Temat: XEOS Pixelbar

Stałem się posiadaczem kilku tych urządzeń. Szukam manual-a do nich. Niestety Google potraktowały mnie odmownie :-(

2

Odp: XEOS Pixelbar

http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=1294
kilka wskazówek

zapukaj też do prolight po instrukcje

3

Odp: XEOS Pixelbar

Czytałem to wszystko. Mnie potrzebna dokładna rozpiska kanałów; muszę to "wpisać" do sterownika (Martin XCITER). Jutro spróbuję uderzyć do Prolight-a.

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2012-08-20 20:13:28)

4

Odp: XEOS Pixelbar

Bylo 1200 razy na forum.
1 dim i macro
2 r all
3 g all
4 b all
5 r zone 1
6 g zone 1
7 b zone 1
8 r zone 2
9 g zone 2
10 b zone 2
11 r zone 3
12 g zone 3
13 b zone 3

5

Odp: XEOS Pixelbar

Wielkie dzięki :-)

6

Odp: XEOS Pixelbar

chyba moja cierpliwość zaczyna sie kończyć. Czy nie można nabić urządzenia ( którego się nie zna ) " po kanałach " i samemu zobaczyć co się dzieje na danym kanale??!!??!! trochę wysiłku, a nie wszystko podane na tacy!

7

Odp: XEOS Pixelbar

kajmar888 napisał/a:

Czy nie można nabić urządzenia ( którego się nie zna ) " po kanałach " i samemu zobaczyć co się dzieje na danym kanale??!!??!!

przy takim urządzeniu może się to udać, niemniej jak nie wiesz gdzie jest dimmer to czasami trudno dojść co i jak smile

8

Odp: XEOS Pixelbar

mosquito13 napisał/a:

Czytałem to wszystko. Mnie potrzebna dokładna rozpiska kanałów

Jak byś czytał to by się pytanie nie powtórzyło na forum smile

http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=220

9

Odp: XEOS Pixelbar

vandj napisał/a:
mosquito13 napisał/a:

Czytałem to wszystko. Mnie potrzebna dokładna rozpiska kanałów

Jak byś czytał to by się pytanie nie powtórzyło na forum smile

http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=220

Czytałem to wszystko.
cyt: ..."jakby co jest to panel ledowy , wpisac po prostu to nie ma problemu .panel ma 13 kanalow , 1 dimer i rozne chasy, 2 to red dla calej listwy , 3 do green dla calej listwy....."

Z tej informacji owszem mogę sprawdzać co jedną wartość "różne chasy", ale jeżeli można tego uniknąć aby nie było pomyłek to dlaczego nie.
Może lepiej było by stworzć jakąś bazę instrukcji (na wzór pomysłu z raiderami artystów) i sprawa z głowy. Każdy by to co miał to wrzucał i już.
Staram się rozumieć irytacje niektórych forumowiczów, ale mimo wszystko proponowałbym trochę wstrzemiężliwości w złośliwościach. To forum stało się chyba jedynym miejscem gdzie można zdobyć niektóre fachowe informacje, opinie porady, ... Przyznacie, że np. Elektroda zrobiło się śmietnikiem o wszystkim czyli o niczym. Niestety :-(

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2012-08-22 06:22:51)

10

Odp: XEOS Pixelbar

zrób sobie z generic RGB i tyle a adresując pomiń 4 pierwsze kanały i tyle!

11

Odp: XEOS Pixelbar

Niestety w moim sterowniku (Martin XCITER) nie można pomijać kanałów.

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2012-08-22 06:33:04)

12

Odp: XEOS Pixelbar

można, w każdym ponieważ to Ty pomijasz kanały!!! Jeśli masz pixelbara zaadresowanego na 1, to w stole pierwszy segment generic rgb nabijasz na adresie 5

13

Odp: XEOS Pixelbar

Jak nie możesz pomijać to zrób pierwsze urządzenie 1makro 2r 3g 4b, później 3 urz. RGB
O ile da sie zrobić takie urządzenie... to stary sterownik

ftp://ftp.martin.dk/Controller/Archive/Xciter/

Ostatnio edytowany przez vandj (2012-08-22 08:39:35)

14

Odp: XEOS Pixelbar

Brawa dla Prolight. Jednego dnia prośba o instrukcję, następnego dnia mam ją już w swojej skrzynce. Jeszcze raz brawo. Oczywiście dzięki też wszystkim za uwagi i chęć pomocy.

Ostatnio edytowany przez mosquito13 (2012-08-23 05:50:58)

15

Odp: XEOS Pixelbar

Jak cyfrowa to wrzuć do wątku dla następnych potrzebujących.

Michał Bystrzycki
--------------------