91

Odp: grandma 2 pytania różne

na mój gust zaparkowałeś ten channel

daj go+ go+ channel 9 please

92

Odp: grandma 2 pytania różne

na bank zaparkowałeś wink mniej klikaj na konsolecie wink

93

Odp: grandma 2 pytania różne

Wiecie z tym klikaniem to różnie bywa, czasem ja czasem nie ja. A możecie mi konkretniej opisać funkcję PARK?

94

Odp: grandma 2 pytania różne

funkcja niejako wyłącza urządzenia spod kontroli dmx. Blokuje wszystkie kanały wychodzące dla danego ( zaparkowanego) urządzenia

95

Odp: grandma 2 pytania różne

Tak jak pisze kajmar, parkujesz sobie kanał/parametr/urządzenie na określonej wartości i wtedy nie reaguje ono na zmiany wartości kanałów DMX.
Jeżeli przykładowo "Channel 1" jest zaparkowany to pojawia się niebieski(albo błękitny - nie pamiętam) znacznik przy polu tego kanału na Fader Page.

Gdzieś w Help na malighting.com powinna być jakaś wzmianka o tym.


#edit,

http://help.malighting.com/view/referen … _Park.html  - może się na coś przyda  wink

Ostatnio edytowany przez kajet24 (2013-05-13 23:15:33)

96

Odp: grandma 2 pytania różne

Kiedy na litość boską Ma zrobi łatkę do 2 żeby można było widzieć jaki efekt jest zaimplementowany do seq??!!! ile można czekać?

97

Odp: grandma 2 pytania różne

Dzięki Panowie za pomoc. Wiem że jest help w stole, ale nie wyszukuje hasła

98

Odp: grandma 2 pytania różne

kajmar888 napisał/a:

Kiedy na litość boską Ma zrobi łatkę do 2 żeby można było widzieć jaki efekt jest zaimplementowany do seq??!!! ile można czekać?

Nie ma czego łatać.
Oto kolejne nieporozumienie wynikające z myślenia o efektach w sposób przeniesiony z grandMA1. Temat wyjaśniany wielokrotnie.
Nie ma "implementowania" efektów w sekwencjach, one nie są uruchamiane jako całość w grandMA2 tak jak w grandMA1. Efekty z puli użyte w cue działają jak presety.

To że sekwencja 1 w cue 1 ma użyty efekt nr 15 oznacza że cue 1 w sekwencji 1 robi efekt używając danych z efektu 15, ale to wcale nie włącza efektu 15.

Jako inny przykład weźmy efekt koła na pan/tilt zrobiony jako universal, bez powiązanych urządzeń. W ogóle nie można go uruchomić samodzielnie. Wybiorę grupę urządzeń, nałożę ten efekt koła, a potem drugą grupę i znowu nałożę ten sam efekt, zapiszę w cue.
I co teraz? Sekwencja wytwarza efekty, które wyglądają jak dwa niezależne efekty, ale zostały stworzone jednym efektem z puli, który nie może być włączony samodzielnie.

Dlatego okno "Running Effects" będzie pokazywało uruchomione efekty z sekwencji pokazując sekwencje. Jaki efekt na którym parametrze chodzi widać w arkuszach "Fixture" oraz "Channel", po włączeniu grupy warstw "Effects Layer" i warstwy "ID".
To było od samego początku istnienia grandMA2.

fafruk napisał/a:

Dzięki Panowie za pomoc. Wiem że jest help w stole, ale nie wyszukuje hasła

W helpie z lewej strony rozwinąć Reference > Commandline > Keywords > All Keywords
Tam są alfabetycznie wszystkie komendy, słowa kluczowe obiektów i słowa pomocniczne.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-05-17 07:51:53)

99

Odp: grandma 2 pytania różne

niemniej słabe jest to że nie widać jaki efekt jest zapisany w danej que (podczas edycji que)
no i jak się zapisze efekt nie puli presetów, tylko od razu w que to potem kicha - nie da się tego edytować

100

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

niemniej słabe jest to że nie widać jaki efekt jest zapisany w danej que (podczas edycji que)

Widać, tylko trzeba włączyć właściwą warstwę.

artmajster napisał/a:

no i jak się zapisze efekt nie puli presetów, tylko od razu w que to potem kicha - nie da się tego edytować

"Challenge accepted"  lol
Na dodatek mamy programer, który jest często łatwiejszy w użyciu od edytora linii efektów, szczególnie jak programuje się efekt presetami. tongue

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-05-17 08:21:39)

101

Odp: grandma 2 pytania różne

KacperP napisał/a:

Na dodatek mamy programer, który jest często łatwiejszy w użyciu od edytora linii efektów, szczególnie jak programuje się efekt presetami. tongue

ale to jest narzucanie konkretnej kolejności tworzenia que z efektami
są produkty gdzie jest to bardzo fajnie rozwiązane,
szkoda że MA nie myśli jak ułatwić życie faktycznie pracującym na tym sprzęcie (nie teoretykom)

102

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

ale to jest narzucanie konkretnej kolejności tworzenia que z efektami

Ale o czym właściwie mowa? jakiej kolejności?

artmajster napisał/a:

szkoda że MA nie myśli jak ułatwić życie faktycznie pracującym na tym sprzęcie (nie teoretykom)

A czego brakuje? Tak konkretnie.

103

Odp: grandma 2 pytania różne

chodzi o kolejność pracy tworzenia efektu w Que (wiem że można to robić na kilka sposobów, ale generalnie chodzi o to samo)

tego że jak edytuję dane que to mogę edytować efekt tam zapisany, nawet jeżeli nie został zapisany w puli presetów

104

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

chodzi o kolejność pracy tworzenia efektu w Que (wiem że można to robić na kilka sposobów, ale generalnie chodzi o to samo)

Kolejność jest programujesz -> zapisujesz. Odwrotnie sobie nie wyobrażam. Jest w tej części "programowania" coś trudnego?

artmajster napisał/a:

tego że jak edytuję dane que to mogę edytować efekt tam zapisany, nawet jeżeli nie został zapisany w puli presetów

Ja obstawiam że możemy i to co najmniej od oprogramowania w wersji v0.4

[edit]
W tym co grandMA2 może a czego nie może proponuję jednak polegać na naszej opinii (LTT) a nie dawać się bajerować "życzliwym". smile

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-05-17 11:22:19)

105

Odp: grandma 2 pytania różne

ja nie bajeruję, tylko pracuję m.in. na tym stole
jak będę miał chwilę, to muszę sprawdzić jak jest z tą edycją smile