1

Temat: MQ100 Expert - różne pytania

Witam,
pozwoliłem sobie założyć temat co do tego stołu..

Pytań mam parę może mi pomożecie smile

1. Jak wygląda sprawa z rozkręceniem stołu? Chodzi mi o dostanie się do baterii od biosu i do wentylatora w celu przeczyszczenia.
    Wystarczy odkręcić te 4 śrubki przy obrzeżach stołu i podnieść panel do góry?

2. Dlaczego po ustawieniu godziny np. 14.30 wyłączam stół. Po ponownym włączeniu za każdym razem czas jest przyśpieszony o 30 minut?
    Przeglądałem opcję, ale nie widzę nic związanego ze strefą czasową. Można to rozwiązać też tak, że ustawie czas prawidłowy, ale z
    30 minutowym opóźnieniem. Wtedy przy ponownym uruchomieniu będzie OK. Zawsze to jakieś rozwiązanie.

3. Jak wygląda podpięcie komputera z programem MADRIX pod stół? W grę wchodzi tylko kupno przystawki na USB z wejściem DMX? Czy
    jest możliwość zrobienia to przez połączenie sieciowe?

4. Jak podmienić plik splash.jpg na taki jaki chcę? Na MagicQ PC nie mam z tym problemu [podmiana pliku], ale na stole już nie wiem jak
    to zrobić...

5. W planach jest zakup winga. Jak wiadomo działają one przez USB. Niestety działa w stole tylko jeden port USB. Czy można zrobić tak,
    że w port USB z tyłu wepnę HUB USB [z dodatkowym zasilaniem] w to winga i przystawkę DMX ChamSysa?

To chyba tyle wink

Z góry dzięki za wszelką pomoc smile

Pozdrówki!

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-11-06 01:27:37)

2

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

oSA napisał/a:

3. Jak wygląda podpięcie komputera z programem MADRIX pod stół? W grę wchodzi tylko kupno przystawki na USB z wejściem DMX? Czy
    jest możliwość zrobienia to przez połączenie sieciowe?


Tu zależy czy chcesz to sterować po art-net czy po dmx in (madrix)
Sterowanie odbywa się na wzór media serverów - czyli biblioteka, efekty, warstwy parametry odtwarzania  itd   (przynajmniej tak jest w MA co do Ch nie sprawdzałem lib...)
np. neo ma wej/wyj dmx in oraz artnet in /out ale tylko na 1 urządzenie - to samo tyczy się klucza bez interfejsu  na jedną licencje
dmx in sterowanie wejściem- jeden konwerter NEO do tego dochodzi lista trybów z zapotrzebowaniem kanałowym - od micro do universal dośc dobrze jest to opisane w instrukcji smile to samo tyczy sie art-netu...

Co do madrixa na dużą ilość konwerterów bo zapewne taka cie interesuje (heaven??? smile)   - musisz posiadać licencje na ilość wyjść jaka cie interesuje w przedziale 1,2, 16, 64, 256 plus bramka art net x ilość wyjść  lub sporo konwerterów dmx plus huby usb co jest idiotycznym rozwiązaniem

Ostatnio edytowany przez vandj (2012-11-06 11:21:34)

3

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Witam

1. Kwestia rozkręcania stołu itp. to jest tam więcej śrubek. Nie jest to specjalnie skomplikowane ale zdecydowanie polecam serwis, np. w Poznaniu, Technika Sceny (autoryzowany serwis dla VariLite, Chamsys, DTS..)

2. Z godziną to sprawdź jaka strefa czasowa jest ustawiona. Gdyby był problem z baterią BIOS to raczej występował by problem opóźnienia a nie dodania 30 minut. Czy jak raz już doda te 30minut to przy kolejnych włączenia nie ma problemu? Czy za każdym razem dodaje 30min?Bo to właśnie wygląda na zmianę godziny ze względu na strefę czasową.

3. Nie znam Madrixa, jeśli Madrix pozwala na wpięcie się artnetem to można tak to wysterować. Znalazłem w urządzeniach, że biblioteka do Madrix Media server jest gotowa.

4. Sprawdzę na dniach i opisze dokładnie aby nic nie pomylić.

5. Sam Wing posiada wbudowany HUB USB na 2 dodatkowe porty USB. Więc jak podłączysz Extra Winga to nadal będziesz miał wolne porty USB.

