Temat: gobo grand ma 3d

Witam,
uzywam grand ma on pc 1 i grand ma 3d (najnowszy soft)
i wystapił mi taki problem że nie wyświetla mi się gobo w 3d (caly czas występuje  w postaci open),
w ustawieniach rendering jest wszystko ok.
Jaka moze być tego przyczyyna?

2

Odp: gobo grand ma 3d

Aby w gMA 3D wyświetlało się gobo potrzebne są:
- poprawnie napisany plik urządzenia w show konsolety
- pliki graficzne użyte jako gobo muszą być dostępne w konsolecie i komputerze do 3D

3

Odp: gobo grand ma 3d

Biblioteka urządzenia jest poprawna na 100%. wszystkie pliki wziete ze stołu.
Wszystko mi sie wyświetlało tylko musiałem coś wcisnąc i nie moge dojśc co.

Ostatnio edytowany przez Bartek_16 (2012-08-21 09:50:52)

4

Odp: gobo grand ma 3d

A czy gobo wyświetlają się w oknie Smart?
Jeśli nie, to gdzieś "uciekły" pliki obrazków gobo. Jeśli tak, to 3D nie ma dostępu do tych samych obrazków lub jednak ustawienia renderingu (głównie "Spot type") zostały zmniejszone.

5

Odp: gobo grand ma 3d

Tak, goba wyświetlają się w oknie smart, a ustawienia w renderingu też są na 100% poprawne. Sprawdzałem na innych główkach i ciagle to samo, więc problem chyba tkwi z tym dostępem 3d do obrazków, ale ja go rozwiazać? smile

6

Odp: gobo grand ma 3d

Jakich właściwie urządzeń to dotyczy? Przed chwilą sprawdziłem u siebie na MAC 700 Profile i gobo się wyświetlają.

7

Odp: gobo grand ma 3d

Używam właśnie Mac 700 Profile, Alpha beam 300 i mac 250 krypton, ale problem dotyczy wszystkich urzadzeń z biblioteki.

Ostatnio edytowany przez Bartek_16 (2012-08-21 11:54:04)

8

Odp: gobo grand ma 3d

Jaki masz komputer?

9

Odp: gobo grand ma 3d

Jeśli na tym samym komputerze gobo wcześniej się pokazywały, to chyba nie obędzie się bez show, najlepiej zapisany spod grandMA 3D zamiast onPC. KacperP ltt com pl

10

Odp: gobo grand ma 3d

Z kompem na pewno wszystko ok smile
Do wczoraj mi wszystko dobrze chodziło. Nie wiem co sie stało.

11

Odp: gobo grand ma 3d

Zaraz podeśle pliki show.

12

Odp: gobo grand ma 3d

Wyslalem smile

13

Odp: gobo grand ma 3d

U mnie gobo w tym show wyświetlają się.
Jeśli komputer jest laptopem (zgaduję po dość oszczędnych ustawieniach renderingu w show z 3D) i ma podwójną grafikę (są takie że ma zintegrowaną grafikę "biurową" i dodatkową "do grania") to aktualizacja sterownika grafiki mogła namieszać i grandMA 3D jest uruchamiana na "biurowej" grafice.

14

Odp: gobo grand ma 3d

Dziwne. Bo sprawdzałem na innym kompie i to samo. Do tej pory miałem o wiele bardziej rozbudowane show i wszystko śmigało.

15

Odp: gobo grand ma 3d

Kacper a jaki masz system na kompie?