16

Odp: Artnet+babcia

Fago napisał/a:

Lub kupić BFC2000 :d I również mieć suwaczki smile

Ale command wing ma licencję na 2048 parametrów (co daje co najmniej 4 linie DMX), pełne pole edytora i enkodery, wszystkie dodatkowe złącza których w typowym kompie brakuje (DMX, MIDI, LTC, analog input).
BCF będzie akurat jeśli chcemy świecić tylko i wyłącznie na grandMA 3D wink

17

Odp: Artnet+babcia

Zawsze można mieć 2 bfc lub coś takiego : http://www.youtube.com/watch?v=2i5V7Lox … re=related  Tutaj nawet przypisał sobie chyba do czego co ma być.Mi osobiście coś takiego bo wystarczało wink Suma moich świateł z pewnością nie przekroczy 30 wink Także nie ma obaw u mnie wink A i tak kupowałbym do tego jakiś dotykowy monitor wink

Ostatnio edytowany przez Fago (2012-04-04 13:09:19)

18

Odp: Artnet+babcia

Tylko czego ma ten film dowodzić?
Przecież nigdy nie było problemu w grandMA 1 i 2 z tym aby sobie przypisywać executory, klawisze i makra do zewnętrznych sygnałów DMX, MIDI, i innych.

19

Odp: Artnet+babcia

Po prostu nie stac mnie na command winga.A chcę mieć suwaki tańszym sposobem wink

20

Odp: Artnet+babcia

jak chcesz tanie rozwiązanie to chamsys i mini wing ok 3000 po co się męczyć z GMa tu masz tanio i prosto

21

Odp: Artnet+babcia

A na mini wingu nie będę się męczyć ? Mam do zaprogramowania 14 urządzeń srednia ilosć kanałów to 8.W chamsysie z tego co pamietam da się przejsć w taką zakładke gdzie tych kanałów(suwaczków) jest masa.Mini wing da radę ?

22

Odp: Artnet+babcia

Fago napisał/a:

A na mini wingu nie będę się męczyć ? Mam do zaprogramowania 14 urządzeń srednia ilosć kanałów to 8.W chamsysie z tego co pamietam da się przejsć w taką zakładke gdzie tych kanałów(suwaczków) jest masa.Mini wing da radę ?


Męczyć? Z pewnością nie. Co jedynie to natłok pomysłów w tym temacie jest meczący. A na poważnie sam musisz wiedzieć czego chcesz. Wybierz się do Techniki Sceny i zobacz jak to pracuje i kup. To będzie najrozsądniejsze "posunięcie".

23

Odp: Artnet+babcia

Czy ktoś wie na czym polega to "męczeństwo" z grandMA?

Odp: Artnet+babcia

KacperP napisał/a:

Czy ktoś wie na czym polega to "męczeństwo" z grandMA?

Na konieczności wydania pieniędzy...

Z tego co pamiętam w MagicQ pole z suwakami obsługuje 48 kanałów - to lepiej alfę wyhaczyć bo przynajmniej heble nie są wirtualne.
Na stołach sensownych nie pracujesz już na zasadzie sterowania suwakiem każdym parametrem - po to są biblioteki urządzeń aby poszczególne kontrolery mogły odpowiadać za sterowanie różnymi parametrami.

GrandMA jest super ale legalna. Wysiłek jaki włożysz w znalezienie sposobu na ominięcie zabezpieczeń włóż w naukę innego systemu. I legalnie i rozwojowo. A jak zarobisz na port2noda to sobie go kupisz i po midi wejdziesz czymkolwiek do sterowania.

25

Odp: Artnet+babcia

początkujący p. Światełko napisał/a:

Z tego co pamiętam w MagicQ pole z suwakami obsługuje 48 kanałów - to lepiej alfę wyhaczyć bo przynajmniej heble nie są wirtualne.
Na stołach sensownych nie pracujesz już na zasadzie sterowania suwakiem każdym parametrem - po to są biblioteki urządzeń aby poszczególne kontrolery mogły odpowiadać za sterowanie różnymi parametrami.

Udzielajcie rzetelnych i sprawdzonych informacji jak już o czymś mówicie, bo akurat to ma niewiele wspólnego z prawdą... Chyba że źle zrozumiałem o co chodzi w tej wypowiedzi...

Odp: Artnet+babcia

Chodzi o tryb w Chamsysie w którym jest mnóstwo suwaków - dokładnie 48 (kanały 1-48). Taki widok jest zaraz po instalacji i w trybie test. Przełączenie widoku na normal daje normalną konsoletę. A pisałem o suwakach bo kolega martwi się czy mu mini wing starczy - starczy bo po pierwsze przerzuci sobie stronę jak będzie miał za mało playbacków, po drugie większość programowania wykona na grupach i enkoderach a nie za pomocą mnóstwa suwaków. Coś jest w tym niejasnego?

27

Odp: Artnet+babcia

Ok, czyli jednak źle zrozumiałem wypowiedź. Dla mnie to wyglądało w pierwszej chwili tak, jakoby system Chamsysa wg. Ciebie do tych sensownych nie należał, ale po tym poście już rozumiem co miałeś na myśli.

Ostatnio edytowany przez Marchw (2012-04-05 08:36:47)

28

Odp: Artnet+babcia

To jak by rozmawiać o rzeczy której się nigdy nie widziało

29

Odp: Artnet+babcia

początkujący p. Światełko napisał/a:

Na konieczności wydania pieniędzy...

I to będą wszystkie "zarzuty" co do męczenia się.  wink
Rozumiem argument ceny, to jest bariera. Jednak współczynnik korzyści do ceny i tak należy systemów grandMA 1/2. "Taniej" jest pojęciem względnym.

Zawsze na upartego znajdzie się trochę szczegółów "in minus" po stronie grandMA, ale w szerszym kontekście to tylko tematy zastępcze. Zasadnicza architektura systemów grandMA i ich funkcjonalność nadal tworzy rozległą przepaść między grandMA i resztą świata.
W grandMA 1 i 2 można sobie dość łatwo zapanować nad wieloma tysiącami urządzeń... szczególnie w grandMA2.
Czy ktoś naprawdę wierzy że te możliwości i ułatwienia utrudniają pracę z kilkunastoma urządzeniami?  lol

Faktyczne "męczenie się" jest ze strony innych producentów, którzy mocno próbują udawać że nie wzorują się na grandMA.  cool
Pozostaje tylko czekać na kolejne, wielokrotne przełomowe "odkrycia" jak ekrany z suwakami i klawiszami playbacków... filtrowanie widoków urządzeń według takich kryteriów jak grupy, presety, palety, obecność w sekwencji... efekty budowane presetami... albo jakąś mutację MATricks.

Wiem tylko że na naśladowanie makr z grandMA nie ma co liczyć. To wymagałoby prawdziwego naśladowania grandMA, od zasadniczej architektury systemu, a nie tylko wyglądu ekranu i funkcji.

30

Odp: Artnet+babcia

Dobra,będę więc zbierał na 2port noda.Jest wersja wyjscie wejscie.Brać tą ? Jakbym miał tą wersję to mógłbym sobie wpiąć inny sterownik dmx jako kontroler przez wejscie dmx w 2port nodzie ?