16

Odp: gobo grand ma 3d

Jakim innym komputerze? Jaką miał grafikę (grafiki)?
U siebie sprawdzałem na Windows 7 Pro 64-bit. Komputer stacjonarny z dość starą, ale konkretną grafiką.

17

Odp: gobo grand ma 3d

Mam laptopa lenovo    
Intel? Core i5 (2,40 GHz 1333 MHz 3 MB)
i Win 7 też 64-bit.
Jestem pewien że z kompem napewno wszystko ok.
Nie wiem o co chodzi.

18

Odp: gobo grand ma 3d

Bartek_16 napisał/a:

Mam laptopa lenovo    
Intel? Core i5 (2,40 GHz 1333 MHz 3 MB)
i Win 7 też 64-bit.

Działanie 3D jest najbardziej wrażliwy na grafikę, bo obecne procesory i wersje windows prawie zawsze są wystarczające i bezproblemowe.
Dlatego zapytam jeszcze raz o to jak jest z układem graficznym w tym laptopie. A może dokładne numery modelu laptopa? Wtedy google podpowie co tam jest.

19

Odp: gobo grand ma 3d

lenovo G560
Karta graficzna nVidia GeForce 310 m.

20

Odp: gobo grand ma 3d

Bartek_16 napisał/a:

lenovo G560
Karta graficzna nVidia GeForce 310 m.

I tu może być pies Pawłowa pogrzebany... razem z dzwonkiem.
G560 tak naprawdę ma dwie karty graficzne. Poza GF 310M jest też druga Intel HD.
Możliwe jest że zrobiła się jakaś zmiana w systemie (aktualizacja sterownika grafiki przykładowo) i grandMA 3D jest uruchamiana na tej "biurowej" grafice Intela.
Jak to skonfigurować nie wiem, nie mam zbyt dużego doświadczenia z takimi laptopami.
Czy między dniem kiedy gobo działały a dniem kiedy przestały działać nie była przypadkiem robiona zmiana np. profilu zarządzania energią?

21

Odp: gobo grand ma 3d

nie nic nie było robione. Najdziwniejsze jest to, że zainstalowałem programy na stacjonarnym kompie i zrobiłem nowe show i też to samo.

22

Odp: gobo grand ma 3d

A jakby do stacjonarnego doinstalować grandMA2 onPC (ja akurat zawsze instaluję i możliwe że gobo z gMA2 są współdzielone z 3D)? Jaka jest grafika w tym stacjonarnym?

Rozumiem cały czas że na tym laptopie wcześniej działało i nagle przestało. Na pewno ten laptop nie ma "trybów pracy"? "Ekonomiczny", "wydajny", "multimedia"? Za tym kryją się profile zasilania oraz decyzje co do używanej grafiki
Lenovo chwali się "zaawansowanym zarządzaniem energią", co tak naprawdę oznacza że komputer sam decyduje jak ma działać zakładając z góry że użytkownik zupełnie się na tym nie zna i nie powinien wtrącać.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-08-22 09:16:14)

23

Odp: gobo grand ma 3d

zaraz sprawdzę

24

Odp: gobo grand ma 3d

To tak zainstalowałem grand ma 2 i gobo wyświetlaly mi sie w 3d, nastepnie odpaliłem on pc 1, a problem dalej wystepuje.
Czynnosci te wykonałem na obu kompach takze naprawdę juz nie wiem co to moze być. Spróbuje wszystko odinstalować
i zainstaluje poprzednia wersję on pc . Tak, na laptopie i stacjonarnym wcześniej działało i nagle przestało.

25

Odp: gobo grand ma 3d

Kacper jaką masz wersję grand ma 1 ?

Ostatnio edytowany przez Bartek_16 (2012-08-22 10:19:57)

26

Odp: gobo grand ma 3d

Sprawdziłem z dwiema ostatnimi onPC 1. 6.615 oraz 6.616
A możesz zrobić zrzut ekranu z 3D jak wygląda to niewyświetlanie się gobo i mi go wysłać?

Spróbuj też suwak "Spot type" i "Beam type" dać maksymalnie na prawo, Suwaki Beam intensity i Spot intensity na 200, Ambient flare na ok 80.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-08-22 10:23:41)

27

Odp: gobo grand ma 3d

gobo wygląda tak jak zwykle w pozycji 'open'
Wszystkie opcje renderingu już sprawdzałem.

28

Odp: gobo grand ma 3d

Bartek_16 napisał/a:

gobo wygląda tak jak zwykle w pozycji 'open'
Wszystkie opcje renderingu już sprawdzałem.

Pytam o zrzut ekranu z 3D, bo już wiele razy dostawałem podobne odpowiedzi, po czym okazywały się one nieprawdą.
Poza tym u mnie rendering wygląda zdecydowanie lepiej na innych ustawieniach jak te w twoim show (ustawienia są zapamiętane w show nagranego pod 3D)

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-08-22 11:45:30)

29

Odp: gobo grand ma 3d

To tak , zrobiłem formata na kompie i na wersji 6.616 dalej problem
wystepował, na wesrsj 6.615 wszystko działa bez problemu. Sprawdzę jutro
co z tą wersją 6.616 jeszcze na jakimś innym kompie. big_smile

30

Odp: gobo grand ma 3d

Sprawdziłem na kolegi kompie i na wersji 6.616 problem też występuje. Na 6.615 wszystko ok.

Dzięki Kacper za pomoc!