16

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

ale trzeba być ułomnym (nieobrażający nikogo) aby robić pomiary przy jednym metrze..
bo brzy takiej odległości nawet zoom dużo niemienia...

ale co do tematu najlepiej zrobić porównanie stawiając parę lamp o podobnych parametrach i zaświecić na zbliżoną powierzchnię i tam dokonać pomiarów.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

17

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Padlo pytanie za co Martin dostal nagrode na targach plasa. Generalnie nalezy zaczac od tego ze tych nagrod tam jest dosc sporo w roznych dziedzinach. Dla plasy jako organizacji wazne przy przyznawaniu tych nagrod sa rozne parametry i zagadnienia na ktore czesc z nas nie zwraca az tak bacznej uwagi. Wracajac do tematu zlota nagrode czyli glowna otrzymal CAST SOFT za blacktraxa. Co do kolejnych nagrod  a jest ich w sumie z glowna osiem to powerdrowaly do Stageco, Digital & Future Technologies, Taita, Avolites, Robe, Martina, JBL. W przypadku Martina bo o niego bylo pytanie sedziowie stwierdzili "It's a new benchmark for automated lighting spots"". Czy slusznie, to juz kazdego prywatna opinia, ja mam swoja ale zostawie ja dla siebie ;-)

Wtracajac sie do walki dystrybutorow i realizatorow nt. washy ledowych chcialbym zwrocic uwage na to, ze nie ma lampy do wszystkiego. Generalnie kazda jest zla albo dobra zalezy jakimi kryteriami ja ocenimy. Generalnie od jakiegos czasu jest tendencja do tego zeby kupic jedna oprawe i zeby nia obgonic wszystko co sie da i zastapic kazda inna lampe bo i to i to jest washem;-)

Jezeli mowimy o fotmetri jako o tych ulotkach marketingowych co rozdaja producenci to ja z tego wagonika wysiadam, Ci co sie troche wgryzli w temat wiedza dlaczego. Generalnie polecam postawic, pomierzyc, potestowac i wyciagnac wnioski, bo to ze oprawa jest dobra dla pana X to absolutnie nieznaczy ze bedzie dobra dla pana Y.

Wracajac jeszcze na sekunde do Martina Vipera (niech bedzie cos na temat w poscie;-) ) mialem okazje na szybko potestowac i pomierzyc sobie ta lampke, porozmawiac z panem z Martina na jej temat i generalnie osobiscie i uwazam ja za ciekawa i warta mocniejszego zglebienia tematu.

Pytanie odnosnie tego mydla na gobosach itp. mozesz bardziej przyblizyc temat? Ktora tarcza, jaki zakres zoom`u itd?

18

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

KacperP napisał/a:
avekamil napisał/a:

Widzę, że błyszczysz w regułkach smile

Skoro tak chcecie to nazywać wink

avekamil napisał/a:

Natężenie oświetlenia zwykle podawane jest w luxach i sobie porównam na jakiej odległości jest większa wartość.. ot tak sobie smile ...

Największe natężenie będzie przy jak najmniejszej odległości. Przy trochę większych odległościach będzie ona spadać proporcjonalnie do kwadratu odległości.


To logiczne

I dlatego jest mi potrzebna fotometria vipera ... poczekam i aż wydadzą i sobie porównam.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

19

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

makon napisał/a:

A co do kolorów to rozumiem, że piszesz o czerwonym, zielonym i niebieskim? Bo reszta kolorów szczególnie, żółty i pomarańcz jest tragiczny w A7/M301, szczególnie to widać na plamie zaświeconej na powierzchni.

Idzie wyciągnąć zółty - trzeba się przyłożyć do własnych palet - fakt na powierzchni obserwowanej z bliska nie wygląda to idealnie ale wiązka w powietrzu wygląda przyzwoicie. Co do pomarańczu to co jakiś czas coś poprawiam - czegoś mu brakuje.

Ostatnio edytowany przez vandj (2012-09-15 17:29:27)

20

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Małe co nieco o nieostrzeniu Vipera:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= … nt_count=1
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= … nt_count=1

21

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

1. fotka super
2. fotka już czegoś brakuje, trochę "mdłe" te szpileczki, nie chce wywoływać wielkiej dyskusji ale na zamieszczonym poniżej linku z VL3000 wydają mi się ostrzejsze.
Może to być kwestia zdjęcia, ilości dymu itp., ale właśnie o to mi chodziło, że te gobo Vipera nieco są rozjechane w przestrzeni jak się patrzy w soczewkę. Na zdjęciu, zamieszczonym przez Kacpra, czym dalej od soczewki tym gorzej z ostrością.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= … mp;theater

PS. Nie wiem czy dobrze wkleiłem link do fotki i jak widać całe zdjęcie posiada ziarno.

