tu mam schody zgrzyt i nerwicę.. bo tak na garkach jak i na PXM, adresy ustawiam na przycisk i wszystko się zgadza tak na schowtecu ustawiam adres pinami, i nie chodzi o to że nie chce mi się policzyć bo liczę a jak się mylę to sięgam po kalkulator, ale to przemiłe urządzenie ma 10 PIN, i chociaż kalkulator pokazuje mi ustawienie np 13 kanału tak aby schowtec był na stole zaraz po proximie która zajmuje 12 adresów to nie mogę tego ustawić i tu zastanawiam się czy problem nie leży właśnie w magicznym dzięsiątym pinie?

A może cały problem tkwi w moim nie logicznym opinaniu? przykład stół zapięty jest do PXM z PXM do schowteca i z schowteca do led parów ? czy to w ogóle ma prawo zadziałać czy też za dużo urządzeń w linni ?

Proszę o pomoc..

Ostatnio edytowany przez Grzesiek_22 (2012-12-06 11:38:04)

2

Odp: Pin 10?

Cześć. Sprawdź w instrukcji za co odpowiada 10 pin.

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Pin 10?

Dip-switch to największe pieroństwo jakie można byłoby wymyślić, 10 pin zazwyczaj służył do uruchamiania trybu DMX, mimo wszystko sam nie raz walczyłem z dip-ami i rzadko kiedy udawało mi się tą walkę wygrać hmm

4

Odp: Pin 10?

nie przesadzajcie
nie trzeba być specjalistą od rakiet żeby to garnąć smile
http://theatrix.net/main/dip.htm

5

Odp: Pin 10?

Ooo

Wielkie dzięki! Niestety ze światłem mało mam wspólnego - ja w 96% robię hałas na scenie.. no ale te 4% w roku to światło no i teraz mam ten etap 4% że muszę to ogarnąć smile Instrukcji do tego co odziedziczyłem w spadku oświetleniowym niema, i za nic nie wiedziałem czym jest 10 pin.. wink Dzięki za kalkulator! smile

P.S.

A co do samej ideologii opięcia jest poprawna ?  w sensie czy mogę spiąć urządzenia w linni bez żadnych dodatkowych "wspomagaczy"?:)

6

Odp: Pin 10?

przy tej oszałamiającej ilości możesz śmiało zapinać wszystko w jedną, szaloną linię big_smile

7

Odp: Pin 10?

No i ta oszałamiająca ilość doprowadziła mnie prawie do wyrwania sobie włosów z głowy.. dostałem nowe kable do ledów szlag co drugi nie pali. nie istotne. Ale czy ktoś z was spotkał się z sytuacją że dimmer mimo podłączonego sygnału ze stołu i wygaszonych tłumików - dimmer co około 40 sekund robi lekki "mru" po następnych około 20 sekundach odpala wszystko na 100% Po 2-3 sekundach wszystko gaśnie i tak co około 2 minuty - dimmer proxima..

Ledy pewnie nie palą tak jak chce bo są słabej jakości i mają super hiper wbudowany mikrofon w sobie i pewnie dlatego mimo ustawionego adresu świecą przy każdym dźwięku jak chcą. Ale z tym to pewnie nic nie zrobię

Ale te "mrugi" na dimmerze macie może jakąś rade co z tym zrobić - dzieje się tak niezależnie czy podaje sygnał ze stołu czy też nie wygląda to jakby coś było ustawione w samym dimmerze? no ale już wszystko wyzerowałem i nadal dzieje się to samo? czy może być to przypadłość "złego" prądu? proszę o poradę..

Ostatnio edytowany przez Grzesiek_22 (2012-12-06 22:03:24)

8

Odp: Pin 10?

Zerknij na stronę PXM, znajdź w śród produktów dimmer który posiadasz i sprawdź w dostępnej na stronie instrukcji opcje. Na chwilę obecną wygląda to na zaprogramowaną reakcję na brak sygnału DMX, nie pasuje tylko ciąg dalszy, mianowicie że sytuacja powtarza się co 2 minuty.

9

Odp: Pin 10?

A jaki sterownik, jaka jest długość kabli, jak prowadzisz te kable? Bo wydaje mi się, że albo dimmer jest źle skonfigurowany, albo jest uwalony. Chociaż nawet źle skonfigurowany powinien albo działać, albo nie; a tu mamy jakieś dziwne zakłócenia. 2 możliwość jest taka, że sygnał jest zaśmiecony i dimmer głupieje.


Teraz doczytałem, że przy sterowaniu z samego dimmera problem też występuje. Ale nie będę kasował - zostawię dla "potomnych" smile
Zasilanie dimmera jest stabilne ?

10

Odp: Pin 10?

dawno nie odświeżane ale. Spotkałem się z pxm swego czasu i zauważyłem że te których dotykałem. Jeśli na obudowie 1200W - nie podpinać więcej jak 700W w gniazdo inaczej się otwierał, Takie zabezpieczenie triaka wszak jak otwarty i świeci na opór to się nie grzeje;). Spróbować z mniejszą mocą zapiętą.

11

Odp: Pin 10?

nie jestem analfabetą, a nic nie zrozumiałem z Twojego wpisu hmm

12

Odp: Pin 10?

Oznaczenie 1200W, jeśli zapięte było więcej jak 700W otwierał się całkowicie. Więc może miganie też jest spowodowane zbytnim przeciążeniem tegoż dimerka.

--