Temat: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Pytanie do Kacpra: Możesz mi powiedzieć za co on dostał nagrodę ? Szukałem, szperałem i nie widziałem nic co można by było uznać za innowację.

Czy po prostu rozstrzyganie kto ma dostać nagrodę jest ustawione tak jak polskie przetargi?
Rozumiem, że np: SHARPY dostał w zeszłym roku nagrodę za innowacyjność, bo bez dwóch zdań jest to produkt przełomowy - ale MAC Viper ?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

2

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

avekamil napisał/a:

Rozumiem, że np: SHARPY dostał w zeszłym roku nagrodę za innowacyjność

Sharpy to dwa lata temu. W zeszłym roku nagrodę dostała Aura.

avekamil napisał/a:

ale MAC Viper ?

Uzasadnienie to "Stanowi nowy punkt odniesienia dla automatycznych świateł spot"
Viper ma lampę 1000W, ale ze strumieniem wyjściowym rzędu 25000 lm może konkurować ze spotami 1500W, a to przy wymiarach i masie minimalnie większych od głów 700W.
Wygląda też na to że tak samo jak w MAC III zmiana zoom nie będzie znacząco zmieniać strumienia.

3

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

A czy dużo się w lampie zmieniło od targów we Frankfurcie?

4

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Co rok to nagroda dla Martina smile

ale Aura to jakoś szału nie robi
strasznie plastikowe to urządzenie hmm

5

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

KacperP napisał/a:
avekamil napisał/a:

ale MAC Viper ?

Uzasadnienie to "Stanowi nowy punkt odniesienia dla automatycznych świateł spot"
Viper ma lampę 1000W, ale ze strumieniem wyjściowym rzędu 25000 lm może konkurować ze spotami 1500W, a to przy wymiarach i masie minimalnie większych od głów 700W.
Wygląda też na to że tak samo jak w MAC III zmiana zoom nie będzie znacząco zmieniać strumienia.

Ale pod to można podciągnąć większość, nowoczesnych głowic. Każde pokolenie świeci mocniej przy mniejszym poborze energii.
ClayPaky QWO 800 Spot też ma na wyjściu około 35tyś luxów - przy lampie 800W?

Nie próbuje negować tego że Viper to zła głowa, ale chodzi mi o zasadność rozdawania na lewo i prawo nagród mimo, że powód przyznania jest kontrowersyjny.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

6

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

avekamil napisał/a:


Nie próbuje negować tego że Viper to zła głowa

?

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

makon napisał/a:

A czy dużo się w lampie zmieniło od targów we Frankfurcie?

Przypuszczam że firmware się mocno zmienił. Będą też następne.

artmajster napisał/a:

ale Aura to jakoś szału nie robi

Wiem o tym pokazie "porównawczym", w którym demonstrowano pożyczoną Aurę włączając tylko soczewkę. wink

artmajster napisał/a:

strasznie plastikowe to urządzenie hmm

A jakie ma być przy tej wielkości i wadze? Może jakaś prawdziwa wada?  wink

avekamil napisał/a:

ClayPaky QWO 800 Spot też ma na wyjściu około 35tyś luxów - przy lampie 800W?

"Też?"Ja mówię o strumieniu wyjściowym. Te 35k lux to natężenie oświetlenia w osi centralnej z 5 metrów. Dlaczego akurat z 5 metrów a nie z 10 lub 20? wink A może to jednak zupełnie inne parametry? wink
Jeśli ktokolwiek nauczał, że można tak po prostu zestawić liczby strumienia i natężenia jako porównanie, to niech zwróci Tobie pieniądze.
Tak dla porównania to Vari-Lite VL880, używający takiej samej lampy co wspomniany CP, ma wyjściowy strumień do 19000 lumenów.

avekamil napisał/a:

Nie próbuje negować tego że Viper to zła głowa,[...]

A ja właśnie neguję twierdzenia że Viper jest zły.  tongue

avekamil napisał/a:

[...]ale chodzi mi o zasadność rozdawania na lewo i prawo nagród mimo, że powód przyznania jest kontrowersyjny.

Nagród na tych targach rozdano dość dużo.

