1

Temat: Mac 500 ze szrotu :(

Witam
Zprezenowali mi w firmie 10 Mac 500 z jakiegos szrotu wiec mam troche roboty zeby sprowadzic to do uzytecznosci.
Jeszcze ich nie rozbieralem bo jak narzazie nie mam czasu wiec odrabiam prace domowa big_smile
1. powiedzcie mi czy one sa w standardzie glosne w czasie ruchu czy tylko moje tak "wrzeszcza"
2. jedna glowa spoznia sie za reszta i czasem niema sily podniesc glowicy czy mieliscie taki problem i czy moze macie jakies wskaowki itd
3. 1 glowa wyswietla komunikat PAER czyli panorama sw error pytania jak wyzej
4. czy macie moe schematy do nich
I oczywiscie co o nich sadzicie, na co mam sie przygotowac podczas pracy z nimi jak i serwisu

Jak narazie to wszystkie pytania ale mysle ze bedzie ich wiecej jak je otworze big_smile
Z gory dzieki

2

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

skoro mówisz że są z jakiegoś sortu to to że wrzeszczą nie jest zaskakujące:)może jak byś przeczyścił wiatraki paski itd to troche sie ucisza...co do wskazowek.przy ich czyszczeniu pamietaj żęby poprzekładać gobosy i dihroiki w tych samych przegrodach na tarczach.widziałem jakoś niedawno pewna firme któej świetlik tam mpiany na ustach dostawał bo co nie ruszył tarcza we wszystkich naraz to kazdy gobos z innej mańki.

3

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

pewne doswiadczenie w czyszczeniu glow juz mam wic takie problemy jak zmiana kolejnosci kolorow czy gobo mi nie grozi

PS wiecie moze gdzie mozna kupic smar do glow najlepiej martina lub co polecacie na zastepstwo

4

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

polecam dokrecenie WSZYSTKICH śrubek nakretek itp , przydadza Ci sie tez napewno magnesy , bo czesto w  takich urzadzeniach odpadaja , reszta to jak zawsze , przeczysc kolory i wszystkie soczewki , mozna obudowe tez przeczyscic i posmarowac plakiem by jakos wygladaly smile

5

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

Hehe serwis 500`tki więc tak
AD.1. Generalnie zależy co uważasz za głośne jeżeli standartem jest dla Ciebie VariLite to są głośne z zasady zależy do czego się odnosisz.
AD.2. Co do tej głowy która się spóźnia to by może masz ustawione w menu wolniejsze tempo pracy (są 3 tryby). Jeżeli nie to sprawdź mechanizm napędowy pewnie będa jakieś luzy itp. by może trzeba wymienic silniczek
AD.3. Trzeba przeczyśc czujnik panoramy ew. go wymienic
AD.4. Schematu nie mam ale nigdy nie potrzebowałem

Co do samych  urządzeń to bardzo fajne główki i generalnie nie ma z nimi problemu

6

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

dzisiaj rozebralem i udalo mi sie naprawic wszystkie czyli przeczyszcenie czujnika i zmiana predkosci w menu wiec jak narazie jestem na dobrej drodze do odrodzenia glowek w piatek jade z nimi na 1 sztuke wiec dopiero wtedy wyjdzie co jeszcze tzreba zrobic a obawiam sie ze bedzie tego trochu.
Powiedzcie mi czy te glowki maja mozliwosc indeksowania kolorow czy tylko gobo.
wiecie moze gdzie moge qpic szklo to ktore jest zaraz przy zarowce
z gory dzieki

7

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

Szkło można kupic u dystrybutoro na Polske Martina

8

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

Panowie mam problem. Otóż w jednym MAC-u mam 1/4 gobo gdyż inne MAC-i mają oczko. Co może być powodem tego? Czyżby był to czujnik felerny czy coś innego? Jak mieliście problem z tym cholerstwem to napiszcie co jest nie tak. Wszystkie są na MODE 4 i adresiki się zgadzają. Reset też nie pomaga

9

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

tak się dzieje na każdym gobo w tej głowie? nawet po resecie?
jeżeli tak - kalibracja czujników.
odkręć obudowę w działającym obadaj jak powinno to wyglądać.

ja kalibruje tak:odpalam urz bez lampy, po pełnym reset - starcie patrze ile brakuje
wyłączam urządzenie - kalibruje,
odpalam ponownie urz. po reset starcie zazwyczaj jest ok.

10

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

vandj napisał/a:

tak się dzieje na każdym gobo w tej głowie? nawet po resecie?
jeżeli tak - kalibracja czujników.
odkręć obudowę w działającym obadaj jak powinno to wyglądać.

ja kalibruje tak:odpalam urz bez lampy, po pełnym reset - starcie patrze ile brakuje
wyłączam urządzenie - kalibruje,
odpalam ponownie urz. po reset starcie zazwyczaj jest ok.

Dzięki za pomoc jak tylko będę w magazynie to zrobię tak jak napisałeś wink

11

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

Czy orientujecie sie w jakiej cenie chodza teraz używane mac 550?

12

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

6500zł

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

Podepnę się pod temat.

Przyjechały mi dzisiaj dwa mac`i 500 które muszę wystawić na piątek. Zachowują się jednak niecodziennie (oba tak samo!) dlatego potrzebuję porady.
- nie działa shutter (ale lampę mogę zresetować i włączyć dmx-em)
- nie chodzi druga tarcza kolorów (ta z filtrami korekcyjnymi)
- dimmer podzielony jest na dwa - 0-50 otwiera się, przy 51 zamyka się i ponownie do 100 otwiera.
Głowy sprawdzałem na sparku, ale nie sądzę żeby to była wina stołu. W pewnym momencie wnerwiłem się i całą definicję przepisałem po swojemu niestety nic to nie dało. Są w menu lampy jakieś magiczne funkcje powodujące takie działanie?

14

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

Po pierwsze sprawdź MODE`y lamp czy zgadzają się z tymi w stole.

Odp: Mac 500 ze szrotu :(

To sprawdziłem jako pierwsze. Mode 4 (jak w definicji compulite`a), tyle że nie sprawdziłem czy pracują w scroll mode. Ale miałoby to aż takie znaczenie?