76

Odp: grandma 2 pytania różne

mrówa napisał/a:

To jest dobra opcja ale nadal potrzebny jest procesor , który da nam DMX tak ?

Wystarczą konwertery.

77

Odp: grandma 2 pytania różne

Tak to miałem na myśli minimum noda
Ale pytanko czy może być konwerter artnetowy czy koniecznie MA

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

78

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie prościej zrobic sieć przez ma net z on pc i np. Nsp ?  W przypadku offu zawiasu konsolete lub uszkodzenia skrętki on pc przejmuje władze nad show 1:1 ... Proste bez konfiguracji i ryzyka ze cos nie bedzie działać ...

79

Odp: grandma 2 pytania różne

A nie prosciej spiąc 4 fulsajzy 2 ?

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

80

Odp: grandma 2 pytania różne

mrówa napisał/a:

Ale pytanko czy może być konwerter artnetowy czy koniecznie MA

Dopóki są parametry to można wysyłać z grandMA2 różne typy sygnałów- wystarczy konwerter artnet.
Jeśli chce się równą reakcję na przyciskanie "flash" to trzeba używać konwerterów MA w trybie MA-Net2.

81

Odp: grandma 2 pytania różne

z tego co rozumiem to co mówi KacperP (a mówi nieco zagadkowo)
to onPC (przy dobrym skonfigurowaniu)
powinno wtedy wysyłać Artnet z licencji stołu głównego

82

Odp: grandma 2 pytania różne

A co się dziej przy zerwaniu połączenia z masterem? czy nadal posiadamy licencje na dmx out?

83

Odp: grandma 2 pytania różne

Gdy onPC przejmuje rolę mastera od konsolety to podtrzymuje sesję, czyli podtrzymuje niezmienioną ilość obliczanych parametrów. Mamy w pewien sposób "licencję" konsolety. Nie należy jednak tego kojarzyć z programową licencją "onPC", bo to różne rzeczy które się nie dodają.

84

Odp: grandma 2 pytania różne

Czyli przyjeżdżamy na sztukę stawiamy stół i onPC, robimy sesję i odpinamy stół na drugą sztukę wink he he

85

Odp: grandma 2 pytania różne

no nie tak do końca, bo jak się zbiesi i będziesz musiał zrestartować (albo sam to uczyni  tongue  )
to musisz pojechać na drugą sztukę żeby odpalić laptopa  lol

86

Odp: grandma 2 pytania różne

Wszystko działa git .
Pc trzyma sesje dalej a po odzyskaniu konsoli pyta czy poddać się , czy przejąć kontrole nad sesją

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

87

Odp: grandma 2 pytania różne

mrówa napisał/a:

Wszystko działa git .
Pc trzyma sesje dalej a po odzyskaniu konsoli pyta czy poddać się , czy przejąć kontrole nad sesją

I to jest część odpowiedzi na zagadkę "Ale o co chodzi z tym grandMA? Przecież są inne systemy."

88

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanko

czemu po zaznaczeniu urządzeń i kliknięciu przycisku (chanels +) przy suwakach
czasem pojawiają się dimmery urządzeń zazaczynych
a czasami nie

od czego to zależy?

89

Odp: grandma 2 pytania różne

Zależy od przypadku.
Przyciski przełączania stron suwaków kanałów nie mają nic wspólnego z funkcją mapowania parametrów konkretnie wybranych urządzeń na suwaki. Do tego służy funkcja/przycisk "Link Faders" na belce okna arkusza urządzeń (możliwe że trzeba w konfiguracji okna włączyć pokazywanie się tego przycisku).

http://help.malighting.com/view/referen … ttons.html

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-01-08 23:42:14)

90

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie chcę zakładać nowego tematu bo mam malutki problem. Mam spachowane kilkadziesiąt dimmerów. channel od 1do X.
W oknie channel pod numerem 9 jest dziwna niebieska linia (taka jak czerwona przy odpalaniu tego dimmera). wybieram ch9 kręcę intensywnością i nic. Value rośnie, ale jak wybieram widok DMX to nic się nie dzieje dla tego kanału. Próbowałem już wykasować ten kanał i spatchować od nowa, ale nie pomogło. Podejrzewam, że coś mam gdzieś włączone, ale nie mogłem znaleźć.