(edit)
*autopoprawki

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-09-12 08:39:23)

8

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Nie wiem czy firmware ma duży wpływ np. na ostrzenie gobo "w przestrzeni". Mam tu na myśli sytuację gdy gobo jest tylko ostre na ścianie a patrząc w kierunku soczewki jest "mydło" i odwrotnie. Taka sytuacja była we Frankfurcie i mina Panów z Martina była nietęga. Skoro są tam szklane goba to nie wiem skąd taki problem powstał. Mam nadzieję, że zostało to wyeliminowane i kilka innych niedociągnięć. Bo jeśli nie, to lampa typu SPOT może sobie świecić nie wiem jak jasno ale tylko u producenta na magazynie.


Co do AURY to, kiedyś oglądałem program "Bitwa na głosy" w TV i jak się nie mylę to były tam używane AURY, czego się dowiedziałem dużo później. Oglądając ten program zwróciłem uwagę na lampę, która wyglądała jak przypadkowa, rozmazana plama w obrazku. Najkrócej pisząc - dramatycznie. Jeszcze raz podkreślę, że nie wiedziałem wtedy, że to AURA. Pamiętam kiedyś KacperP, jak pisałeś, że AURA spokojnie może zastąpić w obrazku VL500/550 - bez komentarza. AURA jest zwykłym washem full RGBW, a soczewka w Aurze nie jest nic bardziej innowacyjna jak ringi w Robe itp..
Stąd pewnie zdziwienia innych osób skąd te nagrody dla Martina.

A zupełnie inna sprawa, że wszyscy producenci wciskają bardzo mocne lampy, w małe urządzenia co powoduje szereg problemów z temperaturą wewnątrz, zużyciem części, wydajność żarówki spada poniżej połowy dużo szybciej niż w starszych konstrukcjach itp..
Trochę jest jak z samochodami z coraz mniejszego silnika coraz większa moc, efekt? Zamiast 500tyś km silnik robi 200tys km.

9

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

Michał napisał/a:
avekamil napisał/a:


Nie próbuje negować tego że Viper to zła głowa

?

nie pisz postów po 26h pracy wink

@Kacper masz gdzieś fotometrię tego vipera ? Nie mogę nigdzie znaleźć tej specyfikacji. Porównał bym sobie jasność urządzenia jaką podaje producent.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

10

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

KacperP napisał/a:

Wiem o tym pokazie "porównawczym", w którym demonstrowano pożyczoną Aurę włączając tylko soczewkę.

nie wiem o czym piszesz
ja miałem okazję "pobawić się" jedną sztuką przez dłuższą chwilę

KacperP napisał/a:

A jakie ma być przy tej wielkości i wadze? Może jakaś prawdziwa wada?

jak się pierwszy raz ruszyła to myślałem że się coś zepsuło - rusza się jak puste plastikowe pudełeczko
poza tym mocy światła ma niewiele a kolorowe tło szału nie robi

takie jest moje SUBIEKTYWNE zdanie
nikt nie musi się z nim zgadzać smile
jednak ja tego urządzenia nie chcę big_smile

Ostatnio edytowany przez artmajster (2012-09-12 10:06:35)

11

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

PRG zrobiło porównanie swoich konstrukcji  Best Boy, Bad Boy jak i Martina, CP oraz VL ... nie pamietam dokładnie ale sporo funkcji Martina oraz VL nie nadążało za konkurencja
No ale wiadomo jak reklamować to tylko swoje produkty i wytykać wady u innych konkurencyjnych firm.

Nie wiem czy to wina mieszania barw czy diody - fixtura numer jeden to JB a7. Kolory naprawdę wspaniale zrobione a i moc tez niczego sobie.  To tyle co do robinów i aur.

12

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

vandj napisał/a:

Nie wiem czy to wina mieszania barw czy diody - fixtura numer jeden to JB a7. Kolory naprawdę wspaniale zrobione a i moc tez niczego sobie.  To tyle co do robinów i aur.

