Temat: Scena

Witam chcemy zakupić estradę mobliną w wielkości 7,5 na 6. Może koledzy mogą podpowiedzieć jakie autko najlepiej kupić do ciągnięcia tego składu ?? smile bo sama przyczepa ma ponad 2 t tak żeby się z papierami zgadzało. Wiadomo trzeba mieć Kat. E żeby z tym jezdzić ale szukam odpowiedniego auta które sobie z tym poradzi

2

Odp: Scena

masa auta powinna mieć tyle samo lub więcej kg niż ciągnięta przyczepa, jeśli chodzi o konkretną markę i model ciężko wskazać, dobrze w każdym razie by silnik miał moc wink

Ostatnio edytowany przez Mikey (2012-06-17 18:08:55)

Odp: Scena

No wiadomo smile to wiem, tylko właśnie może koledzy z branży którzy mają podpowiedzą czym hulają z tym kolosem smile

4

Odp: Scena

Mój znajomy ciągnie np swoją scenę mobilną Oplem Movano

Odp: Scena

a no to spoko smile a też ma tą średnią 7,5x6 ?

6

Odp: Scena

ciut mniejszą 6x5,1

7

Odp: Scena

My ciagniemy naszą Ranault Master   big_smile  Właśnie tą o której piszesz  smile Tą średnią.

Ostatnio edytowany przez zietek (2012-06-17 19:01:27)

Odp: Scena

a który rok macie i jak wam się sprawuje?

Odp: Scena

i jaki silniczek

10

Odp: Scena

Z tego co mi wiadomo to ta scenka ma wpisane w dowodzie DMC 2000 to na pewno możesz to ciągnąć:
-Opel Movano
-Renault Master
-Iveco Daily
-Isuzu D-max
-Nissan Navara
-Mitsubishi L200
-Volkswagen Amarok
-Ford Ranger
-Ford F250
-Toyota Hilux
-Toyota Land Cruiser
-Land Rover Range Rover
-Land Rover Discovery
-Land Rover Defender
i wiele innych...

11

Odp: Scena

Master jest rocznik 2008, sprawuje sie dobrze. big_smile  Silniczek ma dCI 150 big_smile

12

Odp: Scena

Renault Master, rok 2008, silnik 2.5, 150km daje radę bez żadnego problemu. Nawet z załadowanym samochodem bez problemu robimy trasy po 300km. Spalanie ze sceną ok 16L/100km. Jeżdżę na kat. B+E, bo tak jest wg mnie, przepisów i instruktorów, ale niektórzy policjanci podczas kontroli kręca nosem, że powinno być C+E... ale jak do tej pory nikt mandatu nie nałożył. smile

Gorsza rzecz, to, że słyszałem, że powinniśmy mieć tachograf, ale to niepotwierdzone informacje.

http://estradamobilna.pl/masterscena.jpg

13

Odp: Scena

i na pewno VIAtool

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

14

Odp: Scena

Witam
mamy 7,5 x 6 Alspawu i ciagniemy ja nissanem patrolem 5,2L . Nawet w warunkach mega extremalnych daje rade tylko to spalanie hmm
Niedlugo kupujemy Renault Mastera

15

Odp: Scena

Jeśli chodzi o prawo jazdy i przepisy to wygląda następująco:
- jeśli pojazd holujący ma DMC do 3,5 t i przyczepa jest do 3,5 t (taka może być największa przy takim zestawie) to musisz posiadać prawo jazdy min. B+E tzn. nawet jeśli masz C+E to i też masz wbite w prawku B+E, ale do takowego zestawu B+E jest wystarczające
- co do tachografu i licencji !!! Jeśli wykonujesz przewóz na potrzeby własne to nie musisz posiadać tachografu i licencji natomiast jeśli byś wykonywał transport zarobkowy to musisz mieć zamontowany tachograf i posiadać licencje na transport krajowy. Transport na potrzeby własne oznacza to że możesz wykonywać taki transport ale nie wolno ci brać za niego pieniędzy i przewozisz wyłącznie swoje rzeczy lub rzeczy dla siebie wypożyczone. Przy transporcie na potrzeby własne musi go wykonywać albo właściciel albo pracownik zatrudniony na etacie. Tyle w kwesti przepisów drogowych.