4

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Strefę czasową mam na 0.00

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-11-11 03:12:20)

5

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

A te zmiany czasu są jednorazowo czy za każdym włączeniem konsolety?

6

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Te zmiany jednorazowo występują...

7

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Panowie jak skonfigurować MADRIX po ART-NET?

W Madrix w ustawieniach MADRIXa włączyłem ART-NET. Adres IP i maska taka sama. Wszystko spięte przez router D-LINKA.
W ustawieniach MADRIXa w zakładce ART-NET na liście są dwie pozycje.

NAME                 COUNT/NET   Universe         IP/MAC
ArtNet                  1                   1                  2.9.200.2 / adres mac karty (recive only from 2.9.200.2)
Chamsys MagicQ   4                   1,2,3,4          2.9.200.17 / 00:00:00:00:00:00 {send only to 2.9.200.176)

Czyli MADRIX widzi stół.

Ale co i jak w stole zrobić?
W VIEW MEDIA coś ustawiam ale w kategorii

8

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Odpal. Odpowiedni modę w madrix i ściągnie odpowiednia bibliotekę.

9

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Tzn? Przeglądam opcje, ale nic nie widzę...

Próbuje ściągnąć MANUALA, ale w trybie EDGE z prędkością 1 kilo kiepsko to widzę...

Moje pierwsze spotkanie z ART-NETem... Myślałem, że będzie łatwiej...

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-11-21 01:10:45)

10

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

W MA idzie to tak ... profil MICRO
1. video / obrazy /animacje biblioteka od A1 do B60   od 0 do 255 - każdy % odpowiada danej animacji w danym polu
2. fade time
3. dimmer


mini
1. video, obraz itd patrz wyżej
2. opcje mixu miedzy A i B
3. fade time
4. R/c
5. G/m
6. B/y
7. W
8. dimm


smal
1. video/ obraz od a1 do a60
2. video/ obraz od b1 do b60
3. opcje mixu a-b
4. fade time
5. predkosc a
6. predkosc b
7. play mode
8.    R/c
9.   G/m
10.  B/y
11. W
12. dimm

traktuj madrixa jak mediaserver, urządzenie...  piszesz cue, seq plus palety... *ala colory, gobo smile

ściągnij lib dla madrixa i połącz się po art net jako dmx in.... ustaw mode madrixa do odpowiedniej lib którą stagnowałeś

11

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Walczę walczę i coś nie chcę działać... hmm

12

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Tak więc robię to tak...

MADRIX, w ustawieniach Remote Control wyłączam ART-NET, a zakładce DMX input ustawiam na pierwsze wejście ART-NET Remote (MADRIX) Port:0, zaznaczam Remote [mapping też zaznaczyć?] i ustawiam na Small [12 kanałów], do tego start address daję 153.

IP komputera z MADRIXEM: 2.9.200.2
IP Chamsysa: 2.9.200.176


CHAMSYS, edytuje profil MADRIXA i w ustawieniach MEDIA ustawiam jako GENERIC lub MANUAL i ustawiam 2 warstwy.
przy PATCHOWANIU ustawiam mu adres 153 na pierwszej lini.

Następnie ustawiam w ustawieniach w VIEW MEDIA IP komputera daję ENABLED, typ ustawiam na GENERIC lub MANUAL...

Później wchodzę w MEDIA, ale i tak nic nie działa do tego jest tylko jedna warstwa hmm

Obstawiam, że coś źle konfiguruje w Chamsysie, a nie w Madrixie...

Kto z Was odpałał Madrixa na stole Chamsys?

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-11-27 08:38:40)

13

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

Prześlij mi na maila swoje show. Postaram się zobaczyć same ustawienia w Chamsysie. Madrixa nie znam.

14

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

No to będę musiał się wybrać ze stołem na serwis do Poznania...

Ciekaw jestem czy "Technika Sceny" pomoże mi znaleźć problem w stole.

A powiedzcie jeszcze jak zrobić totalny reset stołu? Tak żeby był jak po wyciągnięciu z kartonu...

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-12-04 22:57:13)

15

Odp: MQ100 Expert - różne pytania

oSA napisał/a:

A powiedzcie jeszcze jak zrobić totalny reset stołu? Tak żeby był jak po wyciągnięciu z kartonu...

Soft reset:
Setup -> Shift + Quit

Hard reset:
Z tyłu konsoli naciśnij Reset przez 5 sekund.