To chyba normalne, że urządzenie z osobnymi diodami, nie fullcolor będzie mocniejsze, więc takie porównanie nie na miejscu.
A co do kolorów to rozumiem, że piszesz o czerwonym, zielonym i niebieskim? Bo reszta kolorów szczególnie, żółty i pomarańcz jest tragiczny w A7/M301, szczególnie to widać na plamie zaświeconej na powierzchni.
Robin, Aura, DTS NRG - mieszają kolory bez porównania lepiej.

EOT

13

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

artmajster napisał/a:
KacperP napisał/a:

Wiem o tym pokazie "porównawczym", w którym demonstrowano pożyczoną Aurę włączając tylko soczewkę.

nie wiem o czym piszesz
ja miałem okazję "pobawić się" jedną sztuką przez dłuższą chwilę

Oj, a myślałem że już wszyscy słyszeli o tym pokazie jak "Aura nie świeci".

artmajster napisał/a:

poza tym mocy światła ma niewiele a kolorowe tło szału nie robi

Nigdy nie było mowy o tym że to sama z siebie bardzo silna głowa. Aura jest silna jak na swoją wagę, wymiary i pobór mocy przy jednoczesnym dysponowaniu dobrym zoom.

artmajster napisał/a:

takie jest moje SUBIEKTYWNE zdanie
nikt nie musi się z nim zgadzać smile
jednak ja tego urządzenia nie chcę big_smile

Ależ nie ma przymusu big_smile Tylko należy uważać bo sporo firm próbuje upodobnić swoje rzeczy do Aury wink

makon napisał/a:

Mam tu na myśli sytuację gdy gobo jest tylko ostre na ścianie a patrząc w kierunku soczewki jest "mydło" i odwrotnie. Taka sytuacja była we Frankfurcie i mina Panów z Martina była nietęga. Skoro są tam szklane goba to nie wiem skąd taki problem powstał.

A mnie jakoś nic mi nie wiadomo o takim problemie.
Mamy tu Vipera (sądząc po numerze seryjnym egzemplarz nr 13  lol ), bawiliśmy się nim. Mam swoje zastrzeżenia do niego, ale nie jest nim jakość projekcji z tarczy "aerial gobo". Zawsze i we wszystkim można znaleźć punkt "zaczepienia", ale poproszę o wskazanie głowy tego typu która robi lepszą projekcję w przestrzeni.

makon napisał/a:

Co do AURY to, kiedyś oglądałem program "Bitwa na głosy" w TV i jak się nie mylę to były tam używane AURY, czego się dowiedziałem dużo później. Oglądając ten program zwróciłem uwagę na lampę, która wyglądała jak przypadkowa, rozmazana plama w obrazku. Najkrócej pisząc - dramatycznie.

W bitwie na głosy na próby były brane różne urządzenia i generalnie każdego dnia inne. Miałem z "Bitwą na Głosy" do czynienia osobiście, miałem okazje do testów i porównań. Co do pokazania się Aury- może to był ten odcinek, może nie. W Aurze chodzi o to aby nie wyglądała w kontrze jak szereg małych źródeł - i to się udało.
"Dramatycznie"? Co kto lubi smile My dysponujemy wieloma pochlebnymi opiniami.

makon napisał/a:

AURA jest zwykłym washem full RGBW, a soczewka w Aurze nie jest nic bardziej innowacyjna jak ringi w Robe itp.. Stąd pewnie zdziwienia innych osób skąd te nagrody dla Martina.

Szczerze mówiąc, to ja naprawdę nie jestem i nigdy nie byłem w jury targów Plasa. Ani ja, ani LTT nie mamy wpływu na takie rzeczy.

makon napisał/a:

A zupełnie inna sprawa, że wszyscy producenci wciskają bardzo mocne lampy, w małe urządzenia co powoduje szereg problemów z temperaturą wewnątrz, zużyciem części, wydajność żarówki spada poniżej połowy dużo szybciej niż w starszych konstrukcjach itp..

