181

Odp: grandma 2 pytania różne

dziękuje za odpowiedź

182

Odp: grandma 2 pytania różne

grandMA2 Software Releases [3.0.0.4]

Bugfix Release Notes

Fixed - Crash when executing clone command twice via clone dialog.

Fixed - Crash when mapping internal screens of MA RPU to external displays.

Fixed - Pressing Escape at an external keyboard blackouts MA NPU screen until reboot.

Fixed - Channel Page fader level display of Playback views.

Fixed - Restoring 15.4inch display backlight settings when ending the screen saver.

Fixed - Effect Pool indicators refresh when editing effects.

MA onPC command wing and MA onPC fader wing contact bounce suppression of buttons has been improved.

Fixed - Sheet Style pool view was accidentally activated for some user profiles when loading show files stored with former grandMA2 versions.

skopiowane z relisa , mam nadzieje , że po angielsku to nie problem

Ostatnio edytowany przez mrówa (2014-07-16 17:37:05)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

183

Odp: grandma 2 pytania różne

Od kiedy w on pc2 nie mając parametrów nie ma ma-netu?

Biorę sie za  3.0.0.4.  a tu zonk  co prawda przespałem od 2.8 do teraz

184

Odp: grandma 2 pytania różne

Czy mozesz podać więcej szczegółów ?
Np. jakie urządzenia chcesz sterować z onPC ?

185

Odp: grandma 2 pytania różne

np. ARKAOSA ...

186

Odp: grandma 2 pytania różne

MA-Net jest zawsze. Zgaduję że chodzi konkretnie o dane DMX przez MA-Net.
Bez licencji na parametry tych danych nie ma. Takie jest założenie.

Arkaos widzi MA-Net? Między kolejnymi wersjami MA-Net mogą być zmiany na tyle duże że bez aktualizacji oprogramowania "podsłuchującego" urządzenia może się nie udać. Już tak bywało.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-08-07 15:10:43)

187

Odp: grandma 2 pytania różne

Kurde zawsze mimo ze nie było żadnego parametru zawsze można było sterować akaosem po ma-net jak1 tak i 2...  Teraz chciałem cos sprawdzić i ni ku ku. Nie robi, rozmawiając z w.o. Nie ma możliwości od wersji 2.7? Moze ograniczyli ma net do urządzeniem programów MA... Reszta softów tylko z parametrami

188

Odp: grandma 2 pytania różne

Czy da sie z show wyeksportować do nowego show tylko patchowanie i ewentualnie wybrane presety np. Grupy, kolory

189

Odp: grandma 2 pytania różne

a ile to rtoboty za pomocą command  wyj. niepotrzebne el. i zapisać show pod inną nazwą

190

Odp: grandma 2 pytania różne

Jeżeli jest dużo popisane to sporo
dlatego pytam o co pytam

191

Odp: grandma 2 pytania różne

Żeby wyeksportować do nowego show tylko patchowanie lub grupy albo kolory trzeba użyć funkcji Partial Show Read z menu Backup.

192

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanie : wgrywając show ,  czasami  zafixowane exegutory są dalej zafixsowane  a czasami nie .. ktoś wie o co chodzi ??

193

Odp: grandma 2 pytania różne

W sprawie ma-netu.... Używam do ćwiczeń smile Capture Polar Student. Próbowałem łączyć dwa komputery po Manecie i nic. Dopiero po włączeniu command winga Capture widziało linie artnetowe (oczywiste) ale ,co dziwne i też linie manet....

194

Odp: grandma 2 pytania różne

A czy próbowałeś do ćwiczeń  smile używać MA 3D ? Z MA 3D na pewno będzie działać na dwóch komputerach tongue

Od softu 2.9 mamy nową wersję protokołu MA-Net2. Oprócz dodania obsługi 8port node zlikwidowano też pomyłkę w MA-Net2 z wersji 2.8 dzięki której możliwe było sterowanie urządzeniami bez żadnej licencji na parametry.

Wyjątkiem są oczywiście MA 3D, VPU, Ma Remote ale też wizualizery ESP Vision i Wysiwyg dla których MaLighting udostępnia na stronie www dedykowane sterowniki.

Jeśli chodzi o sterowanie przez Art-Net to nie ma wyjątków. Nie ma licencji na parametry - nie ma Art-Netu.

195

Odp: grandma 2 pytania różne

Dzięki FOH