Temat: Dotacja na firmę

Koledzy,
Jestem na etapie uzyskiwania dotacji na założenie działalności. Kwota, o którą się staram to 40k PLN. Chciałbym, żebyście mi doradzili ze swojego doświadczenia w 2 tematach:
1. Jaki sprzęt warto kupować w tej kwocie? Tylko inteligentne, czy trochę inteligentnych, trochę konwencjoanalnych i trochę kratownic?
2. Czy odrazu po założeniu firmy mogę starać się o jakąś dotację na rozwój firmy?

Odp: Dotacja na firmę

Zależy skąd bierzesz dotacje. W zależności od tego sa postawione warunki, że dopiero po roku a czasem nawet po dwóch latach możesz starać się o kolejną dotację.

Jeśli chodzi o sprzęt wszystko zależy od tego co chcesz robić. Jeżeli masz zamiar kupować chinszczyznę typu Showtec i podobne to lepiej kup sobie używaną inteligencję. Konwencjonalne też Ci się przyda typu oświetlenie frontowe, jakieś blindery jeśli bedziesz robił jakieś produkcje sceniczne. Kratownice też Ci się przydadzą. Tylko kupując kratownicę przydałyby Ci się windy jakieś fanteki a to koszt koło 9 tysięcy jeśli chcesz mieć trochę większy udźwig.

3

Odp: Dotacja na firmę

Dotacje biorę z wojewódzkiego urzędu pracy. Nie chciałbym kupować chinszczyzny, wolałbym kupić np. Mac 500. Co do kratownicy to co być konkretnie proponowal? Podaj jakies linki. Jeżeli piszesz o oswietleniu frontowym to musiałbym kupić kratownicę na kształt kwadratu ? Czy tylko belkę z przodu i z tylu?

4

Odp: Dotacja na firmę

nie chcę Cię martwić, ale 40 tys. zł. to na prawdę mało by kupić cokolwiek. jeśli mowa o kracie to poza samym trussem potrzebujesz jeszcze dżiniaki a to już jest koszt. jeśli idzie o światło frontowe to poza lampami potrzebujesz dimmer, okablowanie, haki do lamp. co do inteligentów to nawet używki kosztują po  7-8 tys. a gdzie kable, dmx, splittery no i STEROWNIK. Jeśli nie masz nic ponad te 40k to na prawde będzie Ci ciężko

5

Odp: Dotacja na firmę

Wiem, ze będzie cieżko, ale jak dają to trzeba brać i próbować. Dżiniak jak dobrze rozumiem to winda, tak?

6

Odp: Dotacja na firmę

tak

7

Odp: Dotacja na firmę

http://prosklep.pl/product/windy_2298/f … owa_wersja

Myślisz, ze coś takiego,wystarczy do powieszenia 4 głów, 8 parow, stroboskopu i kilku sunstripow?

Ostatnio edytowany przez jchecinski (2012-04-07 09:21:30)

Odp: Dotacja na firmę

dadzą rade. teraz kwestia kraty smile nie musisz robić na kształt kwadratu. może zrobić kreske z przodu i z tyłu. frotny spokojnie mozesz zawiesić na statywach korbowych w prosklepie są. które mają udźwig 100 kg sztuka więc krate i front dźwigną. Jak potrzebujesz coś to pisz na gadu pomogę 4830497

9

Odp: Dotacja na firmę

Ok, dzięki. Po świętach napewno sie odezwę po radę.

10

Odp: Dotacja na firmę

kolego z jakiego up-u dostaniesz 40tys? z tego co wiem w up-ie można dostać w granicach 20tys(chyba ze zatrudnisz pracownika na 2 lata to nastepne 20tys) 40tys jest ale to z dofinansowania 6.2 i warunkiem jest że urządzenia są nowe

11

Odp: Dotacja na firmę

Dokładnie z tego, ale nikt nic nie wspominał, ze musza być nowe. Muszą być wszystkie zakupy udokumentowane czy to faktura czy umowa cywilnoprawna.

12

Odp: Dotacja na firmę

dokładnie! nie ma konieczności kupowania nowych. Wystarczy ze jest dokument potwierdzający zakup

13

Odp: Dotacja na firmę

Czyżby kolega tez brał ta dotacje?

14

Odp: Dotacja na firmę

staram się ale konkurencja jest duża, a co do używanych urządzeń to kolega może mieć problem z uzasadnieniem, samo udokumentowanie nie wystarczy my wiemy że markowa używka zaświeci lepiej od nowego chińca ale niestety komisja rekrutacyjna już tego nie wie

Ostatnio edytowany przez KossB (2012-04-07 11:00:45)

15

Odp: Dotacja na firmę

W którym mieście bierzesz?