U jednych powoduje, u innych nie powoduje. Wielkość urządzenia ma swoje znaczenie, ale raczej drugorzędne. Sposób odprowadzania ciepła się liczy.
Martin akurat nie ma problemów z chłodzeniem. To naprawdę nie taki przypadek  big_smile Chłodzenie które opracowano jeszcze dla TW1 sprawdziło się znakomicie. Szklane zwierciadło dichroiczne i duży radiator (przypominający zestaw talerzy) robią swoje. Warianty tego chłodzenia użyte w MAC III i Viper też sprawują się bardzo dobrze. Dzięki temu również ilość ciepła w świetle jest minimalna.

avekamil napisał/a:

@Kacper masz gdzieś fotometrię tego vipera ? Nie mogę nigdzie znaleźć tej specyfikacji. Porównał bym sobie jasność urządzenia jaką podaje producent.

Szczegółowych plików ies/ldt jeszcze nie dali. Jaką wielkość nazywasz "jasność"? Jak będziesz to mierzył?

vandj napisał/a:

PRG zrobiło porównanie swoich konstrukcji  Best Boy, Bad Boy jak i Martina, CP oraz VL ... nie pamietam dokładnie ale sporo funkcji Martina oraz VL nie nadążało za konkurencja

PRG Bad Boy... dużo ma w sobie, na wyjściu 48000 lumenów mając lampę 1200W to fajny wynik, ale okupiony masą 75,8 kg. Cuda się nie zdarzają wink PRG nie podało też KIEDY jest te 48000 lumenów. Zgaduję że przy najszerszym świeceniu, ale z takim zakresem zoom obawiam się że sporo z tego strumienia zostanie zjedzone.

Dzięki za przypomnienie o PRG, bo dzięki temu znalazłem filmik reklamujący rzetelność ich pomiarów:
http://www.prg.com/our-products/fixture-comparison/
Wszystko niby pięknie, kula integracyjna do pomiaru strumienia, ale... okienko czujnika spektrometru nie jest osłonięte przed strumieniem bezpośrednim (zasadnicze założenie pomiarów kulą Ulbrichta), a kula jest dziurawa. Do silnie kierunkowych źródeł kula nie da rady równomiernie rozprowadzić światła, przez to pomiary są do bani i w żaden sposób nie są porównywalne co do proporcji, szczególnie jak kula ma dodatkowo tak poważne wady konstrukcyjne jak ta w PRG. Nie ma też ani słowa o pomiarze poprawki na wchłanianie światła przez obce obiekty.
Takie pomiary taką kulą to lipa i to z przytupem. Chyba to pokażę w zakładzie techniki świetlnej  lol

(edit)

makon napisał/a:

To chyba normalne, że urządzenie z osobnymi diodami, nie fullcolor będzie mocniejsze, więc takie porównanie nie na miejscu.

Dokładnie. Światło z osobnych diod znacznie łatwiej zebrać jak z diod wielochipowych o większych powierzchniach. W podobny sposób regulacja zoom lubi "zjeść" część strumienia.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-09-12 12:26:20)

14

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

KacperP napisał/a:
avekamil napisał/a:

@Kacper masz gdzieś fotometrię tego vipera ? Nie mogę nigdzie znaleźć tej specyfikacji. Porównał bym sobie jasność urządzenia jaką podaje producent.

Szczegółowych plików ies/ldt jeszcze nie dali. Jaką wielkość nazywasz "jasność"? Jak będziesz to mierzył?

Widzę, że błyszczysz w regułkach smile .. ja zrobię to łopatologicznie. Spojrze na fotometrię jednego urządzenia a później na fotometrię drugiego. Natężenie oświetlenia zwykle podawane jest w luxach i sobie porównam na jakiej odległości jest większa wartość.. ot tak sobie smile ... No chyba że muszę do CERN'u pojechać zahaczając o IBJ a wcześniej kończyć 5 letnie studia z zakresu pomiarów oświetlenia , by móc takiego porównania dokonać ? :]

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

15

Odp: MAC Viper zdobył nagrodę: PLASA AWARDS for Innovation

avekamil napisał/a:

Widzę, że błyszczysz w regułkach smile

Skoro tak chcecie to nazywać wink

avekamil napisał/a:

Natężenie oświetlenia zwykle podawane jest w luxach i sobie porównam na jakiej odległości jest większa wartość.. ot tak sobie smile ...

Największe natężenie będzie przy jak najmniejszej odległości. Przy trochę większych odległościach będzie ona spadać proporcjonalnie do kwadratu odległości.