196

Odp: grandma 2 pytania różne

Proszę Bardzo  smile  smile  smile

197

Odp: grandma 2 pytania różne

bart_krk napisał/a:

pytanie : wgrywając show ,  czasami  zafixowane exegutory są dalej zafixsowane  a czasami nie .. ktoś wie o co chodzi ??

Może zalogowany na innym użytkowniku?

FOH napisał/a:

Wyjątkiem są oczywiście MA 3D, VPU, Ma Remote ale też wizualizery ESP Vision i Wysiwyg dla których MaLighting udostępnia na stronie www dedykowane sterowniki.

Komunikacja w grandMA2 między konsoletą oraz 3D, VPU itp. nie bazuje na przesyłaniu danych DMX, tylko synchronizacji danych show i równoczesnym odtwarzaniu, a dane DMX są opcjonalne.
Za to ESP Vision i WYSIWYG rzeczywiście są wyjątkami na swoich prawach i umowach między poszczególnymi firmami. smile

198

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanie nr xxxx smile  mamy dajmy na to 24 x robin 600 mode 1 , czyli dwa urządzenia w jednym : chce pracować , lub zapisać grupę z samymi ringami :
... czy jedyną opcja jest wpisanie komendy :  fixture 1.2 + 2.2 + 3.2 + 4.2 + 5.2 itp??

199

Odp: grandma 2 pytania różne

Od tego są właśnie MAtricks.

Wybrać całe urządzenia, włączyć MAtricks, w Interleave ustawić 4 (bo chyba na tyle części dzieli się to urządzenie), wcisnąć Next.
Mamy teraz wybrany drugie segmenty wszystkich urządzeń.
Teraz wystarczy Store i przycisk grupy.

Ustawiając Interleave nie trzeba ręcznie wpisywać lub benedyktyńsko klikać plus/minus. Wystarczy kliknąć pole liczbowe, a jak otworzy się kalkulator można obracać enkoderem będącym pod danym polem.

200

Odp: grandma 2 pytania różne

witam. Używa ktoś z Was takiego (lub podobnego ) urządzenia do grandMA2 on pc jako do ustawiania wartości na enkonderach ?
http://www.thomann.de/pl/contour_shuttl … _black.htm

201

Odp: grandma 2 pytania różne

Koledzy powiedźcie mi jak bezpiecznie kopiować Cue

Dziękuje

202

Odp: grandma 2 pytania różne

Co to znaczy bezpiecznie? ;-)

Tak ogólnie to
copy seq 1 cue 4 to seq 2 cue 1

Skopiuje kju czwarte z sekwencji pierwszej na kju 1 sekwencji drugiej ;-)

203

Odp: grandma 2 pytania różne

z zapiętymi pasami, lub w prezerwatywie

204

Odp: grandma 2 pytania różne

Tak ogólnie będzie
copy seq 1 cue 4 at seq cue 1

"to" nie ten stolik, bo "to" będzie potraktowane jako skrót komendy "Tools"

205

Odp: grandma 2 pytania różne

Mota sie to jak sie z głowy n telefonie pisze ;-)

Ostatnio edytowany przez kiju (2014-12-12 23:12:18)

206

Odp: grandma 2 pytania różne

Jak włączyć arkanoid w ma2 ?

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

207

Odp: grandma 2 pytania różne

Powiedzie proszę jak nałożyć efekt na urządzenia multi-elementowe żeby zmieniać kolor na całym jednocześnie

Powiedzmy ze na ledbary 8-smio elementowe
6sztuk Ledbarow
Zmiana koloru na wszystkich ale tak żeby zmieniać kolor na całym ledbarze na raz

Mniemam ze matricks ale próbowałem różnych kombinacji i nie udało mi się uzyskać zamierzonego efektu

208

Odp: grandma 2 pytania różne

MAtricks:
Interleave = 8
Block X = 8

I teraz spróbuj zmiany koloru, nawet w jednym z trybów Align  cool

209

Odp: grandma 2 pytania różne

Nie dziala
Akurat teraz mam pod ręką robimy 600
Daje 3 i 3 i kicha

210

Odp: grandma 2 pytania różne

A urządzenie ma trzy części?
Nie pytam o "ringi", tylko ilość części w pliku urządzenia. Oryginalny plik ma 4 części - oddzielnie yoke oddzielnie pierścienie.

Ledbary to nie ruchoma głowa, trzeba było od razu mówić.
Najpierw należy prawidłowo wybrać same segmenty.

Stwórz grupę całych urządzeń, potem grupę z samymi yoke (Interleave 4, single X 1), następnie grupa cała -minus yoke i ją zapisz.
Masz wtedy grupę z samymi ringami i dopiero na niej rób Interleave 3 na block x 3

Można też próbować z Interleave 4 i Block X 4, ale jak poruszysz dimmerem, to poruszysz rzeczywisty i wirtualny.