Temat: PC+Manual

Witam, posiadam zwykły stolik DMX analog/cyfra, oraz konwerter usb-dmx, mam pytanie: potrzebuję zrobić coś takiego: urządzenia podłączam pod sterownik, od sterownika na tej samej lini np przez spliter rozdzielam sygnał i idę do konwertera usb, chciałbym, żeby konwerter (program obsługujący /soft) odbierał sygnał i przekazywał go do "x" programu, który z kolei wyświetli na wizualizacje live (przypominam, że urządzeniami steruję z sterownika manualnego, a konwerter ma tylko odbierać jego sygnał), wiem, że jest to możliwe, bo spotkałem się już z tym, teraz ja tego potrzebuję, bo często muszę siedzieć np. za sceną... proszę o wsparcie i rychłą odpowiedź. JML

2

Odp: PC+Manual

Schematycznie by to wyglądało tak:

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2012-11-25 16:50:07)

Post's attachments

schemat.png
schemat.png 7.39 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

3

Odp: PC+Manual

Jeśli dobrze rozumiem, chcesz by laptop był traktowany przez sterownik tak samo jak pozostałe urządzenia sterowane DMX-em, w takim wypadku powinieneś w ustawieniach programu do wizualizacji ustawić odpowiedni adres DMX, wskazać twój konwerter USB-DMX i powinno hulać, pod warunkiem, że nie ten konwerter nie wymaga dodatkowej zmiany ustawień, w przeciwnym razie musiałbyś również skonfigurować konwerter wink

4

Odp: PC+Manual

Okey, a mógłbyś mi podać jakiś program który by to robił? (wizualizator), tylko nie freestyler

5

Odp: PC+Manual

Przy pomocy tych programów i wykorzystaniu Art-Net DMX można sterować wizualizacjami z konsoli: arKaos, Madrix.

Ostatnio edytowany przez Mikey (2012-11-25 20:06:21)

6

Odp: PC+Manual

Witam

W tym celu potrzebny będzie konwerter USB-DMX512 z wejściem sygnału DMX np. http://www.enttec.com/index.php?main_me … scription, lub http://sklep.dab-system.com/Konwerter-USB-DMX512-Plus

AB

7

Odp: PC+Manual

Kolego Mikey nie zrozumieliśmy się chyba, bo chodziło mi o wizualizacje 3d tzw. wiosios  czyli to co na scenie to na ekranie, czyli: "paczuje", ustawiam urzadzenia w pozycji itp. odpalam i mam 3d live, jak w grand Ma, czy chociaż Daslighcie, lub nawet w mizernym freestylerze

8

Odp: PC+Manual

Teraz kojarzę o co Ci chodzi, zmyliło mnie słowo 'wizualizacje' na początku wątku i tak już się tego trzymałem, niestety muszę z przykrością przyznać że programu o który pytasz nie znam sad