1

Temat: Martin SCX 600 - gobo error

Witam,

Mam problem z jednym skanerem Martin SCX 600. Podczas włączania urządzenia wyskakuje komunikat GOER (gobo error - gobo wheel timeout). Resetowanie urządzenia nie przynosi efektu.  Urządzenie generalnie świeci poprawnie, ale "nie wyczuwa" pozycji tarczy gobo, więc nie indeksuje gobosów. Po zaglądnięciu do środka nie widać niczego niepokojącego - czujka i jej okolice wyglądają tak jak w innych egzemplarzach. Czy to jakaś typowa usterka, którą można samemu zlikwidować?


Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ostatnio edytowany przez Nabla (2012-05-11 20:24:17)

2

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

Ja w takich sytuacjach wsadzałem czujnik oraz tarczę do innych urządzeń i mamy odpowiedź co nie działa.

3

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

Czujka to transoptor szczelinowy czy może krańcówka?

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

4

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

a ja bym go przygiął
bliżej tarczy tongue

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

Na elektronice się nie znam. Co do przyginania bliżej tarczy - w innych egzemplarzach jest on w  różnych odległościach i działa bez zarzutu.

Załączam zdjęcie czujnika
http://www.picshot.pl/pthumbs/small/110730/IMAG0548.jpg

6

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

ale to czesto się zdarza

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

Odległość ma mniejsze znaczenie. Ja po pierwsze "wyrównałbym" diodę nadawczą względem fotodiody, czy też fototranzystora. Po drugie sprawdź czy przysłona prawidłowo zasłania fototranzystor. Po trzecie zmierz czy jest jakiekolwiek napięcie na diodzie nadawczej i fotodiodzie. I po czwarte sprawdź czy sama dioda nadawcza i fotodioda jest sprawna.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

8

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

w mani nie ma zastosowanych żadnych optycznych rzeczy do kalibracji położenia tarcz.
W nich jest na tarczy jest mały magnes czasem też potrafi się odkleić i zgubić

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

9

Odp: Martin SCX 600 - gobo error

Na zdjęciu wygląda jakby ten czujnik był elementem optycznym. Z jednej strony dioda LED, a z drugiej fotodioda, albo fototranzystor. Skoro nie ma - morał: trzeba wrzucać fotki w dobrej jakości. No to jeśli twierdzisz, że tam są elementy magnetyczne i jak sugerujesz - magnes jest na swoim miejscu pozostaje tylko uszkodzenie kontraktonu, lub przewodów połączeniowych.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)