Temat: 8port node

dlaczego 8port node również obsługuje 2,048 parametrów, a nie 4,096?

2

Odp: 8port node

8Port node onPC (będzie też wersja 8Port Node bez onPC w nazwie). wink
To "oczywista oczywistość" że MA Lighting chce zarobić na swojej pracy nad oprogramowaniem systemu, ale licencja na 2048 parametrów, to również dużo. Nowy górny limit dla samodzielnego grandMA2 onPC to 4096 parametrów.
Przyjęto założenie że nowe produkty onPC będą miały po 2048 parametrów i kombinacja dowolnych dwóch z nich zapełnia tą granicę 4096.
Przy użyciu samego 4Port Node onPC jego 4 wyjścia DMX zwykle nie wystarczą na pełne wykorzystanie 2048 parametrów, i do takich sytuacji jest 8Port node onPC.

Przykładowo MAC III Profile w rozszerzonym trybie zajmuje 30 kanałów DMX, ale jest to też 23 parametry (bo 7 z nich jest 16-bitowe; zajmują po dwa kanały DMX, ale liczą się jako jeden).
Zapełnienie nimi czterech linii DMX to 68 urządzeń, które zajęły 1564 parametry.
Wykorzystanie nimi do granic możliwości 2048 parametrów to 89 sztuk, zajęte 2047 parametrów, zapchane 5 linii DMX i zaczęta szósta.
I jest to sytuacja upychania, co jest rzadką praktyką w używaniu systemów grandMA, właśnie z powodu liczenia wg. parametrów a nie linii DMX.
Równoznaczność parametrów z kanałami DMX jest wyłącznie wtedy, gdy urządzenia mają wyłącznie 8 bitowe parametry sterujące.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-09-28 18:21:12)

3

Odp: 8port node

Nody nie obsługują parametrów.
Wersja oprogramowania ma softwerowo ograniczoną ilość paramertrów:
mikro 1024 , ultra light 2048 itd ...
Wersja pc natomiast ma 0 i dołączone nody są licencją na odblokowanie parametrów (taki dongle key )w zależności od tego jakiego porta sobie kupimy tyle paramertów nam odblokuje
I jeżeli pytasz o dopięcie do PC

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

4

Odp: 8port node

raczej myślałem by wykorzystywać je jako zastępstwo NPU czy NSP

5

Odp: 8port node

niestety nody to nie procesory

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

6

Odp: 8port node

Nie. Node onPC nie obliczają parametrów - tylko dają licencje samodzielnemu grandMA2 onPC.
NSP działa z grandMA2 onPC podobnie jak 4Port Node onPC będzie (licencja 2048 parametrów), tylko że nie obsługuje sieci 1Gbit.
Sprzętowe rozszerzenie obliczania parametrów w systemie grandMA2 to tylko MA NPU.
Dodawanie samych gniazdek do sieci grandMA2 z konsoletami to 4Port Node i 8Port Node (nieważne czy onPC czy nie - wtedy to bez znaczenia).
Jak dotąd nie ma słowa o tym aby 8Port Node i 4Port Node miały chodzić z grandMA1.