Ostatnio edytowany przez makon (2012-10-11 14:45:15)

22

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Może na świetle znam się mało ale na fotografii tak jak i na świetle, wydaje mi się że jest to kwestia zrobienia fototki i warunków

ISO, przesłona, czas migawki = ruch gobo

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

23

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

zgadzam się z Tobą krzyzak co do foto. Zdjęcie z VL3000 było na statycznym gobo, w Viperze nie wiem. Pisałem już, że to może być kwestia tylko fotki.
Ale dokładnie taki detal zauważyłem na prawdziwym urządzeniu na targach w kwietniu stąd było moje pytanie czy coś z tym zrobiono. Jeśli to nie jest tylko kwestia zdjęcia to oznacza, że problem pozostał, jeśli fotka to został rozwiązany.
Mam nadzieję, że teraz Kacper dokładnie wie co miałem na myśli zadając kilka tygodniu temu pytanie w kwestii ostrzenia gobo.

Dopisano:

Chyba źle początkowo zrozumiałem Twoje równanie ISO, przesłona, migawka;)

Ostatnio edytowany przez makon (2012-10-11 19:53:03)

24

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Jak będzie okazja to zrobię zdjęcie wszystkich gobo w kontrze gdy są nieruchome.
Ja wiem co masz na myśli, ale ja zupełnie o czym innym mówię. Też posłużę się analogią do fotografii.

Viper ma optykę dużej sprawności, czyli między innymi tor optyczny o dużej szerokości. Odpowiada to sytuacji w fotografowaniu tzw. jasnym obiektywem o szeroko otworzonej przesłonie.
Nigdy nie było problemu z ostrzeniem gobo w Viper. W wąskich kątach świecenia jest po prostu mała głębia ostrości w powietrzu i tylko tyle.
To jest już elementarna optyka. Albo dużo światła, albo duża głębia ostrości. Nie ma na to obejścia, to nie kwestia "poprawienia".

W jasnej optyce przechodzi dużo światła, ale w wąskich kątach głębia ostrości jest bardzo mała. Przy szerokim świeceniu, tak jak w szerokich kątach obiektywów foto, głębia ostrości jest bardzo duża nawet przy szerokiej przesłonie.
Może się i nie znam, ale świecenie gobo w kontrze i tak stosuje się w możliwie jak najszerzej się da.

Lampa Vipera ma strumień 85000 lumenów, głowa przekracza 25000 lm. Sprawność optyki to wtedy 29%.
Lampa w MAC III ma strumień 135000 lumenów, głowa 33800 lm. Sprawność optyki to wtedy 25%.
Lampa w VL3000 Spot ma strumień 110000 lumenów, głowa 20000 lm. Sprawność optyki to wtedy 18%.
Oto dlaczego są różnice w głębiach ostrości.

Gdyby Martin "poprawił" głębię ostrości to by zrobił głowy takie same jak już były, a naprawdę nie o to chodzi.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-10-12 08:45:48)

25

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Znam zasady przesłony i głębi ostrości. Szkoda tylko, że Twojego tłumaczenia nie potrafili wyjaśnić panowie na targach.

A co do nowych głów to o jakie głowy chodzi? rozwin mysl

26

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

makon napisał/a:

A co do nowych głów to o jakie głowy chodzi? rozwin mysl

??

27

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

KacperP napisał/a:

Gdyby Martin "poprawił" głębię ostrości to by zrobił głowy takie same jak już były, a naprawdę nie o to chodzi.

to co takiego nowego zrobił Martin? jeśli nie chodzi między innymi o ostrość w spotach to o co?

PS. Rozumiem, że opierasz swoje twierdzenia na podstawie własnego doświadczenia zdobytego w pracy z różnymi urządzeniami?

EDIT: Dopisanie zdania

Ostatnio edytowany przez makon (2012-10-12 12:51:25)

28

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

makon napisał/a:

to co takiego nowego zrobił Martin?

