Temat: Jak zrobić taki Efekt

Jak zrobić na wielu urządzeniach RGB efekt random np na RED. Tylko że np Wszystkie urządzenia świecą na niebiesko i dodaje do tego Random Red i tam gdzie jest Random to jest sam  RED a nie tylko RED dodany do Blue i wychodzi MAG. Nie wiem czy dobrze przekazałem to o co mi chodzi

2

Odp: Jak zrobić taki Efekt

to niestety nie jest takie proste i osobiście nie spotkałem się ze stołem który to potrafi
trzeba by dać na poszczególne urządzenie (kolejność jest rzeczą drugorzędną)
w pierwszym kroku - R na 255,  G i B na 0
w drugim zrobić release (czy tam clear czy jak tak gdzie się to nazywa )dla tego urządzenia żeby powróciło do stanu pierwotnego

wówczas niezależnie od koloru tł będziemy mieli czerwone akcenty

jednak nie znam stołu który potrafił by zrobić taki efekt
MA2 potrafi coś takiego (to chyba pytanie do Kacpra smile )

3

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Nie jest to aż takie trudne w grandMA.

"Random" nie zadziała synchronicznie na trzy parametry. Trzeba pójść w "PWM" i użyć go na losowej kolejności urządzeń. Wtedy szerokością efektu (Width) możemy regulować "gęstość" efektu.
Tworzy się trzy linie na składowe RGB (CMY) z efektem PWM, wartości bazowe to R,G=0% a B=100%, docelowe wartość efektu R=100%, G,B=0% (zielony się nie zmienia, ale dobrze aby efekt "blokował" tą wartość). Wartości szybkości itd. muszą się zgadzać aby się efekt nie rozjechał. Efekt musi być typu Absolute.

W grandMA2 jest jeszcze łatwiej, bo jako wartości początkowe i końcowe można użyć presetu.

4

Odp: Jak zrobić taki Efekt

ale to nie tak

KacperP napisał/a:

Tworzy się trzy linie na składowe RGB (CMY) z efektem PWM, wartości bazowe to R,G=0% a B=100%, docelowe wartość efektu R=100%, G,B=0% (zielony się nie zmienia, ale dobrze aby efekt "blokował" tą wartość). Wartości szybkości itd. muszą się zgadzać aby się efekt nie rozjechał. Efekt musi być typu Absolute

ale to nie będzie działało tak jak ja bym chciał
to będzie czerwony na niebieskim
a chodzi i to żeby stworzyć uniwersalny efekt czerwonego na dowolnym smile

no nic
jeszcze raz przeczytałem co napisał duchu2002 - tym razem jest już nieco nie tak rano smile

taki efekt da się uzyskać bez problemu na bardziej zaawansowanych sterownikach
w MA opisał KacperP
w Vectorze - na niebieskim tle dać efekt na czerwony narastanie a drugi na niebieski spadanie wartości i zsynchronizować je (jest ku temu przycisk) - daje radę ale trochę trzeba się pobawić
w Jandsie V2 - nakładamy efekt SWING na kolor urządzeń - dajemy jedną wartość R drugą B i ... gotowe smile

sorki za zamieszzanie

5

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Popróbuję. Dzięki za podpowiedzi

6

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Na Chamsysie też zrobisz bez problemu taki efekt. Jest kilka sposobów (minus i plus dla odpowiednich atrybutów, absolut dla obu ale ten co chcesz aby znikał ustawić invert albo świetna funkcja robienie efektu z chase'a. Domyślam się, że WholeHog też to zrobi bez problemu podobnie jak MA.

Ostatnio edytowany przez makon (2012-04-22 21:55:16)

7

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Możesz opisać wykonanie tego efektu na chamsysie ? smile

8

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Możesz opisać wykonanie tego efektu na chamsysie ?

zapisz sobie chase'a z dwoma scenami jedna wszystko na czerwono druga wszystko na niebiesko zrób z tego fx przez funkcje make FX (zaznaczając że FX ma używać wszystkich parametrów RGB

Dodaj efekt zapisany powyżej na urządzenia i" reorder FX "  Random, xfade na 0%

Gotowe smile

9

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Widzę że pobudziłem ciekawość smile

10

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Tylko, hmm, przez to uzyskam efekt taki, że będą wszystkie na czerwono, a pojedyńcze na niebiesko. a  ja chciałbym np. Dwie na niebiesko, a reszta na kolor określony na żywo tongue

11

Odp: Jak zrobić taki Efekt

Prentas przeprowadzcie sie do tematu o chamsysie bo sie burdel robi. W gma juz wiadomo jak to zrobic.