46

Odp: grandma 2 pytania różne

Żeby nie pisać nowego tematu to zapytam tu. Wczoraj na sztuce na 3 minuty przed startem zablokowały mi się wszystkie przyciski, enkodery, fadery, po prostu wszystko poza ekranami dotykowymi i przyciskiem wyłączania. Po resecie wszystko wróciło  do normy. Miał ktoś taki problem z najnowszym softem, czy może to jakaś wada hardware'owa? A może coś przycisnąłem?
P.S. Ktoś się wybiera na szkolenie 20-21?


edit:
Sam odpowiem. Wina softu 2.6.1.8 w 2.7 podobno poprawione.

Ostatnio edytowany przez fafruk (2012-11-12 19:27:35)

47

Odp: grandma 2 pytania różne

a takie pytanko

zapisałem sobie w Qulist1 w Que1 dimmer, kolor i pozycję danego urządzenia
ale potem się okazało że nie chcę mieć tam koloru

jak go usunąć z Que?

tylko nie chodzi o to żeby dać np. biały
chodzi o to żeby wyrzucić z tego kroku ingerencję w kolor

Ostatnio edytowany przez artmajster (2012-11-05 11:57:23)

48

Odp: grandma 2 pytania różne

Fixture # Please
aktywować parametry koloru ( np. ustawić dowolny kolor, choćby biały wink )
Store Cue # Please
Wybrać "Remove"

49

Odp: grandma 2 pytania różne

dzięki smile

50

Odp: grandma 2 pytania różne

a mam mały problem

na nieco starszym laptopie mój znajomy uczy się powoli "dwójki"
miał u siebie 2.2.0.9
zainstalowałem mu najnowszą wersję i kicha
podczas odpalania pojawia się duże okno programu na chwilę okienko z logo i numerem
i potem zostaje duże okno z totalnie skrzaczonym obrazem w środku okna i nic się nie dzieje
za słaby komp? (Pentium M 1,6 MHz, 1GB RAMu grafa  zintegrowana)

51

Odp: grandma 2 pytania różne

No niestety za słaby.
W szczególności za słaba grafika. MA Lighting "od zawsze" przestrzegało przed zintegrowanymi grafikami ze współdzieloną pamięcią przy używaniu onPC2.
Potrzebna jest grafika z przyśpieszeniem sprzętowym rysowania (wtedy zwykle jest też buforowanie ramek - zapobiega smużeniom i migotaniom w interfejsie). Ostatnio od wersji 2.7.x.x onPC2 ma skalowanie okien, co jeszcze bardziej obciąża grafikę.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-11-13 15:25:52)

52

Odp: grandma 2 pytania różne

czy jest magiczny sposób aby zmienić mod urządzenia w stole i nie stracić adresowania?

53

Odp: grandma 2 pytania różne

@up,

ja kiedyś szukałem takiej możliwości, ale nic nie znalazłem. Wątpię w taką możliwość.

54

Odp: grandma 2 pytania różne

Niestety nie ma takiej możliwości.

55

Odp: grandma 2 pytania różne

ZDALNIE zmienić tryb pracy? O ile urządzenie obsługuje RDM aż tak bardzo, to chyba można... ale grandMA2 jeszcze się w tym nie specjalizuje. Z konsolety grandMA2 nie.... jeszcze nie.

CRMX Supernowa powinna dać radę o ile urządzenie umożliwia. Jeśli chodzi o WYMIANĘ urządzeń na inny tryb, to można pobawić się klonowaniem pierwowzoru na kolejny zestaw urządzeń. Ważne jest aby nazwy parametrów się zgadzały (przy takim samym urządzeniu, a tylko innym trybie powinno być to łatwe).
Wewnętrznie grandMA liczy parametry z maksymalną wewnętrzną precyzją (grandMA1 w 16 bitach, grandMA2 w 24 bitach), a dopiero na samym końcu mapuje parametr na docelowy kanał/kanały. Klonowanie, wymiana urządzeń na inne tryby powinna być gładka (pod wcześniej wspomnianym warunkiem dopasowania nazw parametrów).

Oczywiście nie da rady zachować adresowania zmieniając tryb, gdy docelowy ma mniej kanałów, a nie mamy dostatecznych odstępów między adresami. Konsoleta nie dopuści do nakładania parametrów.

56

Odp: grandma 2 pytania różne

konsoleta nie trzyma adresowania nawet jak zmieniam na tryb z mniejszą ilością adresów
szkoda  hmm

57

Odp: grandma 2 pytania różne

Również mam pytanko. W jaki sposób ugryźć temat wyzwalania w grandmie sekwencji poprzez protokół TCIP lub UDP. Wyzwalaczem ( że tak powiem ) jest vista spyder. Jak zrobić to po DMXie wiem, ale jak to pożenić po skrętce w takich protokołach to już wyższa szkoła jazdy.

58

Odp: grandma 2 pytania różne

A mam kolejny problemik

czemy out fade nie działa ?

jak mam fade na 2 sekundy
out fade na

59

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

A mam kolejny problemik

czemy out fade nie działa ?

jak mam fade na 2 sekundy
out fade na

że co ?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

60

Odp: grandma 2 pytania różne

Zarówno OutFade jak i OutDelay DZIAŁAJĄ.