Powtórzę zatem:

KacperP napisał/a:

Lampa Vipera ma strumień 85000 lumenów, głowa przekracza 25000 lm. Sprawność optyki to wtedy 29%.
Lampa w MAC III ma strumień 135000 lumenów, głowa 33800 lm. Sprawność optyki to wtedy 25%.

A w sytuacji gdy:

KacperP napisał/a:

Lampa w VL3000 Spot ma strumień 110000 lumenów, głowa 20000 lm. Sprawność optyki to wtedy 18%.

sprawność świetlna optyki MAC III względem optyki VL3000 Spot (którego wywołałeś do porównania) jest większa o 38%.
Sprawność świetlna optyki MAC Viper względem optyki VL3000 Spot jest większa o ponad 60%.

makon napisał/a:

jeśli nie chodzi między innymi o ostrość w spotach to o co?

Proponuję jednak nie wmawiać po raz kolejny (tak jak tutaj) że powiedziałem coś, czego tak naprawdę nigdy nie mówiłem.
Mówiłem o głębi ostrości, a to zupełnie co innego. Sama ostrość jest bardzo dobra, między innymi dzięki dużym soczewkom.
Jeśli czytam że

makon napisał/a:

Znam zasady przesłony i głębi ostrości.

to zaczynam widzieć wewnętrzną sprzeczność.

29

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

A jaki sens ostrości gobo w spotach jeśli jest o małej głebi?
Tyle co się znam to np. lepiej jak gobo jest ostre "głębiej" niż tylko w wybranym obszarze. To jest właśnie to co miałem do zarzucenia Viperowi na targach, ostrość o małej głębi, dyskusja trwa a ja nadal nie wiem czy to poprawiono czy nie?
Najważniejsze, że jest przepaść w stosunku do bardzo zasłużonego MAC700 Spot, w którym głębia ostrości była dość słabym punktem, ale to lampa z długim już stażem.

Ja nie twierdze, że Viper i MACIII (chyba ten produkt nie osiągnął na rynkach tego co się spodziewano) nie ma lepszej skuteczności niż VL3000. Tylko, że Viper został wykonany jakieś 10lat później niż VL3000 więc postęp technologiczny jest oczywisty.

Nigdy Kacper nie potrafisz napisać, że faktycznie może być coś w produktach oferowanych przez LTT nie tak.
Nie ma idealnych urządzeń, VL mają swoje wady, Martiny, ClayPaky etc..

Kacper, szanuje Twoją ogromną wiedzę teoretyczną, jednak dyskusję z Tobą zawsze pozostaną tylko dyskusjami o tym co jest na papierze, w dokumentach.

Co do wielkości soczewek to zawsze wolałem lampy z dużą soczewką, zawsze to ładniej wygląda.

Temat ostrości gobo w Viperze dla mnie zakończony, bardzo ładny gobos na pierwszym zdjęciu. Mam nadzieje zobaczyć urządzenie na scenie.

30

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

makon napisał/a:

To jest właśnie to co miałem do zarzucenia Viperowi na targach, ostrość o małej głębi, dyskusja trwa a ja nadal nie wiem czy to poprawiono czy nie?

A czy "poprawiono" taką samą "wadę" w VL880?

makon napisał/a:

Nigdy Kacper nie potrafisz napisać, że faktycznie może być coś w produktach oferowanych przez LTT nie tak.
Nie ma idealnych urządzeń, VL mają swoje wady, Martiny, ClayPaky etc..

Nie będę przytakiwał nad sugerowaniem wady wobec cechy która wynika z ograniczeń fizyki i aktualnego stanu technologii, kiedy nie ma wady konstrukcyjnej. Na jakiej podstawie te sugestie że coś ukrywam, robię uniki?

makon napisał/a:

Kacper, szanuje Twoją ogromną wiedzę teoretyczną, jednak dyskusję z Tobą zawsze pozostaną tylko dyskusjami o tym co jest na papierze, w dokumentach.

Sposób postawienia przez szanownego kolegę tezy na mój temat sugeruje, że moja wiedza oraz jej zdobywanie to była sama teoria, papiery i dokumenty. Chcę się upewnić: Czy trafnie zrozumiałem intencję?
Czy praca w LTT oddziela mnie od świata zewnętrznego i praktycznych stron naszej branży?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-10-12 20:58:39)