Temat: Tablet z USB i konwerter

1.Witam, szukałem w google, na stronach polskich i anglojęzycznych, lecz nie mogłem znaleźć rozwiązania... .
Posiadam tablet z USB, oraz konwerter, tablet działa na androidzie, więc mam pytanie, czy istnieje taki program na androida, którym po podpięciu ww. konwertera mógłbym sterować urządzeniami?. 2. Jeżeli nie istnieje, bardzo proszę o podanie mi nazwy programów sprawdzonych przez was, abym mógł podpinając konwerter pod laptopa sterować tabletem przez LAN (tudzieź wifi). Wiem, że takie coś istnieje, natomiast nie jestem pewien co do pierwszego podłączenia bezpośrednio konwerter <-> laptop. Proszę o rychłą odpowiedź, nie pogardzę instrukcją paczowania dla takich programów i ogólnego setup'u. Potrzebuję to zastosować z jednego powodu: prowadzę prezentacje, gdzie muszę mieć sterowanie manualne bezprzewodowe, a przy okazji ostatnio dzięki przejściówce jack-jack matryca w laptopie poszła się wiadomo "gdzię..."Słyszałem również o takim programie, dzięki któremu z tableta mogę sterować pulpitem z laptopa, wtedy odpalam program dmx na laptopie i po sprawie, ale podobno ta technologia ma skłonność do tracenia sygnału, wolałbym inne wyjście. Pozdrawiam, oraz informuję, że freestyler mnie nie obchodzi i nie chcę go używać do sterowania.

Post's attachments

schemat2.png
schemat2.png 47.02 kb, 10 downloads since 2012-11-26 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Tablet z USB i konwerter

interesujacy temat podpinam się pod pytanie

3

Odp: Tablet z USB i konwerter

Oczywiście dotyczy to nie tylko tabletów, ale opcja 2 dotyczy również telefonów z androidem...

4

Odp: Tablet z USB i konwerter

Witam
Jeśli konwerter jest zgodny z Open Enttec to jest dostępny sterownik do Androida co prawda w wersji beta ale powinno działać.
http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm

AB

5

Odp: Tablet z USB i konwerter

Niestety, po zainstalowaniu plik nie może zostać otworzony, powtarzane na 3 urządzeniach bez skutku.

6

Odp: Tablet z USB i konwerter

Proszę zapoznać się "Refer to technical note  TN_134". Jest na tej samej stronie co sterownik.

AB

7

Odp: Tablet z USB i konwerter

A więc... Opisze wam swoje rozwiązanie..: Na tablecie zainstalowany i odpalony program Splatshtop 2 , również na laptopie ten sam program odpalony, jest on w wersji darmowej, natomiast można rozszerzyć kupując pełną wersję, program służy do przekazywania za pomocą WiFi (tudzież LAN) zdalnego sterowania PULPITEM laptopa z Ekranu urządzenia ANDROID (tu na zdjęciu tablet), na pulpicie odpalony przykładowy program DMX, a czerwone ledy to PAR 56 Starville podłączony konwerterem do laptopa. Dodatkowo z tableta mogę zarządzać wszystkim na komputerze, uruchamiać aplikacje, pisać w MS Word, (pewnego rodzaju dotykowy monitor), używam to obecnie do sterowania oświetleniem przy programie DasLight 3 z wizualizatorem. Działa szybko, płynnie bez opóźnień. Podsumowując: Tablet z programem Splatshtop 2 Jest obecnie połączeniem bezprzewodowej klawiatury, myszy, słuchawek, mikrofonu i monitora w jednym. Dziękuję, temat uważam za zamknięty, pisać w razie pytań. Zdjęcie wykonane przeze mnie w momencie pisania posta. JML

Post's attachments

IMAG0140.jpg 505.94 kb, 2 downloads since 2012-11-27 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.