Temat: sterownik LED TOUCH ADJ

Witam kolegów,
jestem początkującym "świetlikiem" i proszę o pomoc. Posiadam sterownik LED TOUCH ADJ (zdaję sobie sprawę z tego, że jest to zabawka, ale na potrzeby dekoracji światłem lub prostej scenografii na chwilę obecną wystarcza mi w zupełności) oraz kilka LED PAR64 RGBW od Flash'a. Problem polega na tym, że po podłączeniu Ledów do sterownika nie działają one tak jak powinny. Przykładowo w sterowniku zaprogramowane są jakieś sceny jednak urządzenia nie współgrają z tym i wariują (jak dajmy na to powinien być kolor czerwony to robi się dyskoteka) Tak jakby jakieś błędne sygnały były wysyłane. Może jest to kwestia tego, że źle adresuje kanał dmx ale próbowałem na wiele sposobów i sprawdzałem na sterowniku Elation i na nim akurat działały.

Mógłby ktoś mi pomóc (spotkać się we Wrocku) lub sprawdzić ten sterownik czy jest z nim wszystko ok bo nie sądzę, żeby ADJ nie współgrał z Flash'em.

PS. Nie wiem czemu wcześniej moja wypowiedź nie została opublikowana w całości.

Ostatnio edytowany przez ChoryGraf (2012-09-02 16:29:57)

2

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

ChoryGraf napisał/a:

Witam kolegów,
jestem początkującym

użytkownikiem internetu? :]

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

big_smile

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Użyj kalkulatora DMX http://prosklep.com/dmxn/dmx.php   wylicz i ustaw jeżeli dalej bd. Ci się tak robić to musisz sam pogrzebać w adresach w LED wink

5

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Jeżeli chodzi o adresy dmx to we Flashu powiedziano mi że rgbw adresuje się co 4 (czyli 1, 5, 9, 13 itd?) ale lampy mają 9 kanałów. Tak jak pisałem przy zwykłym sterowniku lampy działają prawidłowo, a w tym jakieś syfy się robią. Pytanie czy jest to kwestia walniętego sterownika, czy może terminator by załatwił te zakłócenia? Najlepiej byłoby chyba sprawdzić go jeszcze na ledach lub led barach od ADJ tak jak prezentowane jest to na firmowym filmiku.
http://www.americandj.com/ProductDetail … umber=1933
Będę wdzięczny za pomoc  w rozwiązaniu irytującego mnie problemu!

6

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Skoro lampy mają po 9 kanałów, to je tak adresuj, nie co 4, tylko co 9, zaczynasz od 1, potem 10 i tak dalej. Powinno działać.

7

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Zrób po prostu tak jak Ci mówiłem wink)
Też jestem początkujący ale na kilku imprezach już byłem wink

8

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Jeżeli chodzi o adresowanie co 9 kanałów to niestety nic nie zmienia. Lampy nadal wariują i przykładowo jak na sterowniku dioda jest czerwona to PAR świeci na niebiesko. Próbowałem na różne sposoby ustawiać adresy i jak sterownik obsługuje do 6 indywidualnych urządzeń to przy dwóch już działają one nie tak jak trzeba.
Wcześniej zamieściłem filmik sterownika. Może nakręcę swój filmik żeby pokazać jak to działa a jak nie działa.

Ajuto sad

9

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

A ustaw na lampie tak (Urządzenie pierwsze-adres1-switch 1 okey teraz drugie urządzenie ... Urządzenie drugie i na lampie ustaw 1+5 na -switch i powinno działać normalnie RGB

10

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Ja bym proponował żebyś ustawił wszystkie na taki sam adres (dla testów). Jak będą działać zgodnie z oczekiwaniami, to masz gdzieś błąd w adresowaniu, jak nie to będziemy myśleć dalej.

11

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Jeśli masz na stole zaprogramowane jakieś sceny to upewnij się czy były one programowane dla dokładnie tego samego urządzenia oraz czy adresy dmx są również takie same. Czyli np. czy nie zaczynały się od 100 a nie od 1.

12

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Dobra sugestia, ale jak w praktyce mogę to sprawdzić? I rozumiem, że ewentualnie najlepiej wyczyścić pamięć i samemu ustawić gotowce?

13

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

Czy nie jest przypadkiem tak, że jeżeli zaadresujemy urządzenie jako 9 kanałowe, to on będzie rozbity na 3 fixtury w tym sterowniku ? Mam u siebie podobny motyw, sterownik flasha, i tak zwane skanery. Jeden skaner - urządzenie 11 kanałowe, jak więcej to 2 skaner itd. Wię podejrzewam, że tutaj jest podobnie. Jeżeli 1 par zaadresujemy, to będzie rozbity na 3 urządzenia, każde odpowiada za kolejne kanały DMX. Czyli 1 urządzenie to pierwsze 4 kanały, następne kanały 5-8, ostatni kanał 9. Sprawdź manualnie czy tak jest.

14

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

RTFM !!!!
The LED Touch is used to control units with 3 & 4 channels, so
LED Touch? DMX Configurationwhen you operate more than one unit, please set the addresses for the first six units as shown below:
DMX Modes: RGBD/S, RGBD, RGBW, & RGB
Units 1 2 3 4 5 6
Addresses 1 5 9 13 17 21

czyli tylko tryb 3 lub 4 kanałowy
jeżeli tych czegokolwiek ledowego nie idzie przełączyć na rgb lub rgbw to nara...

ps. i tu powinien być koniec tematu...

Ostatnio edytowany przez mrówa (2012-09-05 19:40:10)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

15

Odp: sterownik LED TOUCH ADJ

W sterowniku można wybrać ustawienie rgb lub rgbw. Natomiast ledy są rgbw i ustawienia kanałów 1,5,9,13... nic nie daje.
Może postaram się zrobić filmik, żeby było lepiej widoczne o co chodzi.

Jeszcze raz zapytam, czy ktoś w okolicach Wrocka nie udzieliłby mi pomocy w tej sprawie?