Temat: Eos i iRFR iPad

Potrzebuje instrukcji krok po kroku jak sprawić żeby to banglało.

1. Konfiguracja routeru
2. Konfiguracja stołu
3. Konfiguracja Wi-Fi w iPadzie i konfiguracja iRFR

Najbardziej zależy mi na punkcie 1. W necie jest wyjaśnione praktycznie wszystko od punktu 2 ale wolałbym jeszcze raz to przeanalizować, ale nie ma praktycznie nic odnośnie konfiguracji samego routera.

Router D-Link-524
IP 192.168.0.1 (statyczny)
Maska 255.255.255.0
Zabezpieczenie: WPA

Eos
IP 10.101.90.101
Maska 255.255.255.0

Czy wystarczy zmienić IP Routera ?

2

Odp: Eos i iRFR iPad

patrząc na same różnice w IP moim skromnym zdaniem od tego powinieneś zacząć, czyli nadać routerowi adres 10.101.90.1 lub na odwrót, w stole dać adres 192.168.0.2

3

Odp: Eos i iRFR iPad

Tak zmień IP w routerze i ipadzie, i tyle.

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Eos i iRFR iPad

Może to Ci coś pomoże.

W GMA1 mam IP:192.168.1.2 z kolei w routerze IP:192.168.1.1 (używam do tego Linksys WRT160NL)i to razem ze sobą spięte kablem lanowym. Siec musi być odpowiednio nazwana i zabezpieczona. Po czym paruje iPada/iPhone'a z tą siecią i uruchamiam aplikacje gma Remote. Pojawia mi się adres konsolety na który klikam i uzyskuje dostęp po wpisaniu danych. W taki sam sposób podłączam MA 3D.

5

Odp: Eos i iRFR iPad

Ok. Teraz sytuacja wygląda w ten sposób:

Eos
IP 10.101.50.105
Maska 255.255.255.0

Router
IP 10.101.50.106
Maska 255.255.255.0

iRFR poprzez wejście w "settings" iPad widzi konsolę podaje zasięg na full. Jednak po wejściu w "connect" wyskakuje "No connection Unable to establish a connection"

Ostatnio edytowany przez Lj_Seba (2012-04-12 12:04:25)

6

Odp: Eos i iRFR iPad

nie wiem na ile będzie to miało wpływ, lecz routery ustawia się generalnie z adresem IP 10.101.50.1, popraw to i zobacz czy nawiąże połączenie, ewentualnie możesz sprawdzić ustawienia routera takie jak standard wireless (B, G, N <-- być może iPad nie obsługuje standardu N, trzeba wówczas ustawić na B, G lub BG)

7

Odp: Eos i iRFR iPad

Ip zostało zmienione jednak nadal na ipadzie pojawia się "No connection Unable to establish a connection"

Nie wiem czy to jest istotne, ale router został kupiony używany. Może w nim jest problem. Tylko że podczas podpięcia do sieci domowej działa bez problemu.

Ostatnio edytowany przez Lj_Seba (2012-04-12 14:35:22)

8

Odp: Eos i iRFR iPad

Problem prawie został rozwiązany. Pomogła wymiana routera.
Tylko że teraz powstał nowy problem smile

Mianowicie w momencie gdy połączę się z Wi-Fi poprzez iRFR nie mija 5 sekund i iPad automatycznie rozłącza sieć.
Czy jest to problem Ipada czy Eosa ?
W Eosie w zakładce Settings/RFR mam zaznaczoną opcję Enable iPhone/iPod RFR

9

Odp: Eos i iRFR iPad

raczej ipada. Nam też rozłączało.

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Eos i iRFR iPad

Pokombinuj ze zmianą częstotliwości (czyt. kanałów nadawania) w routerze.