166

Odp: grandma 2 pytania różne

Słuchajcie posiada ktoś z was bibliotekę lub mapę dmx w miarę sprawdzoną do Flash FL 575 ?

167

Odp: grandma 2 pytania różne

Mam ale tylko wrzucone uporządkowane kanały. O 3D zapomnij...robiłem kiedyś dla klienta, dzwoniłem do samego FL. Nie mają instrukcji pt. jakie goba i w jakiej kolejnosci, to samo kolory. Chyba, że ktoś z forumowiczów posiada, chętnie przygarnę i poprawię biliotekę.

168

Odp: grandma 2 pytania różne

Jeśli ktoś ma to coś to prosiłbym o:

- zdjęcia kolorów w odpowiedniej kolejności
- zdjęcia gobosów w odpowiedniej kolejności
- zakresy dmx dla poszczególnych gobo/kolorów i czego tylko się da: shutter, prism, RESET, lamp on, lamp off etc.
- jestem pewny, że ta super głowa homuje się bokiem...tak więc przydałaby się też informacja jaki kąt wychylenia dla panoramy ma w lewo a jaki w prawo, bo nie sądzę, aby był identyczny smile

tylko wtedy gdy będziemy mieli te informacje będzie miało prawo to dobrze działać w 3D

169

Odp: grandma 2 pytania różne

A jak zrobić składowe CMY pod suwakami
zapisuje oddzielnie pod suwaki z zaznaczeniem odpowiedniej opcji w filtrze zapisywania
ale potem jest lipa bo jak podnoszę suwak to kolor wchodzi plynnie a wylacz sie skokowo
i z mieszaniem podczas opuszczania są problemy hmm

170

Odp: grandma 2 pytania różne

artmajster napisał/a:

A jak zrobić składowe CMY pod suwakami
zapisuje oddzielnie pod suwaki z zaznaczeniem odpowiedniej opcji w filtrze zapisywania
ale potem jest lipa bo jak podnoszę suwak to kolor wchodzi plynnie a wylacz sie skokowo
i z mieszaniem podczas opuszczania są problemy hmm

Zmień z Master na Temp lub Tmp

171

Odp: grandma 2 pytania różne

Działa
dziękuję ślicznie

172

Odp: grandma 2 pytania różne

pytanie , chce by zmieniając strony z kawałkami ( piosenki) wybrane suwaki , np z szybkością efektów lub jakies mastery ustawiały się na danych poziomach> muszę pisać komendy do każdego suwaka czy można to zrobić szybciej i prościej ?

173

Odp: grandma 2 pytania różne

Ale to sie tak samo dzieje jak masz zmotoryzowane suwaki

174

Odp: grandma 2 pytania różne

Rozumiem że chodzi o strony executorów i pozycje suwaków?
Teraz tylko nie wiem o co dokładnie chodzi:
Jakie poziomy i skąd miałyby pochodzić ich wartości?
Miałyby wracać do jakiejś "domyślnej" wartości, czy też utrzymywać jakąś wartość?
Czy to jest coś spoza funkcjonalności "Fix" oraz zmotoryzowanych suwaków?

175

Odp: grandma 2 pytania różne

ustawienie suwaków , ich konretne wartości , np suwak speed na jednej stronie jest wysoko na drugiej nisko , zawsze w tych samych wartościach dla każdej strony   ,

176

Odp: grandma 2 pytania różne

Przełączanie stron polega właśnie na tym, że fizyczne executory przełączają się na obsługę innego zakresu executorów w systemie BEZ INGERENCJI W ICH STAN.
Jak chcemy zmienić stan szybkości executora do domyślnej "60 BMP", używamy na nim komendy Rate1.
Poza tym nieprawdą jest że trzeba "pisać komendy dla każdego suwaka", bo można wykonywać komendy dla zakresów.
Przykładowo:
Rate1 Executor Thru
ustawi domyślne szybkości WSZYSTKIM executorom.

Mastery executorów i specjalnymi można podobnie manipulować komendami "ToZero" oraz "ToFull".
Tak samo nie trzeba pisać "dla każdego executora oddzielnie", tylko używać zakresów.

Na dodatek wszystko to można dać do makra, a makro wstawić tam gdzie najwygodniej.

P.S. Znowu obcinanie treści.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-07-04 22:12:43)

177

Odp: grandma 2 pytania różne

komendy:
executor 1.5 at 50 -> suwak 5 ze strony 1 na 50%
specialmaster 3.1 at 40 -> speed master 1 na 40BPM (z dowolnej strony bez fixowania wdowolnym miejscu)

specialmaster 3.1 tozero / tofull niedziała sad

Ostatnio edytowany przez mrówa (2014-07-05 17:03:20)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

178

Odp: grandma 2 pytania różne

Ja kojarzę składnię:
ToZero SpecialMaster 3.1
ToFull SpecialMaster 3.1

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-07-05 19:48:17)

179

Odp: grandma 2 pytania różne

mój błąd smile

dziwi mnie tylko że :
ToZero SpecialMaster 3.1 tak samo jak SpecialMaster 3.1 at 0
daje ten sam efekt a składnia tak różna

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

180

Odp: grandma 2 pytania różne

Dlatego że At jest wyjątkiem, gdzie komenda przyjmuje obiekt również przed samą komendą.
Poza ToZero Special Master 3.1 i SpecialMaster 3.1 at 0, zadziała również klasyczna składnia At SpecialMaster 3.1 0