Temat: GrandMa on PC i klawiatura

Witam wszystkich, mam pytanie, a mianowicie czy da się w GrandMa on PC 1 or 2 przypisać przyciski zwykłej klawiatury komputerowej do np grup , exec'ów lub innych rzeczy? szukałem podobnych tematów ale znalazłem tylko z klawiaturą MIDI. Bardzo proszę o jakieś info jak to zrobić o ile się da tak zrobię wink

2

Odp: GrandMa on PC i klawiatura

W MA2 onPC znajduje się to w Setup -> zakładka Console -> Edit keyboard shortkeys, czy jakoś tak. Chyba o to ci chodziło, bo sam z tego korzystam smile

edit: aby to miało prawo działać musisz mieć w głównym oknie onPC w prawym-górnym rogu zaznaczone Shortcut czy jakoś tak smile

Ostatnio edytowany przez kajet24 (2012-11-24 11:38:36)

3

Odp: GrandMa on PC i klawiatura

To to wiem jak działa smile ale mi chodziło o to czy np moge przypisać do klawisza np. A na klawiaturze jakąś jedną grupę. Z tego co widziałem to tą opcją się tak nieda;/

Mogę jedynie wpisać numer grupy i tak dalej. Ja aktualnie patrzę na GM1 bo u siebie w domu nie posiadam 2.

Ostatnio edytowany przez krakers (2012-11-24 12:23:56)

4

Odp: GrandMa on PC i klawiatura

Może da się przypisać makro?

5

Odp: GrandMa on PC i klawiatura

Oto rozwiązanie
W Ma1 naciskasz na żółtą kulkę i dajesz [Shortcuts...]
tam masz tabele New shortcut
jak ma być bezpośrednio modifer zostawiasz na None i A wybierasz klawisz konsoli Command
tu są do wyboru exekutory np. Executor buton 21 to E21 i [Add]

natomiast w tabeli po prawej zaznaczasz kropeczke przy Use Programmed Shortcut i Programble only

zamykamy i wciskamy [ShortCut] na konsoli

możemy teraz klawiszem A wcisnąć Buton 21

otwieramy okienko Macros eytujemy dowolne makro tam Add Line i piszemy group 1 i zatwierdzamy enterem
teraz wystarczy przypisać do butona 21 macro które stworzyliśmy
(buton musi być GO)

w Ma2 dokładnie ta sama droga tylko nie E21 a np.X1

Ostatnio edytowany przez mrówa (2012-11-24 20:34:16)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

6

Odp: GrandMa on PC i klawiatura

wielkie dzieki za ta informacje:) za chwile sprawdze jak to działa:)

7

Odp: GrandMa on PC i klawiatura

No wszystko działa jak należy smile Teraz zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce:) jeszcze raz wielkie dzięki.