Temat: Sunstrip Active

Witam kolegów. Mam problem z showtec sunstrip active DMX

mianowicie przy odpalaniu jakiś wizualizacji w głośnikach pojawia się brumienie. jak to obejść

2

Odp: Sunstrip Active

rozdzielić zasilanie audio i świateł

Odp: Sunstrip Active

no dobra a jesli nie ma możliwości?

4

Odp: Sunstrip Active

postaraj się nie prowadzić kabli od światła wzdłuż kabli dźwiękowych

Odp: Sunstrip Active

nawet jak przepinam na inna faze dzwiek i na inna swiatlo to przy zapalaniu sie poszczegolnych dimmerow  slychac charakterystyczny brum.

nie wiem czy gdybym dal wtyczki bez bolca czy to by pomogło

6

Odp: Sunstrip Active

Możesz spróbować wpiąć między kolumny a końcówki (lub między kolumny a mikser w zależności czy masz paczki aktywne czy pasywne) di-box'y. Czasem pomaga.

7

Odp: Sunstrip Active

tjakuszewicz napisał/a:

Możesz spróbować wpiąć między kolumny a końcówki

Akurat tam di-boxa bym nie wpinał, bo kolumny tej imprezy nie zagrają, a di-box nie zagra już nigdy.

Wtyczki bez bolca hmm... ja właściwie kierował bym się w stronę sprawdzenia, czy wszędzie gdzie należy to uziemienie kolega posiada.

8

Odp: Sunstrip Active

Zakłócenia lecą /// wow, urwało mi posta /// po zerze. Masz 3 wyjścia:
- pogodzić się z brumem,
- jeśli masz procesor głośnikowy wyciąć wąskim filtrem (notch) 50 Hz (zabawny, ale czasem pomagający sposób smile )
- używaj dimmera jak switcha, czyli albo na 0% albo na FULL.

Ostatnio edytowany przez lamp_art (2012-08-25 23:43:34)

9

Odp: Sunstrip Active

MsAudioLighting napisał/a:

nie wiem czy gdybym dal wtyczki bez bolca czy to by pomogło

Nie polecał bym, wszystko co tylko się da powinno być uziemione, a teorie że "lepiej bez różnicówki bo będzie wybjać" to mit, wystarczy zastosować większą ich ilość na poszczególne obwody a nie wszystko uwieść na jednej.
Kwestia rozdzielenia zasilania też jest dyskusyjna bo tak naprawdę jak są na ścianie dwa gniazda np. 63 i 125 to najczęściej i tak są zasilane z jednego wlz czy zk. Miało by to sens jeżeli były by np. dwa oddzielne agregaty lub linie z dwóch różnych transformatorów które zapewniają separację.

Ostatnio edytowany przez Stanley (2012-08-25 20:25:08)

Patrz w lusterka. Sprawdź dwa razy.
    MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !

10

Odp: Sunstrip Active

ja mam wszystko zawsze uziemione. gdzieś tam slyszalem ze niby pomaga. ale nie sprawdzalem, różne teorie chodzą... Stanley masz racje z tymi gniazdami to nawet przy scenach czasem stoi Zetka to ma niby dwa gniazda 32 i 63 ale z jednego zasilane wiec dupa ała smile

11

Odp: Sunstrip Active

co do urywania uziemienia to faktycznie pomaga, szczególnie przy multimediach, nawet gdy ground loop nie daje rady to urwanie bolca niweluje brum wizyjny - oczywiście nie jest to rozwiązanie Pro, ale pomaga

12

Odp: Sunstrip Active

proponuję pomyśleć o dławiku elektrycznym - nie znam tematu dokładnie, od elektryka zajmującego się zasilaniem na imprezach wiem, że elegancko eliminuje wszelkie brumy

Ostatnio edytowany przez Mikey (2012-08-27 07:37:31)

13

Odp: Sunstrip Active

Zapewne chodzi o filtr L C, tylko pytanie co do niego podpinać, tylko mikser, końcówki też? Jeżeli cały dzwięk, to pewnie musiał by być sporej mocy a co zatym sporych rozmiarów/wagi. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Patrz w lusterka. Sprawdź dwa razy.
    MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !

14

Odp: Sunstrip Active

artis-sound napisał/a:
tjakuszewicz napisał/a:

Możesz spróbować wpiąć między kolumny a końcówki

Akurat tam di-boxa bym nie wpinał, bo kolumny tej imprezy nie zagrają, a di-box nie zagra już nigdy.

Wtyczki bez bolca hmm... ja właściwie kierował bym się w stronę sprawdzenia, czy wszędzie gdzie należy to uziemienie kolega posiada.

Tfuu... Ale wtopa. Oczywiście miało być między stół / procesor a końcówki (pasywne) lub stół / procesor a kolumny (aktywne).

15

Odp: Sunstrip Active

A ja miałem przypadek że gitara elektryczna zbierała syfy z dimera stojącego niedaleko niej smile