1

Temat: mediaserwer oprogramowanie

Co byście polecili do zmapowania "paru" sztuk led'barów i wyświetlenia na tym video? arkaos czy coolux, czy może jeszcze coś innego? Chodzi i o jak najtańsze rozwiązanie i przepuszczenie tego przez G'MA.

2

Odp: mediaserwer oprogramowanie

Efekt bitmapowy

3

Odp: mediaserwer oprogramowanie

Ale  to niestety nie to samo co  VIDEO, no chyba że można wrzucić coś w babcie...

4

Odp: mediaserwer oprogramowanie

Jeżeli chcesz coś zmapować na kilku sztukach urządzeń to i tak nie zobaczyłbyś różnicy miedzy efektami bitmapowymi a video... - problemem jest zbyt małą rozdzielczość "ekranu"

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

5

Odp: mediaserwer oprogramowanie

fafruk napisał/a:

no chyba że można wrzucić coś w babcie...

Można, ale trzeba użyć MA VPU wink

Teoretycznie trzeba by szukać media playera z pixel mapperem, ale...
Ile to jest te "parę" sztuk? Czy na pewno jest to ilość w której użycie wideo zrobi różnicę taką aby widz rozróżnił bitmapę nad wideo?

6

Odp: mediaserwer oprogramowanie

"parę"- ok 50szt pixelbarów, znudziły mi się kreski i kropki. Wiem, że można się pobawić z Arksaosem, ale pytanie brzmi w jaki sposób i na ile linii mogę wysłać takie wideo i czy takie rozwiązanie ma sens. Mediamaster był już na forum poruszany, jest o nim sporo opisów w sieci, ale nie  znalazłem żadnych konkretnych odpowiedzi. Chodzi mi o opinie kogoś kto z tym pracował. Tak samo jak coolux też ma program do wizualizacji, ale... (tu uśmiech w stronę Kacpra) może Ty cos więcej wiesz.

7

Odp: mediaserwer oprogramowanie

50 pixel parów ok   ile ma każdy sekcji i w jakiej konfiguracji chcesz je ułozyc 10 po 5 , 5 po 10 czy inaczej ?  tak czy siak obrazu z komunii czy slubu na tym nie oglądniesz ,....   polecam bitmapy  jak się przyłożysz to i zdjecia da się wyświetlac

8

Odp: mediaserwer oprogramowanie

Ok 50 to mniej więcej tablica 7x7. Uważam że to za mało szczegółów aby wideo było postrzegalne. Nawet na samodzielny efekt bitmapowy to nie jest dużo.
Robienie wideo na tym miałoby jakiś efekt jakby te światła były dodatkiem do właściwego ekranu/ekranów wideo.

Odp: mediaserwer oprogramowanie

autorowi chodzi o pixelbary
Jeśli to FLASH to mamy 16 x 25. Nadal chyba trochę mało na mediaserwer.

10

Odp: mediaserwer oprogramowanie

Panowie dlatego nie szukam typowego mediaserwera, ale oprogramowania podszywającego się pod niego (młodszego brata) wink
bawiłem się trochę mapperem w chamsysie i nawet te kilkuklatkowe wideo wygląda przyzwoicie. Nie chcem wyświetlać na tym obrazków z komunii tylko wrzucić coś co nie będzie przesuwającym się z góry do dołu gobosem. Być może jeszcze za mało bawiłem się w MA z bitmapą, ale jakoś jeszcze do mnie to nie przemówiło. A wracając do tematu to jakim urządzeniem można wysłać np. 2 DMX takiego sygnału? Czy takie oprogramowanie połączy się po ArtNet, a babcia zrobi resztę?

11

Odp: mediaserwer oprogramowanie

A dlaczego w sumie nie arkaos? Wydaje się być idealnym. I sterujesz po artnecie lub dmx-em swoje obrazki.

Michał Bystrzycki
--------------------

12

Odp: mediaserwer oprogramowanie

A kto powiedział, że nie? Tylko chciałem się dowiedzieć jak to do końca działa.

13

Odp: mediaserwer oprogramowanie

pobierz sobie któryś program ArKaossa w wersji demo i pobaw się, wejdź w ustawienia zobacz co tam jest, z pewnością coś pod kopułą zacznie świtać wink

14

Odp: mediaserwer oprogramowanie

Przy tej konfiguracj sprzetowej w pelni zgadzam sie z Kacprem nt. ze video nie bedzie postrzegalne.A skoro szukas programu "podszywajacego sie" pod media serwer to czemu nie plug-in LED-Trix Martina (dla takiej konfiguracji of course  wink )?

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-01-26 19:25:41)

15

Odp: mediaserwer oprogramowanie

Madrix - przy 50 fl 672 to mamy 400pix (1200 kanałów dmx - 3x 512)
3x neo lub 1x Basic plus bramka art-net.
Pełne kontrola oraz tworzenie  bitmap, efektów (plus ef sound) oraz przechwyt video .
Sterowania artnet jak prostym media serverem - warstwa, szybkość, skalowanie, kolor, plik...