61

Odp: grandma 2 pytania różne

piepszona Ala :[

działają z przyciskiem togle ????

a jak zrobiś żeby suwakiem ładować a jadąc w dół łagodnie wyładować wszystkie parametry a nie tylko dimmer a rezta skokowo na koniec?

Ostatnio edytowany przez artmajster (2012-12-20 11:45:34)

62

Odp: grandma 2 pytania różne

Ustaw sobie suwak na temp. Cyba powinno pomóc. Jak ustawisz sobie któryś z przycisków na temp to exec będzie się wyłączał w czasie "off time" ustawianym w setup playback.

63

Odp: grandma 2 pytania różne

Pytanie kolejne smile

czy da się edytować efekt zapisany bezpośrednio w Que (NIE w presecie a potem w Que)?
już po zamknięciu edytora efektów

64

Odp: grandma 2 pytania różne

A czy po uruchomieniu cue nie wyświetla Ci się nad encoderami?

65

Odp: grandma 2 pytania różne

hmmm ...
tam jest coś play itd...
muszę zobaczyć...
ale już chyba po nowym roku smile

66

Odp: grandma 2 pytania różne

Napotkałem na problem, muszę zrobić na potrzeby sztuki konsolę backup, i mam pytanie czy jest możliwość wykorzystania do tego ma2 onPC łącząc konsolę z komputerem po artnecie,  zależy mi na tym, aby w razie potrzeby na onPc można było przejąć sterowanie z głównej konsoli (backup ma być ustawiony za sceną  ). Jeśli ktoś to przerabiał [roszę o pomoc bo to mnie zupełnie przerasta

67

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie da się ... potrzebujesz parametry do ON PC - jak Ci zawiśnie stoł to nie masz kontroli nad wyjsciami. Potrzebujesz procek z parametrami ... Dobrym przykładem może być np. MA full zapięta w switch z nsp plus do switcha on pc z wspólna sesja  - w przypadku wysypu stołu on pc przejmuje sesje i sterowanie wyjściami nsp odbywa się przez on pc...
Co do 2,4,8 port on pc  też istnieje podobna konfiguracja

przy dwóch konsoletach bez procka spiętych skrętką - polecam zrobic to przez switch - będziesz musiał tylko przepiąć linie dmx

Ostatnio edytowany przez vandj (2013-01-06 15:55:32)

68

Odp: grandma 2 pytania różne

W ogóle to się da, ale próba użycia do tego artnetu to nieporozumienie.
Tak w ogóle to onPC nie potrzebuje dodatkowej licencji na parametry aby robić za backup w systemie. Licencji udzielają wtedy konsolety. Tak samo jest w grandMA1.

onPC łączy się po prostu w sesji przez MA-Net2. ArtNet nie ma tu nic do rzeczy, a co najwyżej ustawia się jego wysyłanie aby aktualna konsoleta master wysyłała artnet (jeśli używamy wyjść przez artnet).

69

Odp: grandma 2 pytania różne

ale jak zwiesi się stół to przecież nie wyśle DMXa czy artnetu bo PC't nie będzie zalogowany do stołu który wisi
czy źle rozumuje?

70

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

ale jak zwiesi się stół to przecież nie wyśle DMXa czy artnetu bo PC't nie będzie zalogowany do stołu który wisi
czy źle rozumuje?

Będzie kontynuował sesję po pełnej konsolecie, a wtedy będzie dysponować wszystkimi dotychczasowymi parametrami, i będzie wysyłał sygnały (o ile wysyłanie sygnałów jest poprawnie skonfigurowane).

71

Odp: grandma 2 pytania różne

Mowimy o takiej opcji... specyfikacja do ma 1 W miejsce becapowej 1 ki wstawiamy np on pc
np. przypadkowe wyłączenie konsolety, uszkodzenie sieci i najgorsze zawias stołu i ponowny reset... itd itp



http://www.alia.com.au/productions/mapolice1.jpg

Ostatnio edytowany przez vandj (2013-01-06 18:16:20)

72

Odp: grandma 2 pytania różne

zaczyna coś powoli śmigać teraz pozostaje tylko poprawna konfiguracja  big_smile

73

Odp: grandma 2 pytania różne

KacperP napisał/a:

W ogóle to się da, ale próba użycia do tego artnetu to nieporozumienie.

Jeżeli używamy w systemie innych urządzeń korzystających z artnetu np. dimery procesory to jak najbardziej ma sens.

KacperP napisał/a:

Będzie kontynuował sesję po pełnej konsolecie, a wtedy będzie dysponować wszystkimi dotychczasowymi parametrami, i będzie wysyłał sygnały (o ile wysyłanie sygnałów jest poprawnie skonfigurowane).

W instrukcji 2porta jest napisane troszke inaczej w sesji z on pc mając
1.onPc zostanie 512 - słabo
2 onPc Pro 1024 - czasem wystarczy
3 4port/8port 2048

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

74

Odp: grandma 2 pytania różne

mrówa napisał/a:
KacperP napisał/a:

W ogóle to się da, ale próba użycia do tego artnetu to nieporozumienie.

Jeżeli używamy w systemie innych urządzeń korzystających z artnetu np. dimery procesory to jak najbardziej ma sens.

Mowa jest o zrobieniu backupu konsolety grandMA oprogramowaniem onPC. Tego nie robi się artnetem.

mrówa napisał/a:

W instrukcji 2porta jest napisane troszke inaczej w sesji z on pc mając

Limit parametrów przekazany do onPC rządzi się innymi prawami jak licencja programowa onPC.

malighting.com napisał/a:

To apply the backup function, just integrate your grandMA2 onPC solution into your grandMA2 show session. If your main console should fail, grandMA2 onPC will take over seamlessly and you can still run your show with the same paramter count.

75

Odp: grandma 2 pytania różne

To jest dobra opcja ale nadal potrzebny jest procesor , który da nam DMX tak ?

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"